چگونگی بهره برداری بهینه از کولرهای گازی و اسپلیت ها

 


در صورتیکه مایل هستید در کنار بهره مندی از هوای خنک و مطبوع اسپلیت و کولر گازی هزینه برق مصرفی شما خیلی بالا نباشد می‌توانید دمای کولر را روی 26 درجه سانتی‌گراد تنظیم نمایید در اینصورت با وجود روشن بودن فن پنل داخلی که مصرف برق آن بین 15 تا 30 وات است در بیش‌تر زمان‌ها کمپرسور دستگاه که بیش‌ترین سهم را در برق مصرفی کولر دارد خاموش خواهد بود. در این‌جا مجددا یاد آوری می‌نماییم قرار داشتن پنل داخلی مستقیما روبروی محل نشستن ساکنین ضروری است.

اگر هنوز لامپ‌های آپارتمان خود را به لامپ‌های کم مصرف تغییر نداده‌اید، بدانید گرمای حاصل از لامپ‌های قدیمی تاثیر بسزایی در ایجاد گرمای مزاحم در ساختمان شما دارد و موجب افزایش زمان‌های کارکرد کولر اسپلیت و مصرف برق بیش‌تر می‌گردد بنابراین لازم است فورا نسبت به تعویض آن‌ها با لامپ‌های کم مصرف اقدام نمایید.

اگر سطح پنجره‌ها نسبت به سطح کل واحد شما زیاد است و یا پنجره رو به شرق و خصوصا رو به غروب دارید توصیه می‌شود جهت جلوگیری از ورود تشعشع گرمایی در تابستان از پنجره‌های دو جداره یا پوشش های ضد حرارت و ضد UV روی سطح شیشه پنجره‌ها استفاده نمایید. این پوشش‌ها که به راحتی بر سطح شیشه قرار می‌گیرند یک‌بار برای همیشه خیال شما را از ورود تششع گرمایی در تابستان و همچنین تششع سرما در زمستان راحت می‌نماید.

اما در خصوص پنجره‌های ساختمان‌ها بهترین گزینه استفاده از پنجره‌های UPVC با شیشه‌های دوجداره و آنتی رفلکس می‌باشد. اگر در حال ساخت یا بازسازی ساختمان خود هستید بهتر است از پنجره‌های UPVC استفاده نمایید، زیرا این پنجره‌ها با جلوگیری از نفوذ هوای سرد و گرم و ورود صدا و غبار و ذرات معلق هوا باعث بیش‌ترین آسایش و آرامش در محیط داخلی آپارتمان خصوصا در شهرهای شلوغ و آلوده می‌شوند.

بهتر است با مدیریت امور خانه، استفاده از اجاق گاز، اتو و دیگر لوازمی که موجب ایجاد گرما در فضای منزل می‌گردد را بین ساعات 7 تا 10 شب انجام ندهید. چرا که گرمای حاصله موجب افزایش زمان کار کولر گازی و مصرف برق بیش‌تر می‌گردد.
 

 

2020 © Copyright - almaatech.ir