loader-img
loader-img-2
چگونه می‌توانید استخر خانه خود را تمیز کنید؟

اگر چه داشتن یک استخر در خانه می‌تواند بسیار سرگرم کننده و خوشایند باشد، ولی در عین حال تمیز و سالم نگه داشتن آن، نیاز به مراقبت و صرف هزینه دارد.

با استفاده از یک پارو به طور منظم برگ‌های روی سطح آب را از آن جمع کنید. در صورتی که از استخر خود مدت زیادی است استفاده نکرده‌اید، و حالا کاور آن را برداشته اید و متوجه شده اید که استخر شما شبیه یک باتلاق، سبز شده است، شما دو راه دارید یا می‌تواند به یک شرکت تمیز کننده استخر زنگ بزنید و یا می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید و پول خود را صرفه جویی کنید. نکات زیر توضیح می‌دهند که چطور این کار را انجام دهید.

اگر شما کاور استخر خود را برداشتید و متوجه شدید که آب استخر شما باتلاقی شده نباید بلافاصله سراغ جارو برقی استخر خود بروید. به خصوص اگر شما نمی‌تواند کف استخر را ببینید و یا مقدار زیادی آشغال و نخاله در استخر خود دارید. در این شرایط اگر به سراغ جارو برقی استخر خود بروید ممکن است به فیلتر و پمپ آن صدمه جدی وارد کنید.

شما نمی‌دانید چه چیزی درون استخر است پس نباید این ریسک را قبول کنید که از جارو برقی استفاده کنید چون ممکن است چیزی درون آن باشد که جارو برقی نتواند از عهده آن برآید بنابراین در ابتدا با استفاده از یک پارو از شر تکه‌های درشت‌تر آشغال و نخاله خلاص شوید.

گام بعدی تنطیم کردن PH آب درون استخر است، این مسئله بسیار حساس است و اگر این کار را نکنید استخر شما تمیز نخواهد شد. حال نوبت شک وارد کردن به استخر است. با اضافه کردن مقدار زیادی کلر به استخر (3 تا 5 برابر مقدار نرمال کلر زنی) در مدت زمان کوتاهی، وارد کردن شک به استخر (Pool shocking) گفته می‌شود. وارد کردن شک به استخر یک گام مهم در نگهداری از استخر است که باعث از بین رفتن باکتری‌ها و هر نوع جلبک موجود در استخر می‌شود.

زمانی که آشغال ها و نخاله‌های درون استخر را از آن خارج کردید و کیفیت آب استخر به حدی رسید که توانستید کف استخر را ببینید؛ زمان استفاده از جاروبرقی مخصوص استخر است. باید توجه داشته باشید که در حین تمیز کردن کف استخر باید چندین بار فیلتر جارو برقی را با فشار آب شستشو دهید.


 

2020 © Copyright - almaatech.ir