loader-img
loader-img-2
کاربردهای سیستم گرمایش از کف

امروزه سیستم گرمایش از کف به علت مزایای فراوان یکی از پرکاربردترین سیستم‌های گرمایش در تمام دنیا می‌باشد. برخی از کاربردهای این سیستم عبارتند از:

ساختمان‌های مسکونی
رسیدن به آسایش حرارتی و مصرف کم یکی از مزایای سیستم گرمایش از کف می‌باشد. این سیستم توانسته با فراهم آوردن شرایط آسایش بی‌نظیر برای ساکنین یکی از سیستم‌های گرمایش محبوب در ساختمان‌های مسکونی باشد.


محیط اطراف استخرها
یکی از مشکلات گرمایش در استخر‌ها، نبود گرمای یکنواخت در محیط استخر و تجمع گرما در زیر سقف می‌باشد که این امر  باعث تلفات حرارتی زیاد انرژی و خوردگی اجزای سقف می‌شود. با استفاده از سیستم گرمایش از کف می‌توان کلیه مشکلات فوق را برطرف نمود.


سالن‌های مرغداری
در سالن‌های مرغداری گرمایش مورد نیاز در سطح حدود 50 سانتی متر از کف می‌باشد در حالیکه در سیستم گرمایشی متداول (هیتر) زمانی که گرمای کف 32 درجه است دمای زیر سقف حدود 50 درجه می باشد.
افزایش رطوبت نسبی محیط و نرمال بودن بستر (در طی پرورش، هر قطعه مرغ حدود 10 لیتر آب مصرف می کند که 3/2 آن از طریق فضولات دفع و روی بستر باقی می‌ماند. با وجود گرمایش از کف عملیات تخمیری انجام نشده و عمل تبخیر انجام می‌گیرد و محیط  مرطوب و عاری از گازهای آلاینده می‌گردد) که مصرف سوخت در این سیستم گرمایشی بیش از 60 درصد و برق تا 80 درصد کاهش می‌یابد.


گلخانه‌ها
با توجه به نیاز ریشه‌ی گیاهان به گرمای مطلوب گرمایش از کف می‌تواند محیطی ایده‌آل برای رشد گیاهان فراهم نماید.


واحدهای صنعتی
گرمایش به روش جابجایی سبب حرکت هوا و ایجاد گرد و غبار می‌شود، این امر در واحدهای صنعتی به کاهش کیفیت محصول و شرایط محیط کار منجر می‌گردد. تامین گرمایش مطبوع و حفظ کیفیت هوا متناسب با استانداردهای مورد نیاز برخی صنایع مانند داروسازی و صنایع غدایی، ضرورت استفاده از سیستم گرمایش از کف را در این واحدها نشان می‌دهد.


سیستم ذوب برف
تنها را حل برای معابر یخ بسته و پوشیده از برف سیستم گرمایش از کف می‌باشد. سیستم ذوب برف می‌تواند در ورودی ساختمان‌ها، پشت بام ساختمان‌های برف گیر، آشیانه هواپیماها و باندهای فرود مورد استفاده قرار گیرد.


سالن‌‌های ورزش و زمین چمن
در مناطق معتدل و سردسیر، نگهداری چمن ورزشگاه‌ها در فصل‌های پاییز و زمستان کاری سخت و دشوار است. در این فصل‌ها به علت یخ زدگی زمین، ریشه چمن سرد می‌شود که این امر منجر به زرد شدن چمن می‌گردد. بیش از دو دهه است که در اروپا برای حفظ چمن در اکثر ورزشگاه‌های بزرگ از سیستم گرمایش از کف در زیر بستر چمن استفاده می‌شود.
(از دیگر موارد کاربرد سیستم گرمایش از کف می‌توان به کتابخانه‌ها،‌ مدارس، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مساجد، رستوران‌ها، سالن‌های اجتماعات، پیاده روها، فروشگاه‌‌ها و مراکز تاریخی نام برد.)


پل‌ها و رمپ و یا محل‌های بارگیری
در این مکان‌ها به علت شیب بودن زمین و حمل و نقل اجسام سنگین و عبور و مرور زیاد آن‌ها در این محل‌ها در صورت بارش برف و یخ بندان با خطرات بسیار زیدی مواجه هستید. بنا براین می توان با نصب کابل‌های سیستم گرمایش از کف برقی از هرگونه خطرلغزدگی به دور بود.


جایگاه ناشناخته سیستم حرارتی الکتریکی در صنعت سیمان
کلیه تجهیزات کارخانجات تولید سیمان به نصب این کابل‌ها نیاز دارند اما در بعضی از قسمت‌ها این نیاز محسوس‌تر است چون در کارخانجات سیمان، تجهیزاتی وجود دارد که تغییرات دمایی اطراف آن تاثیر بسزایی روی کارایی وکیفیت محصول می گذارد که به هیج وجه قابل اغماض نیست.

2020 © Copyright - almaatech.ir