چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم؟

چگونه مصرف برق کولر گازی را کاهش دهیم؟

هر دستگاهی از جمله سیستم های تهویه مطبوع(کولرگازی، داکت اسپلیت، فن کوئل و ...) باید علاوه بر نوع و جنس باید در نحوه نصب، نگهداری، سرویس کاری و موارد دیگر که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم باید در نظر گرفته شوند تا مصرف انرژی را پایین بیاوریم زیرا مصرف برق امروزه خیلی هزینه بر می باشد. با رعایت چند نکته ساده می‌توان صرفه جویی قابل توجهی در مصرف برق در تابستان انجام داد.

 

روش‌های کاهش هزینه برق مصرفی در کولر گازی:

1- در تابستان بهتر است درجه کولر گازی خود را بین 22 تا 24 تنظیم نماییم تا بهترین عملکرد را داشته باشد، این کار عمر کولر گازی را افزایش داده و باعث می‌شود زمانی که دمای اتاق در این محدوده دما قرار گیرد، موتور به صورت اتوماتیک بر روی فن کار کند.

2- موتور کولر گازی را در مسیر باد و
ترجیحا در سایه نصب کنیم، این کار به علت کاهش فشار بر کولر گازی باعث افزایش بازدهی آن و کاهش مصرف برق می‌شود.

3- برای استفاده بهینه از دستگاه باید از اتلاف انرژی آن جلوگیری کرد و به این صورت که با
بستن درب‌ها و پنجره‌ها از هدر رفتن سرمای تولید شده، جلوگیری کنیم.

4-
موتور کولر گازی را در فضای باز و در محلی نصب کنیم که هوای خروجی آن به راحتی تخلیه شود.

5- در زمان استفاده از کولر گازی هر هفته یک بار
فیلترهای پانل داخلی را در آورده و پس از شستشو و خشک کردن، مجددا در محل خود قرار دهیم، این کار سبب افزایش قدرت پرتاب باد کولر گازی و تولید سرمایش مطلوب و کاهش مصرف برق می‌گردد.

6- واحد بیرونی کولر گازی (کندانسور، کمپرسور) و اواپراتور پانل داخلی هر سال یک بار
توسط مراکز سرویس شستشو و تمیز شده و عملکرد دستگاه و همچنین میزان گاز آن بررسی شود.

7-
عدم استفاده همزمان از وسایل گرمازا، مانند اجاق، سماور برقی، لامپ های متعدد و غیره ... که باعث افزایش گرمای محل کار یا سکونت شده و در نتیجه نیاز به استفاده از کولر افزایش می‌یابد.

8- ظرفیت سرمادهی کولر گازی‌ها خریداری شده می‌باید توسط
کارشناس فنی، محاسبه و متناسب با فضای آن محل پیشنهاد و نصب گردد.

9- برای کاهش مصرف برق استفاده از
کولر گازی‌های با موتور کم مصرف با رده انرژی A و A+ یا A++ توصیه می‌شود.

 

نتیجه گیری:

کولرگازی در دنیای امروز دیگر نه یک کالای لوکس و اشرافی بلکه یکی از ضروریات هر خانه و محیط کار است که علیرغم ایجاد هوایی مطبوع و خنک در تابستان با داشتن فیلترهای مختلف از بروز بیماری‌ها و عفونت‌ها جلوگیری کرده و ذرات مضر معلق در هوای محیط را جذب نموده و سلامتی افراد را تضمین می‌کند. کولر گازی‌های کم مصرف نسل جدیدی از کولرهاست که با فن آوری نوین و کاهش مصرف دوران جدیدی را برای افزایش آسایش و سلامتی انسان گشوده است. اما باز باید با رعایت مواردی که گفته شد باعث کاهش چشم گیر مصرف برق در کولرها شویم.

 

در همین سایت ما با کارشناسان فنی به سوالات شما به صورت آنلاین پاسخ می دهیم پس اگر سوالی دارید حتما از بخش چت آنلاین سایت استفاده نمایید.

 

 

بهترین مارک کولر گازی اینورتر و کم مصرف و سوالاتی از این قبیل، به صفحه فروشگاه خرید کولر گازی بروید تا مشخصات فنی و اطلاعات بیشتری از قیمت ها را به دست آورید.

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir