نحوه استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان


در این مقاله نحوه راه اندازی بخاری کولر گازی یا اصطلاحاً استفاده از کولر گازی در حالت گرمایش آموزش داده می‌شود.

کولر گازی عموماً وسیله سرمایشی نبوده و بعد از تولید هرساله به امکانات آن اضافه‌شده است. یکی از این امکانات که شدیداً مورد استفاده قرار گرفته شده است و کاربردی است استفاده از گرمایش یا قرار دادن کولر گازی در حالتی که بتوان در زمستان برای ایجاد هوای گرم از آن استفاده نمود. در این مقاله از توضیح این‌که نحوه کار این سیستم به چه صورت است خودداری می‌کنیم و فقط به روش استفاده از آن می‌پردازیم.

قبل از اقدام به راه‌اندازی سیستم گرمایش کولر گازی شما می‌بایست از اینکه در درجه اول کولر گازی شما دارای این سیستم هست یا نه مطمئن شوید چون بسیاری از مدل‌های کولرگازی تک فصله بوده و لزوماً تمامی کولرگازی‌های تولیدی دارای قابلیت سرمایش و گرمایش نیستند.


از چه راه‌هایی می‌توان فهمید که کولرگازی شما گرمایش دارد؟
مراجعه به دفترچه راهنمای کولرگازی که همراه کولرگازی به شما ارائه شده است.
استفاده از گرمایش این کولرگازی در سال‌های قبل
چک کردن برچسب فنی دستگاه

روی تمامی پنل‌های داخلی و خارجی کولرهای گازی برچسبی درج شده که به برچسب فنی یا پلاک دستگاه معروف شده است که در این برچسب تمام مشخصات کولرگازی نوشته شده و شما با مطالعه‌ی آن به تمامی موارد ازجمله گرمایشی یا سرمایشی بودن کولر گازی به خوبی پی می‌برید در این برچسب‌ها عباراتی مانند Cooling و Heating مشاهده می‌کنید که گزینه اول نشان‌گر سرمایشی بودن سیستم و گزینه دوم نشان‌گر گرمایشی بودن سیستم است.

البته قابل‌ذکر است که این موارد برای افراد ناآشنا و مبتدی بوده و درصورتی‌که شما یک تعمیرکار کولر گازی باشید در با یک نگاه به قطعات به گرمایشی یا سرمایشی بودن کولر گازی پی خواهید برد.

بعد از مطمئن شدن از اینکه کولر گازی شما دارای سیستم گرمایش است شما باید اقدام به راه‌اندازی آن کنید.

باید دقت داشته باشید که سیستم گرمایش کولر گازی با سرمایش کمی متفاوت است مثلاً زمانی که شما کولر گازی را روی گرمایش یا بخاری آن روشن می‌کنید تمام قطعات کولر گازی مثل کمپرسور و ... روشن‌شده و مشغول به کار می‌شوند ولی فن داخلی تا زمانی که گرما به یک حد تعریف‌شده نرسد روشن نخواهد شد و این زمان بین 2 تا 15 دقیقه متغیر است.
یا اینکه بعد از مدتی استفاده از کولر گازی به دلیل یخ زدن کندانسور یا پنل بیرونی کولر گازی بر روی حالت دیفراست رفته و فن داخلی خاموش می‌شود و عملیات یخ‌زدایی پنل بیرونی انجام می‌شود که شاید مدتی بین 2 تا 20 دقیقه به طول بیانجامد.
و اینکه کارکرد گرمایش کولر گازی به نکات بسیاری مرتبط بوده که در صورت عدم هماهنگی یا خرابی در هر یک از این بخش‌ها این سیکل با مشکل مواجه خواهد شد و نیاز به تعمیر دارد که این کار از عهده یک تعمیرکار متخصص کولر گازی برمیاید.


در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

2020 © Copyright - almaatech.ir