چگونگی رفع بوی بد کولرآبی

شاید شما نیز این حس نامطلوب را تجربه کرده باشید که وقتی کولرآبی منزل را روشن می‌کنید، بوی لجن کل خانه را فرابگیرد و یا اگر در شهرهای شلوغ زندگی می‌کنید هوای آلوده‌ی بیرون وارد خانه شود. شاید گاهی هم به همین دلیل از خیر باد خنک آن گذشته‌اید. اما خوشبختانه این ایراد کولرهای آبی کاملاً قابل رفع است. کافی است موارد زیر را انجام دهید:

 

همچنین میتوانید در ارتباط با رفع بوی بد در کولر گازی نیز اطلاعات مفید و کاربردی کسب فرمایید

 

پوشال‌های پوسیده

یکی از دلایل بد بو بودن باد کولر پوشال‌های آن است و این قضیه ربطی به نو و کهنه بودن آن‌ها ندارد، و فقط ناشی از پوسیده بودن پوشال‌ها است. پس پوشال‌های پوسیده را تعویض کنید، حتی اگر نو باشند.

 

بوی لجن باد کولر

دلیل دیگر بوی نامطبوع کولر، لجن گرفتن آب داخل آن است، برای حل این مشکل یک استکان بزرگ مایع سفیدکننده و یا شیشه‌شوی (از شوینده‌های کف کننده مانند پودر رخت‌شویی و مایع ظرف‌شویی استفاده نکنید زیرا کولرتان پر از کف می‌شود همچنین از جوهر نمک و شوینده‌های قوی استفاده نکنید زیرا به بدنه کولر آسیب می‌زنند) داخل سینی آب کولر بریزید و پنجره‌های آن را در جای خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که در افزودن این مایعات به آب داخل کولر زیاده‌روی نکنید. سپس بدون آن‌که موتور کولر را روشن کنید فقط پمپ آب را برای نیم ساعت بزنید تا آب به جریان بیفتد و آغشته سازی کاملاً صورت گیرد. حال کاملاً آب سینی کولر را تخلیه نمایید و آن را بشویید و دوباره پرکنید. اگر مشکل شما برطرف نشد، دوباره مراحل بالا را تکرار کنید.

 

 

 

 

 

 

مکش هوای آلوده بیرون

اخیراً سیستمی به نام سیستم فیلتراسیون هوا برای کولرهای آبی عرضه شده است. این سیستم بر روی دریچه‌های کولر نصب می‌شود تا هوا ابتدا فیلتر شده، سپس وارد ساختمان شود. این فیلتر تأثیر زیادی بر دمش هوا نخواهد داشت و حداقل برای یک فصل تابستان کار می‌کند. سیستم فیلتراسیون هوای کولرآبی، دارای یک در مسدودکننده است که در فصل زمستان کانال کولر را مسدود می‌کند. استفاده از سیستم فیلتراسیون کولرآبی در بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان نقش بسزایی دارد و البته باعث کاهش هزینه‌های نظافت و نقاشی ساختمان می‌شود، ازاین‌رو به‌صرفه و اقتصادی است. در ضمن این سیستم، مضرات هوای آلوده‌ی وارد شده به ساختمان را به مقدار بسیار زیادی کاهش می‌دهد.
 

 

 

 

2020 © Copyright - almaatech.ir