چرا باید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنیم؟


یک باور اشتباه وجود دارد که آب شهری نیازی به تصفیه ندارد!
به دو دلیل باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کرد. دلیل اول اینکه آب شهری به علت عبور از داخل لوله‌های پوسیده و زنگ زده، به طور نسبی آلوده می‌شود. دلیل دوم اینکه تصفیه شهری آب برای قابل آشامیدن بودن آن کافی نیست و این مسئله تنها مربوط به کشور ما نیست بلکه به این دلیل که هزینه جداسازی ناخالصی‌های محلول در آب بسیار بالاست و نیاز به فن آوری‌های پیشرفته دارد که بسیار هزینه بر هستند، در هیچ کشور دیگری ناخالصی‌های محلول در آب مثل سختی و سنگینی آب، املاح حل شده در آب و ... از آن جدا نمی‌شوند. دستگاه‌های تصفیه آب خانگی با حذف ناخالصی‌های محلول و حذف سختی و سنگینی از آب شهری، آبی سبک، سالم و گوارا را در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند که کیفیتی به مراتب بالاتر دارد.
باید توجه کرد که جوشاندن آب به هیچ وجه ناخالصی‌های محلول در آب مثل نیترات و سایر فلزات سنگین و نیز سختی و سنگینی آب و... را از بین نمی‌برد. بلکه تنها در صورتی که آب آلودگی‌های میکروبی و ویروسی داشته باشد، این روش می‌تواند مفید باشد. (به دلیل اینکه آب شهری کلر زنی می‌شود نیازی به جوشاندن ندارد)

آب معدنی نمی‌تواند جایگزینی مناسب برای آب تصفیه شده باشد، به این دلیل که امروزه آب‌های معدنی غالبا دارای املاح و ترکیباتی هستند که بدن ما قادر به جذب آن‌ها نیست. استفاده از آب معدنی در دراز مدت عوارضی مانند سنگ کلیه، بیماری‌های قلبی و عروقی و فشار خون را به دنبال دارد. جالب است بدانید بر اساس قوانین بهداشتی، کارخانه‌های تولید آب معدنی موظف هستند آب چشمه‌ها را از فیلترهای RO یا اسمز معکوس (همان فیلتری که در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استفاده می‌شود) عبور دهند.

استفاده از دستگاه تصفیه علاوه بر تمیز و سالم کردن آب، باعث بهبود طعم و از بین رفتن بوهای آن می‌شود.

2020 © Copyright - almaatech.ir