1. خانه
  2. دانستنی ها
  3. مقایسه کولر گازی معمولی با کولر گازی اینورتر
مقایسه کولر گازی معمولی با کولر گازی اینورتر


کولر گازی وسیله‌ای برای سرمایش و گاها گرمایش است و امروز طرفداران زیادی پیدا کرده است. با گسترش علم و تکنولوژی افراد تمایل بیش‌تری به استفاده از وسایل با فناوری پیشرفته‌تر دارند. کولر گازی دارای انواع مختلف (کولر گازی ایستاده، کولر گازی پنجره‌ای، کولر گازی پرتابل و اسپلیت) با برندهای متفاوتی چون کولر گازی هیتاچی، کولر گازی ال جی، کولر گازی ایر جنرال و غیره است. از نظر ساختاری نیز کولر گازی معمولی و کولر گازی اینورتر وجود دارد. تفاوت کولر گازی معمولی و کولر گازی اینورتر در قیمت، کارایی و مصرف انرژی کولر گازی است.

قیمت کولر گازی از نوع اینورتر به مراتب گران‌تر از کولر گازی معمولی است. در مقابل مصرف انرژی کولر گازی اینورتر به دلیل کاربرد کمپرسور دور متغیر بسیار کم‌تر از کولر گازی معمولی است. زیرا دیگر نیازی به خاموش و روشن کردن کمپرسور به منظور حفظ تعادل دمای محیط وجود ندارد در نتیجه میزان مصرف برق زیادی که در هنگام شروع به کار (استارت) کمپرسور مصرف می‌شود، در کولر گازی اینورتر حذف می‌شود.

یکی دیگر از تفاوت‌های این دو نوع کولر گازی در تعمیر و بازسازی کولر گازی است. کولر گازی اینورتر در صورت نیاز به تعمیر، هزینه زیادتری را نسبت به کولر گازی معمولی در بر خواهد داشت زیرا تعمیر این نوع کولر گازی نیاز به افراد متخصص در این زمینه دارد.

از سایر تفاوت‌های بین کولر گازی معمولی و کولر گازی اینورتر می‌توان نام برد تفاوت در سرعت سردسازی و تولید هوای سرد است که در کولر گازی از نوع اینورتر به مراتب بیش‌تر از کولر گازی معمولی است.

در نتیجه می‌توان گفت با اینکه در هنگام خرید، قیمت کولر گازی اینورتر بیش‌تر از کولر گازی معمولی است اما این مابه التفاوت بین دو کولر گازی در هزینه‌های مصرفی آن سرشکن می‌شود.در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

2020 © Copyright - almaatech.ir