loader-img
loader-img-2
شش مزیت پوشاندن سطح استخر و استفاده از کاور

علت کاور کردن آب استخر

روکش و کاور کردن استخر زمانی کاربرد دارد که از آن استفاده نمی شود و این کار به جهت جلوگیری از ورود هر گونه آلودگی به آن و کاهش هزینه های گرمایشی در استخر مورد استفاده قرار می گیرد. کاور کردن استخر می تواند به کدر نشدن آب استخر کمک زیادی کند، دلایلی دیگری برای علت کدر شدن آب استخر وجود دارد که برای اطلاع از آن می توانید مقاله مورد نظر را مطالعه نمایید. همچنین در وبسایت تخصصی تهویه مطبوع مهاجر در این مقاله به بررسی مزایای پوشاندن سطح استخر و استفاده از کاور خواهد پرداخت بنابراین با ما همراه باشید.

 

انواع روکش استخر

برای پوشاندن سطح استخر انواع مختلفی روکش وجود دارد که شامل روکش ثابت، رووکش متحرک، روکش حبابی، روکش نیمه اتوماتیک، روکش اسفنجی و روکش اتوماتیک می باشد. این کاورها می توانند از جنس مات، شفاف، تیره و یا روشن هستند و از جنس پلی اتیلن تثبیت شده و یا پلی پروپلین ساخته می شوند. پوشاندن سطح استخر و استفاده از روکش به جهت جلوگیری از تبخیر شدن آب، وارد شدن آلودگی، صرفه جویی در هزینه و مصرف انرژی و... توصیه می شود. در ادامه به بررسی شش مزیت پوشاندن سطح استخر و استفاده از کاور خواهیم پرداخت:

 

مزایای استفاده کاور برای استخر

استفاده از یک روکش مناسب برای استخر بر اساس شرایطی که دارید مزایای زیادی به همراه دارد که شامل موارد زیر می باشد:

 

مزایای روکش استخر

 

1. کاور کردن استخر سبب کاهش تبخیر آب می گردد.

همانطور که می دانید به فرایند تبدیل آب به بخار تبخیر می گویند. هنگامی که استخر شما مجهز به روکش نباشد حجم زیادی از آب استخر تبخیر و هدر می رود. این اتفاق مداوم طی روز صورت می گیرد و سبب کم شدن آب استخر می گردد و نیاز به پر کردن مجدد استخر پیدا خواهید کرد. این کار علاوه بر زحمت اضافه ای که دارد تاثیر بدی بر روی صرفه جویی در مصرف آب دارد به خصوص امروزه که با بحران کمبود آب مواجه هستیم.

 

2. کمک به کاهش استفاده از مواد شیمیایی برای استخر

زمانی که از یک کاور برای پوشاندن استخر استفاده می کنید کمک زیادی به استفاده کمتر از موارد شیمیایی خواهید کرد. مواد شیمیایی هرچند که برای حفظ تعادل شیمیایی استخر الزامی هستند اما استفاده بیش از حد از آنها باعث آلرژی، سوزش چشم و... می شود.

 

3. ایجاد امکان حفظ گرمای آب موجود در استخر

با پوشاندن سطح استخر هنگام شب می توانید کمک زیادی به گرم شدن آب آن کنید. این کار از هدر رفتن انرژی گرمایی نیز جلوگیری می کند. به خصوص استخرهایی که در محیط باز قرار دارند و در طول روز برای گرم شد آب استخر از نور خورشید استفاده می کنند با پوشیدن کاور در هنگام شب به حفظ شدن گرما در شب کمک خواهید کرد.

 

4. یک راه خوب برای جلوگیری از وارد شدن آشغال و برگ

یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از ورود گرد و غبار، آشغال، برگ و... به استخر استفاده از روکش و پوشاندن سطح استخر می باشد. علاوه بر این موارد با باز بودن سطح استخر ممکن است اجسام خارجی دیگری چون حشرات مرده، ساقه درخت، لوازم گوناگون و... وارد استخر شود و همین امر سبب کثیف شدن آب و ایجاد آلودگی در آن می گردد. با بروز این مشکل تمیز کردن استخر نیز زمان بر و سخت خواهد شد. شما باید به کمک برگ گیر و دسته جارو های تلسکوپی به تمیزسازی استخر بپردازید. بنابراین بهتر است که برای جلوگیری از تمام این موارد از کاور استخر استفاده کنید.

 

روکش استخر

 

5. صرفه جویی در هزینه و مصرف انرژی

علاوه بر مزایای گفته شده با تهیه کاور می توانید در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید زیرا نیاز کمتری به خریدن مواد شیمیایی، مصرف آب و یا هزینه گرمایش خواهید داشت. همچنین از لحاظ مالی نیز با تهیه کاور صرفه جویی زیادی خواهد شد.

 

6. کاهش نیاز به تعمیرات و افزایش ایمنی

از آن جایی که استفاده از کاور استخر به استفاده کمتر از مواد شیمیایی و وارد شدن آشغال به آن کمک می کند در نتیجه تجهیزات و بدته استخر نیز در طول مدت زمان آسیب کمتری دیده و عمر بیشتر خواهند کرد. نیاز پیدا نکردن به تعمیر استخر کار شما را آسان تر خواهد کرد زیرا هزینه و وقت زیادی خواهد برد. علاوه بر این موضوع امنیتی که استفاده از روکش برای شما ایجاد می کند مزیت خوبی محسوب می شود. روکش ها انواع مختلفی دارند که بعضی از آنها دارای جنس فایبرگلاس هستندو این امکان را دارند که وزن و بار اجسام را نیز تحمل کنند.

 

نتیجه گیری

زمانی که در یک روز آفتابی میخواید از استخر تمیز خود لذت ببرید ممکن است با استخری کثیف و پر از شاخ و برگ مواجه شوید. به همین دلیل بهره مندی استخر از کاور برای پوشاندن سطح آن و جلوگیری از ورود زباله به آن از اهمیت بالایی برخوردار است. حالا که با اهمیت کاور آشنا شدید بهتر است که حتما یک روکش برای استخر خود تهیه کنید و مزایای استفاده از آن بهره مند شوید.

 

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir