چگونه مشکل کم بودن فشار آب خانه خود را حل کنیم؟


حل مشکل کم بودن فشار آب به نظر کاری بسیار تخصصی است. این مشکل می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد اما شاید باعث تعجب شما باشد که با استفاده از چند راه حل ساده ممکن است که خود شما نیز بتوانید این مشکل را حل کنید. ابتدا به دنبال دلیل این مشکل باشید. در بسیاری از مواقع دلیل این مشکل، لوله کشی نادرست ساختمان است.
دلیل دیگر این مشکل، استفاده از لوله‌های نامناسب و با قطر بالا (معمولا بیش‌تر از 2 سانتی‌متر) است. این مشکل را می‌توان با استفاده از یک تبدیل مناسب حل کرد. در بعضی موارد لوله‌های پوسیده و زنگ زده و گرفته دلیل فشار پایین آب هستند. در این موارد تنها راه حل مناسب تعویض لوله‌های مشکل دار است.

اگر مشکل کمبود فشار فقط در شیرهای خاصی وجود دارد، به احتمال زیاد لوله کشی خانه شما مشکلی ندارد و شما باید به دنبال حل مشکل در شیرهای آب مورد نظر باشید. نکاتی که در زیر می‌آید به شما کمک می‌کند تا مشکل را حل کنید.
اگر در روی شیر آشپزخانه خود از هواساز استفاده می‌کنید ممکن است هواساز گرفته شده باشد. در این حالت با استفاده از یک آچار قفلی هواساز را باز نموده، آن را پاک کرده و دوباره نصب کنید. حال دوباره فشار آب را چک کنید، اگر مشکل همچنان حل نشده بود، احتمالا یکی از لوله‌ها دچار گرفتگی شده است.

ممکن است یک واشر مسیر  شیر آب را مسدود کرده باشد. شیر آب را باز کرده و مغزی شیر را درآورده و اگر متوجه وجود واشر یا هر چیز دیگری دورن شیر آب شدید آن را به وسیله یک پیچ گوشتی بیرون آورید. سر شیر را به وسیله یک کلاهک مسدود کنید و چندین بار آب را باز و بسته نمایید، این کار باعث وارد شدن شوک به هر چیزی که راه آب را مسدود کرده می‌شود.

اگر حمام خانه شما مشکل کمبود فشار دارد، کلاهک آن را خارج کرده و داخل آن را تمیز کنید، سپس آن را دوباره نصب کنید.

در موارد نادری مشکل کم بودن فشار آب، از رگلاتور ورودی خانه شما ناشی می‌شود. در این حالت باید از یک لوله کش کمک بگیرید. به احتمال قوی رگلاتور بر روی فشاری کم‌تر از فشار استاندارد تامین آب خانه‌های مسکونی (بین 50 psi تا 70 psi) تنظیم شده است.

2020 © Copyright - almaatech.ir