تفاوت عملکرد کولرهای آبی و گازی در چیست؟


با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرما، احساس نیاز به خرید کولر بیشتر می شود. کولر گازی یا کولر آبی هر دو برای خنک سازی محیط استفاده می شوند. هنگام خرید کولر مناسب سوالاتی در ذهن مشتری شکل می گیرد که با توجه به آب و هوای شهر خود چگونه انتخاب مناسبی داشته باشد.
کولر آبی با استفاده از آب محیط را خنک و هوای تازه را ایجاد می کند ولی در کولر گازی گاز موجود در دستگاه موجب خنک شدن و تازگی هوای درون اتاق می شود.
 

کولر گازی و کولر آبی هریک مزایا و معایب خاص خود را دارد:

از کولرهای آبی در مناطق با آب و هوای خشک استفاده می شود و در جاهایی که رطوبت بالا و هوا شرجی است مانند آب و هوای مناطق شمالی و جنوبی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این کولر مصرف برق کمتری نسبت به کولرگازی دارد و در صورتی که هزینه در انتخاب شما اهمیت دارد، قدرت خرید مشتری برای تهیه کولرهای آبی نسبت به گازی بالاتر است. یکی از مهترین مشکلات کولر آبی این است که مستقیما در معرض ذرات گرد و غبار و آلودگی هواست و موجب می شود آلودگی و ویروس وارد فضای اتاق شود. کولرهای گازی در مناطق شرجی مورد استفاده قرار می گیرند و هوای داخل اتاق را به درون کولر می کشند و موجب می شوند احتمال بروز بیماری و ورود آلودگی و ویروس به داخل خانه به صفر می رسد و یکی از مشکلات مهم کولر مصرف برق بالای آن می باشد البته راهکاری هم وجود دارد که می توان مصرف برق را با نصب و نگهداری مناسب دستگاه و انتخاب مناسب کولر بر مبنای بر مبنای ظرفیت برودتی فضای خانه، کمتر نمود. در هر صورت برای انتخابی درست و مناسب از هر کدام از کولرها برند و ظرفیت بسیار حائز اهمیت می باشد.
 

کولرهای آبی با تبخیر رطوبت و تبدیل گرمای محسوس محیط به گرمای نهان، دمای محیط را کاهش می‌دهند ولی اساس کار کولر گازی به این صورت است که وجود مبرد با دمای پایین در لوله‌های اوپراتور (یونیت داخلی) و مکش هوای گرم محیط به وسیله فن و گذر این هوا از بین لوله‌های اواپراتور سبب سرمایش هوای محیط می‌شود و گرمای دفع شده‌ی محیط توسط مبرد جذب شده و این گرما طی سیکلی از کندانسور به محیط خارج دفع می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید:

021-88323241
021-88320448
 

2020 © Copyright - almaatech.ir