1. خانه
  2. دانستنی ها
  3. کولر گازی تقلبی
کولر گازی تقلبی


در این مطلب انواع مختلف کولر گازی ارزان را به شما معرفی و راز اصلی قیمت پایین آن را به شما خواهیم گفت.

در مقاله‌ای که پیش‌تر با عنوان «نحوه تشخیص کولر گازی اینورتر اصل و تقلبی» منتشر گردید خیلی از دوستان درخواست داشتند که مدل مشخصی از کولر گازی را که اصل و ارزان باشد معرفی کنیم اما متاسفانه به دلایل زیادی امکان نام بردن برند یا مدل خاصی از کولر گازی در اینجا نیست ولی در این مقاله به راحتی به شما این آگاهی را خواهیم داد که بتوانید کولر گازی تقلبی و درجه کیفیت آن را متوجه شوید.

چندین سال است که با رکود اقتصادی مردم به دنبال خرید لوازم ارزان هستند و در کشور مکان‌هایی برای عرضه همین محصولات رونق گرفته و محصولاتی عموماً ارزان‌تر از شهرستان‌ها به فروش می‌رسد البته غالباً این مراکز در نقاط مرزی کشور هستند و سعی دارند برندهای مطرحی را که در کشور وجود دارد و مردم باکیفیت آن آشنا هستند را با قیمتی خیلی کم‌تر به فروش برسانند.

ما در این مقاله قصد داریم دلیل اینکه بعضی از محصولات خصوصاً در حوزه لوازم خانگی و خصوصاً وسیله‌ای مانند کولر گازی قیمت پایین‌تری نسبت به موارد مشابه دارند چیست و به چه دلایلی شما باید برای خرید این کولر گازی هزینه کم‌تری پرداخت کنید.
تمامی کالاهایی که در شهرهای مرزی با قیمتی کم‌تر به فروش می‌رسد از این سه دسته زیر خارج نیست:

فرض کنید یک کولر گازی با برند X در تهران به قیمت 1,500,000 تومان عرضه می‌شود که ما قصد داریم  همین برند را در مثال‌های پایین مقایسه کنیم.


1- فروش لوازم اورجینالی که به صورت قاچاق وارد شده‌اند
ما در توضیح این فروشندگان به این موراد پی می‌بریم که آن‌ها با استفاده از راه‌ها و کانال‌هایی که دارند لوازمی مانند کولر گازی را از مبادی غیر قانونی وارد کشود کرده و چون هیچ گونه هزینه‌ای غیر از خرید آن از شرکت تولید کننده و حمل و نقل آن پرداخت نکرده‌اند قیمت تمام شده آن در داخل کشور برایشان کم‌تر از کولر گازی است که وارد کنندگان دیگر با پرداخت حق گمرک و واردات توانسته‌اند وارد کنند به همین دلیل آن‌ها این اجناس را هم برای نقد شدن سریع پولشان و هم برای جذب مشتری به قیمت پاینین‌تری عرضه می‌کنند.
مثلا اگر همین کولر گازی در تهران به قیمت 1,500,000 تومان فروخته شود شما می‌توانید این کولر گازی را با همان کیفیت اصلی به قیمت 1,200,000 تومان بخرید.


2- فروش کالاهای اصلی که 50% تقلبی هستند.
بخش دوم فروشنده‌هایی هستند که با تغییر در ظاهر یک محصول قصد دارند آن محصول را به عنوان محصولی با کیفیت بالاتر به خریداران عرضه کنند با این کار ان‌ها یک جنس اصل را به مشتری فروخته‌اند ولی در اصل این جنس فروخته شده جنسی نیست که مشتری در خواست کرده است.
فرض کنید شما از سایپا یک زانتیا خریداری کرده‌اید حالا فرض کنید که این زانتیا از لحاظ ظاهر و بدنه زانتیا است ولی موتور پراید برای آن تعبیه شده است.

اگر متوجه نحوه کار این دسته از فروشندگان نشدید حتما با خواندن این مثال کاملا متوجه خواهید شد.
فرض کنید شما قصد خرید یک کولر گازی ال جی اینورتر را دارید که در تهران قیمتی معادل 1,500,000 تومان دارد ام در این مراکز متوجه می‌شوید همان کولر گازی را با قیمتی معادل 1,200,000 تومان می‌توانید خرید کنید. اما چطور؟
آن دستگاه در واقع یک کولر گازی ال جی اصل است، البته یک کولر گازی معمولی ال جی که این فروشندگان با یک برچسب اینورتر این کولر را با قیمتی حدود 300,000 تومان بالاتر از قیمت معمول به فروش می‌رسانند و این در حالی است که این کولر گازی واقعا یک کولر گازی ال جی اصل است ولی اینورتر نیست و فروشنده با الصاق یک برچسب اینورتر هزینه بیش‌تری را از مشتری دریافت می‌کند. به هر حال این هم یکی از راه‌های ارزان فروختن این نوع کولر گازی‌هاست یعنی یک کولر گازی 50% تقلبی!


3- فروشنده کالای 100% تقلبی
اما دسته سوم فروشنده‌هایی هستند که محصولات چینی را بدون هیچ برندی خریداری کرده و چه از راه‌های قانونی و چه از راه‌های غیر قانونی وارد کشور می‌کنند و بعد از وارد شدن این محصولات با ساختن کارتن‌ها و برچسب‌های برند کولر گازی مشهور به نام این کولر گازی‌ها به فروش می‌رسانند.

2020 © Copyright - almaatech.ir