چهار عیب عمده شیرهای آب اتوماتیک

با اینکه شیرهای اتوماتیک باعث کاهش مصرف آب و همچنین جلوگیری از انتقال ویروس و باکتری می‌شود، در عین حال مشکلاتی نیز دارند که در زیر به آن‌ها اشاره شده:

با اینکه این شیرها به صرفه جویی در مصرف آب بسیار کمک می‌کنند اما باعث افزایش هزینه‌های انرژی می‌گردند. سنسور شیرهای اتوماتیک به وسیله باتری و یا برق کار می‌کند و مشکل شیرهایی که با باتری کار می‌کنند هزینه بر بودن آن‌ها و دردسر تعویض باتری است. در مدل‌های جدید این شیرها، از باتری‌های قابل تعویض استفاده شده، ممکن است این شیرها قیمت بالاتری داشته باشند ولی در دراز مدت هزینه اولیه را جبران می‌کنند.

بسیاری ازشیرهای اتوماتیک تنها توانایی عرضه آب با دمای خاصی را دارند و نمی‌توان دمای دلخواه را برای آب تنظیم کرد. این ویژگی برای مکان‌هایی که نیاز به آب با دماهای متفاوت وجود دارد، یک مشکل اساسی است.

اگر شما تصمیم بگیرید برای دستشویی خانه خود از شیر آب اتوماتیک استفاده کنید، حتما نیاز است که از یک نصاب متخصص کمک بگیرید. نصب این نوع شیرها به دلیل اینکه علاوه بر لوله کشی آب نیاز به برق کشی و تنظیم سنسور دارند، با پیچیدگی‌های بیش‌تری نسبت به نصب شیرهای معمولی همراه است که باعث می شود هر کسی از عهده نصب آن بر نیاید. بزرگ‌ترین مشکل نصب این نوع شیرها لوله کشی آب سرد و گرم آن‌هاست که نیاز به تخصص دارد.

با وجود اینکه هزینه استفاده از تکنولوژی خودکار بودن در شیرهای اتوماتیک در حال کاهش است، قیمت این شیرها باز هم بسیار بیش‌تر از شیرهای آب معمولی است و همچنین با در نظر گرفتن هزینه‌های نصب و مصرف باتری، هزینه کلی استفاده از این شیر بسیار بیش‌تر می‌شود. همچنین استفاده از انواع مدل‌های این شیر با طراحی‌های خاص باعث افزایش بیش‌تر هزینه کل می‌شود. پس اگر شما تصمیم دارید از این نوع شیر استفاده کنید، قبل از اقدام به خرید تمام هزینه‌ها را در نظر بگیرد.

2020 © Copyright - almaatech.ir