چه مدل کولر گازی بهتر است؟

 کدام کولر گازی بهتر است؟

گرمای طاقت فرسای این روزهای هوا بسیاری از مردم را به فکر خرید یا تعویض سیستم‌های خنک کننده‌ی منزل و یا محل کارشان انداخته است. با ادامه‌ی اجرای طرح هدفنمندی یارانه‌ها طی سال‌های اخیر، میزان مصرف انرژی وسایل سرمایشی از جمله اولویت‌های خریداران محسوب می‌شود. در این میان هرچند مسئولان دولتی همواره هشدار می‌دهند استفاده از کولر گازی‌ها توجیه پذیر نیست، همچنان تقاظا برای این خنک کننده‌های پرمصرف در بازار افزایش می‌یابد.
از طرف دیگر کولرهای آبی به حاشیه کشیده‌اند و جایگاه سایق خود را ندارند، البته این حاشیه نشینی هم بی علت نیست. کولرهای آبی ضمن مصرف برق، میزان مصرف بالای نیز دارند و با توجه به آ لودگی هوای کلان شهرها آلودگی را به محیط داخل هدایت می‌کند و با توجه به فاصله‌ای که عمدتآ از فضای خانه دارند (پشت بام) همه انرژی مصرفی صرف خنکی فضا نمی‌شود.
 

چی بخریم؟

کولر گازی‌های بسیاری با برندها، میزان مصرف انرژی، خدمات پس از فروش، خدمات نصب و شکل ظاهری متفاوتی در بازار وجود دارند. بررسی‌های صورت گرفته از تعدادی فروشندگان این محصولات حاکی از این است که بیش‌ترین موردی که خریدارن به آن توجه دارند میزان مصرف انرژی محصول است. به گفته‌ی یکی از فروشندگان، خریدارن ابتدا به قیمت کولر گازی توجه می‌کنند و در مرحله‌ی بعد به میزان انرژی اما گاهی به علت کمبود میزان بودجه رازی به خرید محصول با درجه‌ی مصرف B نیز می‌شوند.
با توجه به اینکه محصولاتی که با رده‌ی انرژی کیفی A+ و A++ در بازار وجود دارند همان محصولات بازده A هستند و همگی به طور میانگین 40 درصد ذخیره‌ی انرژی دارند. بعضی از فروشندگان مدعی رده کیفی A++ با 60 درصد ذخیره انرژی هستند که این مطلب کذب محض است.
محصولات کولر گازی در بازار اغلب تولید کشور چین، ژاپن، مالزی و کره‌ی جنوبی هستند. موتورهای اینورتر به عنوان کم‌مصرف‌ترین موتورهای کولر گازی می‌باشد. بهتر است مشتریان با توجه به فضای مورد نظر خود اسپیلیت با قدرت موتور مناسب را انتخاب کنند، همچنین اولویت خرید خود را بر میزان مصرف انرژی متمرکز کنند. زیرا کولر گازی با درجه کیفی B در طولانی مدت هزینه‌ی زیادی در بر خواهد داشت.

 

مشخصات یک برند خوب در زمینه‌ی کولر گازی

مهم‌ترین موضوعی که خریداران در هنگام خرید کولر گازی دچار شک و مشکل می‌کند این است که از میان صدها مارک موجود در بازار، کدام یک را انتخاب کنند. بد نیست به بعضی از نکات برای انتخاب محصول خوب اشاره کنیم. این نکات چکیده‌ای از نظرات متفاوت فروشندگان این محصول است.
بهتر است کولر گازی که قصد خرید آن را دارید در سطح جهان و بازار ایران خوش نام باشد. کولر گازی انخاب شده باید دارای خدمات پس از فروش پاسخ‌گو و ترجیحا شبانه روزی باشد. همچنین قیمت کالا با کیفیت کالا همخوانی لازم داشته باشد. در هنگام خرید توجه به این نکته که محصول مورد نظر ما چه میزان در به روزرسانی طرح، مدل، سیستم‌های جدید و کم‌مصرف موفق بوده، نیز قابل توجه است.
مهم‌ترین ویژگی یک محصول چه در زمینه‌ی کولر گازی و چه در مورد سایر کالاها، برخورداری آن محصول از یک سبد کالایی کامل و متناسب با نیاز همه نوع مشتری است.

 

 

نتیجه گیری:

در انتخاب و خرید  مدل کولر گازی خوب باید به همه موارد دقت کنید از جمله برچسب انرژی، بهای برق مصرفی(یکی از مهمترین اولویت ها در انتخاب کولر می باشد که کولرهای گازی کم مصرف اینورتر بیشتر مورد توجه اکثریت خریداران می باشد)، قیمت مناسب، نمایندگی و اعتبار فروشنده، متراژ و دمای محیط تا بتوانید در خرید مدل خوب کولر گازی خود به مشکلی بر نخورید علاوه بر اینها در بازار جنس های قلابی و بدون استاندارد وجود دارد که باید بیشتر مراقب انتخاب خود باشید.

 

برای مشاهده مشخصات فنی و قیمت محصولات کولر گازی کم مصرف و جدید روی لینک زیر کلیک نمایید.

قیمت ها و خرید کولر گازی

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir