نکاتی در مورد نحوه نصب عایق


با توجه به نوع مواد و چگونگی اتصال آن‌ها به یک‌دیگر، نیازمند در اختیار داشتن یک تیم مجرب برای نصب عایق حرارتی در منزلتان هستید. کیفیت نصب عایق بسیار مهم است به‌گونه‌ای که اگر عایق مناسبی تهیه کنید ولی نصب آن درست انجام نگیرد، دچار مشکل خواهید شد. در روند نصب عایق حرارتی، باید اطمینان حاصل شود که شرکتی که مسئول انجام این کار است وظیفه خود را به‌درستی انجام می‌دهد به نحوی که عایق‌های تهیه‌شده با بالاترین بازده به وظیفه خود عمل کنند.


در روند نصب به نکات زیر دقت داشته باشید:
1- از محل انجام کار دیدن کنید تا مطمئن شوید که عایق‌ها به‌درستی و بدون ایجاد شکستگی یا ضربه روی دیوارها قرارگرفته‌اند.

2- اطراف جعبه‌های تقسیم را به‌درستی بررسی کنید تا مطمئن شوید عایق‌ها دارای بیرون‌زدگی نبوده و به‌خوبی در کنار سیم‌های برق و لوله‌کشی‌ها قرار دارند. درواقع باید عایق‌ها را به نحوی شکاف دهید که یک سمت آن‌ها سیم‌های برق و سمت دیگر لوله‌کشی را بپوشاند. دقت داشته باشید که اگر اطراف لوله‌ها به‌درستی عایق نشود، امکان یخ‌زدگی آن در زمستان بالا می‌رود.

3- نصب باعجله عایق می‌تواند در کار سیستم تهویه اخلال ایجاد کند. پس در هنگام نصب دقت کنید که تیم مسئول عایق‌کاری، خروجی‌های مربوط به سیستم تهویه را مسدود نکنند.عایق‌های حرارتی در چه محل‌هایی نصب شوند؟

حالا نوبت آن است که محل نصب عایق‌ها را مشخص کنیم:

1- اولین محلی که باید مدنظر قرار بگیرد، انباری زیر شیروانی است. عایق‌های پشم‌شیشه و سلولزی برای این کار مناسب هستند.

2- دیوارهای داخلی و خارجی محل بعدی هستند که باید عایق‌کاری شوند. معمولاً صفحات سخت مخصوص عایق‌کاری، برای دیوارهای خارجی و عایق‌های فایبرگلاس و سلولوزی برای دیوارهای داخلی، استفاده می‌شوند.

3- سومین محلی که نیاز به عایق‌کاری مناسب دارد، کف زمین است. صفحات سخت مخصوص عایق‌کاری و عایق پشم‌شیشه بهترین عملکرد را برای کف دارند.

4- چهارمین محوطه‌ای که باید عایق‌کاری شود، فضاهای خالی بین کف و سقف‌های کاذب است، محوطه‌هایی که برای عبور لوله و تهویه مورداستفاده قرار می‌گیرند. عایق‌کاری این محوطه‌ها به‌وسیله فوم صورت می‌گیرد.

5- در منازلی که زیرزمین دارند، این محل پنجمین اولویت برای عایق‌کاری است. برای عایق‌کاری زیرزمین استفاده از صفحات سخت مخصوص عایق‌کاری توصیه می‌شود.

2020 © Copyright - almaatech.ir