loader-img
loader-img-2
چگونه قبل از تماس با لوله کش، نشتی لوله کشی خانه خود را پیدا کنیم؟


وجود یک نشتی کوچک در سیستم لوله کشی خانه باعث افزایش قابل ملاحظه قبض آب می‌شود. همچنین یک نشتی پنهان می‌تواند باعث تخریب زیربنای ساختمان شما گردد. اگر شما متوجه وجود نشتی در لوله کشی خانه خود شده‌اید با استفاده از تکنیک‌های ساده زیر می‌توانید قبل از تماس با لوله کش خودتان محل نشتی را تشخیص دهید.


گام اول چک کردن شیر سوپاپ اطمینان تانک آب گرم است. نشتی در این شیرها بسیار متداول است.

کلاهک تانک توالت فرنگی خود را بردارید و به آن نزدیک شوید و با دقت گوش کنید. اگر موفق شدید مکان نشتی را تشخیص بدهید، ارزیابی کنید که خودتان از عهده تعمیر آن بر می‌آیید یا نه و اگر نمی‌توانید با متخصص تماس بگیرید. اگر متوجه هیچگونه نشتی نشدید چند قطره رنگ در تانک توالت (و نه در کاسه) بریزید. چند دقیقه صبر کنید، اگر رنگ را در کاسه توالت مشاهده کردید توالت شما نشتی دارد. این کار را برای تمام توالت‌ها انجام دهید.

شیر فلکه کنتور آب خود را موقتاَ ببندید. عقربه کنتر را چک کنید که آیا باز هم می‌چرخد یا نه. اگر باز هم عقربه کنتر در حال چرخش بود، در لوله کشی داخلی نشتی وجود دارد، در غیر این صورت شیر فلکه مشکل دارد که البته اگر شیر فلکه برنزی شما کهنه است این مسئله دور از ذهن نیست همچنین ممکن است نشتی در فاصله بین کنتر و شیرفلکه باشد، در این حالت باید این فاصله را چک کرد و به دنبال هر گونه نشانه‌ای از نشتی گشت: مانند یک ناحیه گل آلود، قسمتی از محوطه که دارای چمن‌های بلندتر است و... اگر چنین نشانه‌ای پیدا کردید یا با لوله کش تماس بگیرد و یا اگر خودتان از پس آن بر می‌آیید آن را تعمیر کنید.

اگر بعد از بستن شیرفلکه باز هم عقربه کنتر در حال چرخش بود، نشتی در لوله کشی داخلی است.
نوک یک پیچ‌گوشتی ترجیحا بلند و یا هر وسیله فلزی مشابه دیگر را روی شیرهای آب خانه قرار دهید، شست خود را روی ته پیچ گوشتی قرار دهید و گوش خود را روی شست خود قرار دهید. در این حالت پیچ‌گوشتی مانند یک گوشی طبی عمل میکند. با دقت به گوش دهید که آیا صدایی می‌شنوید یا نه. این کار را برای تک تک شیرهای آب انجام دهید و شیرهایی که صدا می دهند را با یک مارکت علامت بزنید. اگر صدای در یک شیر بیش‌تر است، به نشتی نزدیک‌تر شده‌اید. اطلاعاتی را که کسب می‌کنید در اختیار لوله کش قرار دهید چرا که باعث می‌شود هزینه کم‌تری از شما دریافت کند!
این کار را برای تک تک شیرها، دوش حمام و آبگرمکن انجام دهید.

اگر هیچ گونه صدایی نتوانستید بشنوید، شیر فلکه را باز کنید و شیرهای آب و دوش حمام خود را چک کنید. در صورت چکه کردن به راحتی می‌توانید آن را تعمیر کنید.

اگر نتوانستید علت نشتی را پیدا کنید، باید بدانید که پیدا کردن بسیاری از نشت‌ها کار ساده‌ای نیست. بنابراین باید با یک لوله کش تماس بگیرید.

2020 © Copyright - almaatech.ir