نکاتی درباره لوله‌کشی آب خانه


شما نیاز ندارید همه‌چیز را درباره لوله‌کشی خانه خود بدانید، اما دانستن نکات پایه‌ای برای همه یک ضرورت است. در زیر نکاتی است که شما باید درباره لوله‌کشی خانه خود بدانید.

عایق کردن لوله‌هایی که بیرون از خانه قرار دارند: در زمستان زمانی که هوای بیرون از خانه سرد می‌شود، مشکل متداولی که ممکن است برای لوله‌های بیرون از خانه پیش آید یخ زدن آب درون لوله است. یخ‌زدگی آب، در لوله‌هایی که آب در آن‌ها جریان ندارد اتفاق می‌افتد و اگر آب درون لوله حرکت کند یخ‌زدگی اتفاق نمی‌افتد. بهترین راه‌حل برای حل این مشکل عایق کردن و لوله‌ها در برابر سرماست هرچند که اگر هوای بیرون بسیار سرد باشد باز کردن گاه‌به‌گاه شیر و لوله‌ها نیز پیشگیری مناسبی است.


کنترل منظم لوله‌های در معرض دید ساختمان، برای پیدا کردن خوردگی، ورم کردگی و چکه کردن‌های احتمالی:
ممکن است شما چیزی از لوله‌کشی ندانید، اما با بازرسی لوله‌های ساختمان می‌توانید مشکلات احتمالی را تشخیص داده و از خسارت‌هایی که ممکن است پیش بیاید جلوگیری کنید.


بازرسی زیر سینک ظرفشویی
چکه کردن لوله‌های این قسمت بسیار متداول است ولی به علت اینکه در دید اهالی خانه نیست معمولاً فراموش می‌شود که بازرسی شود.


بازرسی تراز بودن رادیاتورها
رادیاتورها باید به‌گونه‌ای نصب شوند که ورودی آن‌ها پایین‌تر از سطح شیر هواگیری قرار داشته باشد. در غیر این صورت هواگیری نمی‌تواند به‌درستی انجام شود و تعدادی از پره‌های رادیاتور همچنان سرد باقی می‌مانند.


بازرسی آبگرمکن برای چکه کردن‌های احتمالی
اگر آبگرمکن شما چکه می‌کند ممکن است که عمر خود را کرده باشد. در این مورد حتما باید با یک تعمیرکار تماس بگیرید و اگر گارانتی آبگرمکن شما تمام نشده می‌توانید از آن استفاده کنید.


مشکل چکه کردن شیرهای آب
اگر شیرهای دستشویی با حمام شما چکه می‌کند به احتمال زیاد شما فقط نیاز دارید که واشر آن را تعویض کنید.


تعویض شیر آب
شیر آب وسیله‌ای مکانیکی است که پس از مدتی کارایی خود را از دست‌داده و شروع به چکه کردن می‌کند و شما نیاز دارید که آن را تعویض کنید.

2020 © Copyright - almaatech.ir