loader-img
loader-img-2
نحوه کارکرد سرمایش و گرمایش در کولر گازی


  - درحالت سرمایش:

گاز مبرد درون کمپرسور متراکم شده و با فشار به سمت کندانسور رفته و در آن‌جا با از دست دادن گرما، تبدیل به مایع می‌گردد. سپس مایع خروجی از کندانسور از لوله مویی یا شیر انبساط عبور نموده و دچار افت فشارشدید می‌گردد که در اثر این افت فشار مقداری حالت دو فازی (مایع و گاز) به خود گرفته و به سمت ورودی اواپراتور هدایت می‌شود. در محل اواپراتور (تبخیر کننده) تحت تأثیر دمای محیط، تبخیر و مجدداً تبدیل به گاز شده لذا سرمای خود را به محیط یا همان لوله‌های اواپراتور پس می‌دهد. هوای اتاق با گردش پروانه فن داخلی (فن ایندور) ازیک سمت یونیت داخلی واردشده و پس از عبوراز بین لوله‌های اواپراتور، سرد شده و از سمت دیگر به داخل اتاق هدایت می‌گردد. مبرد تبخیر شده در اواپراتور مجدداً توسط کمپرسور مکش شده و این سیکل ادامه می‌یابد.


  - درحالت گرمایش:

در حالت گرمایش سیکل فوق از طریق یک شیر چهارطرفه تغییر نموده و گاز مبرد گرم شده در کمپرسور، مستقیما به سمت اواپراتور رفته و در آن‌جا با از دست دادن گرمای خود باعث گرم شدن لوله‌های اواپراتور و در نتیجه گرم شدن محیط می‌شود.


  - راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی در فصل سرما:

با آمدن فصل سرما نوع دیگری از کارائی کولر گازی اسپلیت مورد استفاده قرار می‌گیرد و آن سیستم گرمایش کولر گازی است و بسیار مناسب منازل و مغازه‌ها و اتاق‌های کوچک است.

راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی کاری بسیار ساده و در عین حال حساس می‌باشد بدلیل اینکه در حالت سرمایش کولر شما بعد از ترموستات کمپرسورش خاموش می‌شود اما در حالت گرمایش پس از اینکه دستگاه شما اتاق را گرم کرد به حالت دیفراست (برفک زدائی) می‌رود تا برفک بیرون را آب کند و پس از ان مجددا به حالت گرمایش تغییر می‌یابد.
نکته ساده جهت راه اندازی کولر گازی در حالت گرمایش این است که شما می‌توانید با دکمه MODE بر روی ریموت کنترل (کنترل دستگاه) گزینه HEAT یا همان شکل خورشید را انتخاب کنید و دما را روی 25 یا 30 درجه قرار دهید. زمانی حدود 5 دقیقه طول می‌کشد تا دستگاه شما باد گرم بزند و نگران نباشید زیرا باید پنل داخلی گرم شود و سپس فن کار کند اما اگر این زمان زیاد طول کشید دستگاه شما احتمالا گاز ندارد و نیاز به شارژ گاز دارد.


  - اواپراتور چیست؟

مجموعه‌ای از لوله‌های مسی و صفحات آلومینیومی مشبک  با طراحی خاص می‌باشد که در بخش داخلی دستگاه (Indoor) قرار گرفته و محل خنک سازی هوا (در حالت سرمایش) و یا دفع گرما (در حالت گرمایش) می‌باشد. به عبارتی هوای درون اتاق با مکیده شدن از قسمت بالای یونیت داخلی وارد محفظه  اواپراتور شده و پس از خنک شدن (در حالت سرمایش) و یا گرم شدن (در حالت گرمایش) از قسمت پایینی آن به سمت اتاق دمیده می‌شود.


در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

2020 © Copyright - almaatech.ir