loader-img
loader-img-2
تفاوت کولر گازی ایستاده با کولر گازی دیواری

کولر گازی ایستاده یا کولر گازی دیواری ؟ کدام را بخرید!

کولر گازی دیواری با کولر گازی ایستاده از جهات مختلفی متفاوت هستند که در این مطلب بررسی خواهیم کرد. اگر تصمیم به خرید کولر گازی دارید و نمی‌دانید کدام یک از این دو نوع کولر گازی برای شما مناسب است حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

معمولا انتخاب کولر گازی مناسب کار بسیار دشواری است، مخصوصا هنگامی که از تفاوت‌ها و امکاناتی که کولر گازی‌های مختلف دارند آگاه نباشید.
اگر شما هم تصمیم به خرید کولر گازی گرفته‌اید حتما این سوال برای شما هم پیش آمده است که کولر گازی دیواری (اسپلیت) برای شما مناسب تر است یا کولر گازی ایستاده که با نام کولر گازی ایستاده نیز شناخته می‌شود.

کولر گازی ایستاده


در این مقاله بخوانید: اسپلیت یا کولر گازی؟

 

نصب کولر گازی

وقتی صحبت از نصب می‌شود کولر گازی‌های ایستاده یا زمینی انتخاب مناسب‌تری هستند زیرا شما روی هر دیوار چه از نظر زیبایی و دکوراسیون و چه از نظر فنی امکان نصب کولر گازی دیواری را ندارید هر دیواری مناسب کولر گازی دیواری نیست ولی کولر گازی ایستاده این مزیت را دارد که تقریبا شما در هر مکانی که به آن نیاز دارید آن را جاگذاری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

کولر گازی دیواری چیست؟

کولر گازی دیواری نوعی از سیستمهای سرمایش می باشد که برای خنک کردن اتاق و فضای مورد نیاز به کار می رود که با تمرکز به یک محیط خاص باعث می شود سریع خنک شده و انرژی زیادی صرف نشود که پنل داخلی به دیوار یا سقف نصب می شود و پنل خارجی نیز بیرون از محیط به دلیل صدا و اشغال فضا نصب می شود و از طریق لوله مسی گاز مبرد آن به پنل داخلی انتقال و محیط را خنک می نماید.

 

ظرفیت های کولر گازی دیواری:

از ظرفیت های 9هزار BTU تا 36هزار BTU می باشد که به نسبت برندها متفاوت می باشد و حتی برخی از برندها دیگر امکان تولید ندارند یا برخی شرکت ها امکان تولید همه اینها را دارند.

 

کولر گازی ایستاده چیست؟

کولر گازی ایستاده نوعی سیستم تهویه سرمایشی می باشد که برای سالن های بزرگ با متراژ بیشتر به کار می رود که البته برای مکان های کوچک از دستگاه هایی با ظرفیت پایین نیز قابل استفاده می شود. همانند کولر دیواری دو تکه می باشد که پنل داخلی به صورت ایستاده در داخل محیط روی زمین قرار می گیرد و پنل خارجی در بیرون از محیط نصب می گردد و به صورت تک فاز و سه فاز با مصرف معمولی و اینورتر می باشد که اینورتر ها مصرف برق بسیار پایینی دارند.

 

ظرفیت های کولر گازی ایستاده:

دارای 3 ظرفیت: 36هزار BTU بر ساعت، 48هزار BTU بر ساعت و 64هزار BTU بر ساعت می باشد که بر اساس متراژ و محل مورد نظر استفاده می شود و اکثر برندها این محصولات را تولید می نمایند.

 

مزایا و معایب کولرهای گازی ایستاده نسبت به کولرگازی دیواری:

هرچقدر کولرهای گازی را در ارتفاع بالاتری نصب کنید به دلیل وجود هوای گرم که همیشه در بالاترین جای ممکن قرار دارند زمانی بیش‌تر طول می‌کشد تا تغییر دمای اتاق را بعد از روشن کردن آن احساس کنید پس با نصب کولر گازی زمینی این امکان وجود دارد که سرما از پایین تا حد امکان به خنک کردن دما بپردازد و دمایی مطبوع را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما ارایه نماید.

  • کولر گازی زمینی همانطور که از اسمش مشخص است روی زمین قرار می گیرد و این باعث می شود که محیط سریع خنک شود و مصرف انرژی کاهش یابد البته این مورد در کولرگازی های دیواری سری جدید تا حدودی رفع گردیده است.
  • کولر گازی دیواری با توجه به اینکه به دیوار یا سقف نصب می شود هیچ مانعی باعث انتقال هوا نمی شود ولی در کولرهای ایستاده امکان دارد موانعی که روی زمین و مقابل آن قرار دارند باعث شود انتقال هوا به درستی صورت نگیرد.

 

کدام برندها کولر گازی دیواری دارند؟

تمامی برندها محصول سیستم های کولر گازی دیواری را دارند از جمله ال جی، سامسونگ، گرین، ایران رادیاتور، اسنوا، توشیبا، اوجنرال، وستن ایر، وست کول. برای انتخاب و مطلع بودن از قیمت و مشخصات فنی هر کدام از این برندها به صفحه محصولات همین سایت بروید تا بتوانید بیشتر مورد مقایسه قرار دهید و در صورت نیاز با قیمت مناسب خرید نمایید.

 

کدام برندها کولر گازی ایستاده دارند؟

کولر گازی ایستاده را نیز اکثر شرکتها تولید می نمایند که بر اساس ظرفیت و متراژ محل خود باید انتخاب نمایید و برندی را انتخاب نمایید که دارای اعتبار و خدمات پس از فروش خوبی باشند. برندهایی که ایستاده تولید می نمایند عبارتند از گرین، وستن ایر، وست کول، گری، سامسونگ، میدیا، اوجنرال، بوش زانتی و ال جی.

 

در این مقاله بخوانید: بهترین کولر گازی ایستاده

 

جمع بندی:

حال بعد از توضیحاتی که در بالا دادیم نتیجه می گیریم که هر دو محصول برای سرمایش محیط در مناطق گرم از جمله خشک و مرطوب استفاده می شود ولی خب مزایا و معایبی هم داشتند که برای هر انتخاب می تواند متفاوت باشد و تاثیر زیادی نداشته باشد زیرا خریدار می داند که کولر گازی ایستاده روی زمین قرار دارد و امکان جاگیری و انتقال مستقیم در شرایطی که موانع داشته باشد ندارد و دیواری نیز روی دیوار نصب می شود که از نظر دیزاین دیوار را خوب نشان نمی دهد ولی خب فضای زیادی را اشغال نمی کند و موانعی باعث انتقال هوا به صورت مستقیم بسیار کم می باشد و اکثر برندها این محصول را دارند. هر دو دستگاه سری اینورتر نیز دارند و مصرف برق را بسیار کاهش داده اند.

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir