loader-img
loader-img-2
راهنمای خرید پمپ خانگی

روش انتخاب پمپ آب خانگی

انتخاب پمپ آب خانگی بسیار کار مهمی می باشد و باید با دقت بالایی چنین کاری انجام شود و ما در این مقاله با راهنمایی که به شما عزیزان می کنیم قصد داریم تا شما را در انتخاب پمپ آب خانگی کمک کنیم. حتما به مطالبی که در این مقاله گفته شده است دقت فرمایید زیرا انتخاب پمپ خانگی به دلایلی مهم است. برای مثال: فشار آب واحد باید به اندازه ای خوب باشد تا در هنگام استفاده تمام افراد آن واحد، آب به صورت خوبی به تمام شیر های آب پخش شود و هیچ مشکلی یپش نیاید. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

 

نکات مهم انتخاب پمپ آب خانگی

دوستان توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب پمپ آب خانگی ارتفاعی است که در آن زندگی می کنید. یعنی اگر می خواهید که فشار هرچه بهتر باشد باید ارتفاعی که در آن زندگی می کنید کم باشد. برای مثال افرادی که در طبقات پایین تر ساختمانی زندگی می کنند فشار آب بهتری دارند نسبت به افرادی که در طبقات 4 یا 5 به بالاتر دارند. ملاک بعدی برای خرید این نوع پمپ ها این است که مقدار آب مصرفی واحد تان را باید در یک روز عادی و معمولی اندازه گیری کنید. البته برای این کار استانداری هم وجود دارد و معمولا بیشتر آپارتمان ها مصرف آب 50 الی 60 لیتر بر دقیقه دارند و با توجه به چنین شاخصه ای می توانید قطر لوله پمپ آب را در نظر بگیرید و موردی که برای شما مناسب است را خریداری فرمایید.

 

نکات مهم انتخاب پمپ آب خانگی

برای اطلاع درباره سایر دیگر پمپ ها مقاله تقسیم بندی انواع پمپ را مطالعه کنید.

حداکثر آبدهی را باید در نظر بگیرید. برای خرید پمپ آب خانگی ملاکی به اسم حداکثر آبدهی وجود دارد. همان طور که در مطلب پیش هم گفتیم باید مقدار مصرفی واحد تان را اندازه گیری کنید و اگر مقدار مصرفی خیلی بیشتر از دقیقه ای 60 لیتر بود شما به یک پمپ آب خانگی با آبدهی بالا نیاز دارید تا بعدا به مشکل بر نخورید. اگر در ساختمان شما هر طبقه ای دارای 2 واحد باشد نوع پمپ تان باید بشقابی 1 اسب باشد و همچنین پمپی که انتخاب کرده اید باید 32 هد پمپ (متر) و 6 دبی پمپ (متر مکعب) داشته باشد تا توانایی این را داشته باشد که با فشار مناسبی آب را منتقل کند.  امروزه به دلیل وجود پکیج در تمامی واحد ها بهتر است تا به این پارامتر های گفته شده توجه کنید وگرنه با کمبود فشار آب مواجه خواهید شد. در انتخاب پمپ خانگی باید به ملاک های دیگری مانند نوع نشت بند پمپ، ذرات داخل سیال، پارامترهای شیمیایی سیال، پارامترهای فیزیکی سیال و البته به مشخصه هد و دبی پمپ توجه کرده باشید.

 

نتیجه گیری

ما در این مقاله ملاک های مهم برای خرید پمپ آب خانگی را شرح دادیم و شما باید حواستان باشد تا شاخصه هایی مانند حداکثر آبدهی و مقدار مصرفی آب واحدتان را در نظر داشته باشید تا در انتخابتان اشتباهی نکرده باشید و پمپی خریداری کرده باشید که تا سال ها برای شما مفید بوده باشد.

 

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir