loader-img
loader-img-2
چگونه مشکل فشار شیر آب خانه خود را حل کنیم؟

مشکل تنظیم نبودن فشار شیر آب می‌تواند برای خیلی از مردم دردسر ایجاد کند. اگر فشار آب خیلی کم باشد، زمان انجام شستشو افزایش می‌یابد که مطلوب نیست و از طرف دیگر فشار زیاد آب باعث افزایش مصرف آب می‌شود. خوش‌بختانه راه‌های بسیار آسانی هست که شما بدون داشتن هیچ تجربه‌ای در زمینه لوله کشی، می‌توانید استفاده کنید و فشار آب شیرهای منزل خود را تنظیم نمایید.

 

تشخیص مشکل

فشار آب خیلی زیاد است یا خیلی کم؟ اگر فشار آب خیلی کم است، امکان دارد سیستم هوا دهنده شیر آب شما گرفته باشد. هوا دهنده یک وسیله می‌باشد که در انتهای شیر آب قرار می‌گیرد و با ترکیب کردن آب با هوا جریان آب را محدود می‌کند. اگر فشار آب خیلی بالا است، امکان دارد هوا دهنده بر روی شیر آب شما نصب نشده باشد.

 

شیرهای تنظیم آب را چک کنید

تمام سینک‌های ظرفشویی از دو شیر تنظیم آب برخوردارند. یکی برای آب گرم، و دیگری برای آب سرد. این دریچه‌ها در پایین ظرفشویی قرار دارند که می‌توانید برای زمانی که می‌خواهید شیر آب را تعمیر کنید این دریچه‌ها را ببندید. اطمینان حاصل کنید که این دو شیر کاملا باز باشند. اگر کمی بسته باشند، فشار آب را کاهش می‌دهند. همچنین در نظر داشته باشد که این دو شیر برای تنظیم فشار آب نیستند. بیش‌تر این شیرها به نوعی ساخته شده‌اند که یا راه آب را «باز» می‌گذارند یا راه آب را «می‌بندند» و گزینه‌ی خوبی برای «تنظیم» فشار آب نیستند.

مشکل فشار شیر آب

برداشتن هوا دهنده

اگر فشار آب خیلی کم است، امکان دارد هوا دهنده گرفته باشد. در آوردن هوا دهنده شیر آب ساده به نظر می‌رسد، اما همیشه آسان نیست.

 

هوا دهنده را در سرکه خیس دهید

بعد از خارج نمودن ابزار هوا دهنده، محل گرفتگی را بررسی کنید. شما متوجه خواهید شد که بر روی هوا دهنده یک دسته از سوراخ‌های بسیار کوچک (که آب از آن‌ها عبور می‌کند) وجود دارد، که این سوراخ‌ها در طول زمان با مواد معدنی و رسوبات مسدود می‌شود. به هوا دهنده یک شستشوی سریع دهید و سپس آن را به مدت یک شب در ظرف سرکه (یا هر نوع اسید دیگری که کار آمد است) قرار دهید.

 

نصب مجدد هوا دهنده

بعد از خواباندن هوا دهنده در سرکه، دوباره هوا دهنده را در آب بشورید و سپس آن را بر روی شیر نصب کنید. حال فشار آب را امتحان کنید. باید صاف و یک‌دست باشد. اگر فشار آب شما زیاد می‌باشد باید از یک دستگاه هوا دهنده (فیلتر وصل شده بر روی شیر آب) استفاده کنید. هوا دهنده‌ها انواع مختلفی دارند، اما بدون استفاده از آن‌ها، آب با فشار زیاد و بدون نظم بیرون می‌ریزد. برای اینکه متوجه شوید بر روی شیر آب شما هوا دهنده نصب شده است تنها کافی است انتهای شیر آب را لمس کنید. اگر یک توری سیمی دیدید، بر روی شیر آب شما یک هوا دهنده نصب شده است.

 

میزان جریان آب را بار دیگر بررسی کنید

بر روی بیش‌تر هوا دهنده‌های شیر آب، میزان جریان آب بر حسب گالن یا لیتر به دقیقه نوشته است که مقدار مناسب این جریان 8.3 لیتر در دقیقه است، که اگر دقیقا به همین میزان آب مصرف شود، مقدار زیادی آب محسوب می‌شود. اگر شما به یک هوا دهنده با میزان مصرفی آب کم‌تری نیاز دارید کافی است در فروشگاه‌ها به دنبال هوا دهنده‌هایی بگردید که بر روی آن‌ها میزان جریان آب (بر حسب گالن یا لیتر در دقیقه) کم‌تری نوشته شده باشد.

 

نکته ای که در اینجا قابل ذکر است این می باشد که ممکن است شیر آب مصرفی یخ باشد و نتوانید آب گرم آن را استفاده کنید دلیل این می تواند خاموش شدن پکیج یا خراب شدن آن باشد بنابراین اگر می خواهید درباره پکیج ها اطلاعات بیشتری کسب کنید مقاله راهنمای خرید و پکیج را مطالعه نمایید.

 

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir