چرا مشکلات مربوط به لوله‌های گاز را باید به افراد متخصص سپرد؟


هر شخصی می‌تواند مشکلات مربوط به گیرکردن چیزی در چاه توالت و هم‌چنین عوض کردن شیرآلات منزل خود را انجام دهد. اما مشکلاتی وجود دارد که برطرف کردن آن‌ها دیگر از عهده‌ی شخص خارج بوده و باید برای رفع آن‌ها به افراد متخصص رجوع کرد. یکی از این مسایل، مشکلات مربوط به لوله‌کشی گاز است. این کار را نمی‌توان با اتکا به اطلاعات خود انجام داد. تعمیرات لوله‌کشی گاز، ممکن است مشکلاتی بسیار جدی‌تر از تعمیرات معمولی ساختمان را به وجود آورد. ازجمله این که یک سهل‌انگاری کوچک، ممکن است منجر به انفجار گاز شود و یا اینکه ممکن است موجب تولید گاز سمی مونواکسیدکربن گردد. حتی اگر افراد غیرحرفه‌ای توانسته باشند درگذشته لوله‌کشی گاز را در منزل خود انجام دهند، اگر از خطرات مربوط به این کار را مطلع شوند، هرگز آن را تکرار نمی‌کنند.

هنگامی‌که برای تعمیر مشکل لوله‌کشی گاز با لوله‌کش تماس می‌گیرید، شما کسی را استخدام کرده‌اید که بر مبنای حدسیات خود کار نمی‌کند، بلکه دانش انجام صحیح کار موردنظر را دارد. یک لوله‌کش به‌خوبی می‌داند که چگونه با نشتی لوله‌ی گاز برخورد کند و ضمناً با استانداردهای مربوط به آیین‌نامه‌های گاز آشنایی کامل دارد.
در اینجا باید به یک نکته اشاره کرد. بسیاری از صاحبین منازل علاقه دارند که کارهای تعمیراتی خود را به ارزان‌ترین شکل ممکن انجام دهند و کم بودن هزینه برای آن‌ها، از کیفیت انجام کار و رعایت استانداردها مهم‌تر است. به همین دلیل در اکثر اوقات، برای کارهای مربوط به گاز نیز از لوله‌کش و متخصص کمک نمی‌گیرند. این کار، اگر به مقدار کمی صرفه‌جویی اقتصادی داشته باشد، چندین برابر آن هزینه‌های جانبی و خطر به همراه خواهد داشت.

لطفاً نسبت به این موضوع دقت کافی داشته باشید که اگر یک لوله‌کش گاز را برای کارهای لوله‌کشی منزل خود استخدام کنید و در اثر حوادث احتمالی شخصی کشته شود و یا خسارت مالی وارد گردد، تمام مسئولیت‌های قانونی آن بر عهده شرکت یا شخص تعمیرکار است. ولی اگر مقصر این‌چنین حوادثی خود شما باشید، به دلیل سهل‌انگاری در استخدام یک لوله‌کش، بار قانونی بر دوش شما است و شرکت بیمه نیز هیچ‌گونه خسارتی به شما پرداخت نخواهد کرد.

2020 © Copyright - almaatech.ir