نسل جدید داکت اسپلیت با طراحی متفاوت


یکی از اساسی‌ترین ایراداتی که همواره بر کولر گازی وارد بوده هزینه برق دستگاه در فصول مختلف بوده است. این مسئله طراحان سیستم‌های تهویه مطبوع را بر آن داشت که چاره‌ای برای این مشکل بیاندیشند، با تحقیقات و مطالعات فراوان به این نتیجه رسیدند که حداقل در فصول سرد سال این هزینه‌ها کاسته شود. طرح آن‌ها برای کاهش هزینه برق استفاده از آب گرم در ساختمان‌هایی که دارای سیستم آب داغ بودند منجر به طراحی و ایجاد یه کوئل مجزا برای سیستم‌های داکت اسپلیت شد.
در این سیستم آب گرم وارد یک کوئل حرارتی که در مقابل دستگاه نصب می‌گردید، شد و دهش باد توسط فن داخلی دستگاه با گذشتن از داخل این کوئل، گرمای مورد نیاز ساختمان را فراهم می‌کرد.
این سیستم توانست تا حدودی طراحان را از نتیجه حاصله خرسند گرداند، اما باز مشکلاتی همچون عدم سهولت در زمان نصب شامل ساخت شاسی مجزا برای نصب کوئل، افزایش هزینه‌های کانل کشی و همچنین عدم تناسب و تقارن کوئل با پنل داخلی و ... می‌شد. اما بارزترین مشکل در این سیستم‌ها از عدم تناسب و تقارن کوئل با پنل داخلی ناشی می‌گردید.
این مشکل موجب ایجاد صوت ناهنجار، عدم کارایی دستگاه به خاطر متناسب نبودن فاصله‌ی کوئل با پنل داخلی (کاهش کارایی و عدم تبادل دما) می‌گردید.

2020 © Copyright - almaatech.ir