loader-img
loader-img-2
کمپرسور پیستونی چیست؟

کمپرسور پیستونی چیست؟

کمپرسور های پیستونی امروزه در صنعت های مختلف کاربرد بسیار فراوانی دارد و می توان  گفت که در هر صنعتی از آنها بهره برداری می شود. اما یک سری صنعت ها هستند که از کمپرسور های پیستونی بیشتر استفاده می کنند. برای مثال در صنعتی به نام تبرید از کمپرسور های پیستونی استفاده فراوانی شده است. به طوری که این دستگاه از اجزای اصلی این صنعت می تواند به حساب آید. حالا ما قصد داریم تا در چنین مقاله ای کمپرسور پیستونی را بیشتر بشناسیم و نحوه کارکرد این دستگاه را توضیح دهیم. پس تا آخر همراه ما باشید. اگر درباره انواع دیگر کمپرسور کولر گازی نیز سوال دارید می توانید مقاله انواع کمپرسور کولر گازی را مطالعه کنید.

 

نحوه عملکرد کمپرسور پیستونی

در این نوع از کمپرسور، هوا با یک پیستون برگشت پذیر فشرده می شود. کمپرسور های پیستونی به کمپرسور های رفت و برگشت هم معروف می باشند و خیلی از افراد با این اسم آن را می شناسند و در این دستگاه هوا از طریق حرکت های رفت و برگشتی که به واسطه پیستون فشرده می شود. شاید این نکته هم برایتان جالب باشد که کمپرسورهای پیستونی از قدیمی ترین نوع کمپرسور استفاده شده در صنایع به خصوص در ایران می باشد و از قدمتی بالا برخوردار است .

حالا سوالی که ممکن است برای افراد پیش بیاید این است که چنین کمپرسوری در چه نوع دبی کارکرد بهتری دارد؟ این کمپرسور ها بیشتر در مواقعی که فشار بالا و دبی کمی دارد استفاده می شود. در چنین دبی هایی در کمپرسور های پیستونی از مقادیری که کم باشند یعنی دو هزار متر مکعب و فشاری بسیار زیاد تا حدود شش هزار بار می توان استفاده کرد. یکی از ویژگی های خوب این نوع از کمپرسور هایی که افراد زیادی هم آن را تایید میکنند بالا بودن راندمان آن می باشد. یعنی این که در کمپرسور های پیستونی به نسبت کمپرسور های دیگر می توان از فشار های بیشتری استفاده کرد و قطعا استفاده از فشار بیشتر، بالا بودن راندمان را به همراه خواهد داشت.

 

نحوه عملکرد کمپرسور پیستونی

 

دوستان دقت داشته باشید که در انتخاب کمپرسور ها دقت بالایی داشته باشید. زیرا برخی از این کمپرسورها مانند کمپرسورهای پیستونی در آن صرفه جویی می کنند که استفاده از این نوع در صنایع های مختلف می تواند خیلی مفید باشد و انرژی کمتری هدر شود. در این نوع از کمپرسور ها در اکثر مواقع موجود خود کمپرسور و مخزنی که تعبیه شده است در قالب یک واحد مجزا بسته بندی شده است و در قالبی که مصنوعی می باشد نصب خواهد شد. یکی از مزایای خرید این کمپرسور ها قیمت مناسب آن می باشد که از دیگر کمپرسورها با صرفه تر است. همچنین طراحی این کمپرسورها به نحوه ای است که به آسانی می توان از هم باز کرد و قابل حمل باشد. با توجه به این خصوصیات و ویژگی های این کمپرسور طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 

نتیجه گیری

اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد دارید تا برای کارگاه و یا صنعت خود کمپرسور را تهیه کنید پیشنهاد میشود که مطالب بالا را با دقت بخوانید تا اگر سوالی داشتید برطرف شود و خریدی داشته باشید آگاهانه تا کاملا نیاز تان برطرف شود و در ادامه کارتان مشکلی پیش نیاید.

 

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir