1. خانه
  2. دانستنی ها
  3. تفاوت کولر گاری ایستاده با کولر گازی دیواری
تفاوت کولر گاری ایستاده با کولر گازی دیواری


کولر گازی دیواری با کولر گازی ایستاده از جهات مختلفی متفاوت هستند که در این مطلب بررسی خواهیم کرد. اگر تصمیم به خرید کولر گازی دارید و نمی‌دانید کدام یک از این دو نوع کولر گازی برای شما مناسب است حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.
معمولا انتخاب کولر گازی مناسب کار بسیار دشواری است، مخصوصا هنگامی که از تفاوت‌ها و امکاناتی که کولر گازی‌های مختلف دارند آگاه نباشید.
اگر شما هم تصمیم به خرید کولر گازی گرفته‌اید حتما این سوال برای شما هم پیش آمده است که کولر گازی دیواری (اسپلیت) برای شما مناسب تر است یا کولر گازی ایستاده که با نام کولر گازی ایستاده نیز شناخته می‌شود.

در این مطلب به تفاوت این دو مدل از کولر گازی اشاره خواهیم کرد:


نصب کولر گازی

وقتی صحبت از نصب می‌شود کولر گازی‌های ایستاده یا زمینی انتخاب مناسب‌تری هستند زیرا شما روی هر دیوار چه از نظر زیبایی و دکوراسیون و چه از نظر فنی امکان نصب کولر گازی دیواری را ندارید هر دیواری مناسب کولر گازی دیواری نیست ولی کولر گازی ایستاده این مزیت را دارد که تقریبا شما در هر مکانی که به آن نیاز دارید آن را جاگذاری کرده و مورد استفاده قرار دهید.


کدام یک مزیت بیش‌تری دارد؟

هرچقدر کولرهای گازی را در ارتفاع بالاتری نصب کنید به دلیل وجود هوای گرم که همیشه در بالاترین جای ممکن قرار دارند زمانی بیش‌تر طول می‌کشد تا تغییر دمای اتاق را بعد از روشن کردن آن احساس کنید پس با نصب کولر گازی زمینی این امکان وجود دارد که سرما از پایین تا حد امکان به خنک کردن دما بپردازد و دمایی مطبوع را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما ارایه نماید.


توزیع هوا

نصب کولر های گازی زمینی این ریسک را دارند که اگر موانعی مانند مبلمان در اتاق باشد به طور مناسب اتاق را سرد/گرم نکنند و همچنین جریان هوا را متوقف می‌کنند تا به کل فضا گسترش یابد.
اما در کولر گازی دیواری این مزیت وجود دارد که معمولا مانعی روبروی کولر گازی نیست بنابراین اتاق به طور کاملا برابر تهویه خواهد شد.

اگر هنوز تصمیم نگرفتید که چه مدل کولر گازی بخرید خواندن مطلب «تفاوت‌های کولر گازی اسپلیت، قابل حمل و یا پنجره‌ای» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

2020 © Copyright - almaatech.ir