مزایا و معایب کولر گازی اینورتر


اگر به شما توصیه شده برای خرید کولر گازی به کولر گازی اینورتر فکر کنید و هنوز نمی‌دانید که مزایا و معایب این کولر گازی چیست، با ما همراه باشید تا در این مطلب مزایا کولر گازی اینورتر را در مقابل معایب کولر گازی اینورتر را بررسی نماییم. در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.


کولر گازی اینورتر چیست؟
کولر گازی اینورتر سیستم جدیدی در صنعت تهویه مطبوع است که توانسته با کم کردن مصرف برق گام بزرگی در پیشرفت در این عرضه بردارد البته شایان ذکر است که مزایا و معایبی هم در این زمینه وجود دارد که با پیشرفت زمان مطمئنا قابل برطرف کردن است.
در این مقاله به شرح نحوه کارکرد کولر گازی اینورتر نمی‌پردازیم بلکه به صورت کلی به بخشی از مزایا و معایب این سیستم خواهیم پرداخت.
البته قبل از ذکر هر توضیح باید به این نکته توجه داشت که اینورتر یک وسیله نیست که روی کولر گازی نصب شده باشد بلکه اینورتر یک تکنولوژی یا سیستم است که با در کنار هم قرار دادن یک سری سخت افزار و نرم افزار قابلیت استفاده را خواهد داشت
به همین دلیل شاید سوال بعضی از دوستان این باشد که ایا می‌توان کولر گازی قدیمی را کم مصرف کرد یا اینکه آن را اینورتر دار کرد؟ که جواب آن خیر است.


مزایای کولر گازی اینورتر
 1. مصرف کم برق:
این نوع از کولر گازی 30 تا 60 درصد در مصرف برق صرفه جویی کرده که یکی از بزرگ‌ترین مزایای این سیستم است.

2. صدای کم دستگاه نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر
3. زیبایی پنل‌های دستگاه
4. هماهنگ شدن با سیستم‌های روز دنیا مانند WiFi و...


معایب کولر گازی اینورتر
1. هزینه زیاد این کولر گازی نسبت به سیستم‌های قدیمی‌تر کولر گازی که این افزایش هزینه از 20 تا 40 درصد قابل تغییر است.

2. به دلیل اینکه تمامی برنامه‌های صادر شده در این سیستم کاملا دیجیتال است و توسط مادربرد مرکزی صادر می‌شود در صورت بروز هرگونه مشکل برای این برد به هیچ عنوان امکان راه اندازی این سیستم نیست.

3. انحصار خدمات و قطعات توسط شرکت تولید کننده که اگر از شرکتی که خدمات پس از فروش مناسبی در ایران ندارد خریاداری شود امکان روبرور شدن با مشکل برای تامین قطعات زیاد است.

4. برای تعمیر این کولر گازی نیاز به تعمیرکاران متخصص بوده که علاوه بر تجربه نیاز به دانش فنی بالایی نیز هست.

2020 © Copyright - almaatech.ir