loader-img
loader-img-2
کولر گازی اینورتر در چه زمانی مفید است؟


کولر گازی اینورتر (Inverter Air Conditioner)

از اینورتر برای کنترل سرعت کمپرسور دستگاه برای تنظیم حرارت استفاده می‌شود.
درنقطه مقابل کولرهای گازی قدیمی برای تنظیم  دمای محیط را با استفاده از کمپرسورهایی که وقتی که روشن می‌شوند با تمام توان کار می‌کنند استفاده می‌کنند.
کولر گازی مجهز به اینورتر دارای فرکانس متغیر برای کنترل سرعت موتور می‌باشد و بنابراین می‌توانند خروجی کمپرسور و سرمایش را کنترل کند.

محرک فرکانس متغیر از ریکتیفایر برای تبدیل جریان متناوب ورودی به جریان مستقیم استفاده می‌کند و پس از آن از Pulse-Width Modulation در یم اینورتر الکتریکی برای تولید جریان متناوب با فرکانس دلخواه استفاده می‌کند.

سرعت کمپرسور وابسته به فرکانس جریان متناوب می‌باشد.

از میکرو کنترل برای کنترل دمای مورد نیاز در محیط و تنظیم فرکانس لازم برای کمپرسوراستفاده می‌شود.
تبدیل جریان متناوب به مستقیم و دوباره از جریان مستقیم به متناوب باعث هدر رفتن 4 تا 6 درصد انرژی می‌شود.

حذف فرآیند خاموش و روشن شدن بازدهی و طول عمر اجزا و قطعات کولر گازی اینورتر را افزایش می‌دهد و همچنین جریان زیادی را که کولر گازی در هنگام  روشن شدن کمپرسور نیاز دارد را از بین می‌برد.

در مجموع این فرآیند طول عمر کولر گازی اینورتر را بالا برده و مصرف برق را کاهش می‌دهد و همچنین دستگاه بیرونی کولر گازی اینورتر  کم صداتر از دستگاه‌های قدیمی است.

کولر گازی اینورتر بطور متوسط باعث کاهش 30 تا 50 درصد در مصرف انرژی الکتریکی می‌شوند (در صورت رعایت شرایط لازم)

100% کولرهای گازی ژاپن از تکنولوژی کمپرسورهای اینورتر جریان متناوب استفاده می‌کند.

البته هزینه اولیه خرید و راه اندازی کولر گازی اینورتر بالاتر از دستگاه‌های معمولی است  که با هزینه برق مصرفی پس از مدتی متناسب می‌شود و بطور معمول دوره بازگشت این هزینه متناسب با نحوه استفاده چیزی نزدیک به 2 سال می‌باشد.

2020 © Copyright - almaatech.ir