اصول و نکات انتخاب و خرید پکیج


1- پکیج را از شرکتی خریداری کنید که دارای اعتبار و حسن شهرت بوده و توان ارائه‌ی خدمات پس از فروش حرفه‌ای را داشته باشد. همچنین کارخانه‌ی سازنده‌ی پکیج توان پشتیبانی بلند مدت از قطعات پکیج‌های تولیدی خود را داشته باشد. بهترین پکیج‌های خارجی موجود در ایران مربوط به شرکت‌های ایتالیایی می‌باشد لکن امروز برخی از شرکت‌های داخلی توانمندی قابل قبولی برای ساخت پکیج پیدا کرده‌اند.

2- چنانچه به آبگرم فراوان نیاز دارید (برای بیش از یک حمام) بهتر است از پکیج‌های مخزن‌دار یا پکیج با قدرت حرارتی بالاتر از 31 کیلو وات استفاده کنید.

3- چنانچه ظرفیت حرارتی زیادی از پکیج انتظار دارید (معمولا برای آپارتمان‌های با بیش از 300 متر مربع) بهتر است از پکیج زمینی استفاده کنید.

4- در هر صورت اولویت با پکیج دیواری می‌باشد چرا که بسیار کم مصرف‌تر و دارای عمر طولانی‌تری نسبت به پکیج زمینی و پکیج مخزن دار هستند.

5- برای ایمنی از گازهای سمی احتراق، بهتر است از پکیج فن‌دار به ویژه با دودکش دو جداره استفاده شود. لکن چنانچه به هر دلیل امکان استفاده از انواع پکیج فن‌دار نبود، می‌بایست پکیج مجهز به سنسور حرارتی دودکش باشد. این سنسور با دریافت علایم حرارتی دودکش، انسداد و گرفتگی دودکش را آشکار کرده و خاموش می‌شود.

6- برای آب‌های با سختی بالا بهتر است از انواع پکیج با دو مبدل مجزا بویژه از نوع صفحه‌ای استفاده نمود. لذا برای شهرهایی نظیر قم، اراک، یزد و ... پکی‌های دو مبدله از نوع مبدل صفحه‌ای عملکرد بهتری دارد.

7- دقت شود پکیج دارای سیستم عیب یاب اتوماتیک با کد باشد. حسن این قابلیت در عیب یابی سریع حتی توسط مالک آپارتمان و کاربر معمولی می‌باشد. در واقع پکیجی که دارای عیب یاب مجهز به سنسورهای کنترل عملکرد باشد، خطاهای عملکرد را بصورت کدهای مشخص در مانیتور پکیج نمایش می‌دهد و کاربر یا سرویس کار با مراجعه به دفترچه راهنمای پکیج متوجه نوع عیب می‌گردد.

8- بهتر است قبل از پکیج (آب شهری ورودی به پکیج) یک سختی گیر مناسب نصب شود.

2020 © Copyright - almaatech.ir