مزایای استفاده از دستگاه‌های تولید یون منفی در تصفیه‌ی هوای منزل


یکی از راه‌های مقابله با آلودگی هوا استفاده از دستگاه تصفیه هوا است. دستگاه تصفیه هوا می‌تواند ذرات معلق در هوا را از مسیر تنفس انسان دور نماید. در ساخت یک دستگاه تصفیه هوا از تکنولوژی‌های مختلفی استفاده می‌شود که یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین آن‌ها، استفاده از یونایزر هوا است. یون‌های منفی ذرات باردار الکتریکی هستند که آلودگی‌های موجود در هوایی را که ما تنفس می‌کنیم از بین می‌برند و اثر جوان‌کننده‌ای بر سیستم‌های فیزیولوژیکی ما دارند. دلیل احساس آرامشی که در کنار آبشارها یا در اوج کوه‌ها یا پس از رعد و برق در انسان به وجود می‌آید نیز استنشاق مقدار زیادتر یون منفی است. یونایزر موجود در دستگاه‌های تصفیه هوا با تولید یون منفی در فضای اتاق ضمن از بین بردن باکتری‌ها و ذرات معلق، احساس طراوت و شادابی ایجاد می‌نماید. یونیزاسیون هوا در بیمارستان‌ها و اماکن کاری اروپا و روسیه اجباری است و در کشور ما باوجود هوای مسموم و بسیار آلوده به‌تازگی موردتوجه قرارگرفته است. در زیر به دیگر مزیت‌های وجود یون منفی در هوا اشاره‌شده است:

1- مطالعات نشان داده است که یون‌های منفی می‌توانند هیستامین‌ها را که باعث حساسیت می‌شوند از بین ببرند.

2- مزیت دیگر یون منفی کاهش سطح سروتونین است. سروتونین هورمونی عصبی بوده که با پریشانی، دلواپسی، استرس و میگرن مرتبط است.

3- به کسانی که از بی‌خوابی، اگزما، سردرد و خستگی رنج می‌برند، کمک می‌کند.

4- سرعت بهبود زخم‌های سوختگی و اعمال جراحی را افزایش داده و به کاهش عفونت و درد کمک می‌کند.

5- اثرات استنشاق دود سیگار، آلرژی به گرده‌ها و غبار و حیوانات خانگی را کاهش می‌دهد.

6- در مکان‌هایی که از یون منفی بالایی برخوردار هستند، آثار حساسیت، آسم و افسردگی کم‌تر دیده می‌شود و در این مکان‌ها افراد از توانایی و قدرت کار بیش‌تر، تمایل به همکاری و کارکرد مغزی بالاتری برخوردار بوده و ضریب اشتباه آنان پایین می‌آید.

7- یونیزه کردن هوای یک اتاق باعث می‌شود که تا 52% گردوغبار کم‌تری در هوا باشد و 95%  باکتری کم‌تری در هوا باقی بماند چراکه بیش‌تر آلاینده‌ها بر روی ذرات گردوغبار موجود در هوا هستند.

2020 © Copyright - almaatech.ir