loader-img
loader-img-2
نحوه عملکرد کمپرسور اینورتر و تفاوت استفاده آن با کولر گازی معمولی

نحوه عملکرد کمپرسور اینورتر و معمولی:

کمپرسور کولر گازی‌ ها در سیستم کارکرد می‌تواند به دو حالت با دور ثابت و یا دور متغیر باشند. در کمپرسورهای دور ثابت کنترل کمپرسور جهت تنظیم دما بوسیله خاموش و روشن شدن کمپرسور کنترل می‌گردد که باعث می‌شود در هر بار خاموش و روشن شدن، شوک به سیستم برق وارد شود ولی در کمپرسورهای اینورتر این عمل بوسیله تغییر دور کمپرسور، مبرد مورد نیاز کنترل می‌شود و از خاموش و روشن شدن مکرر جلوگیری می نماید و این حالت باعث صرفه جویی در مصرف برق می‌گردد. نوع کنترل کمپرسور اینورتر در کمپرسور با جریان متناوب از طریق تغییر فرکانس و در کمپرسورهای جریان مستقیم از طریق تغییر ولتاژ صورت می‌گیرد.

 

در این مقاله بیشتر بخوانید: مقایسه کولر گازی معمولی با کولر گازی اینورتر

 

مزایای کمپرسور اینورتر:

 اینورتر یا مبدل به معنای وارونه گردان یا معکوس کننده می‌باشد و درسیستم‌های کمپرسوری به معنای دور متغییر بوده به طوری که چرخش کمپرسور دورانی و سرعت آن متغییر است و بسته به دما و رطوبت تنظیمی توسط کاربر دور کمپرسور کم یا زیاد می‌شود و هیچ وقت کمپرسوردرزمانی که به دمای دلخواه کاربر برسد به صوزت کامل خاموش نمی‌شود و فقط دور آن کم شده و با حداقل مصرف برق کار می‌کند و بسته به نیاز مجدد شروع به کار با دور بالا می‌کند پس همیشه دور کمپرسور زیاد یا در جهت عکس کم شده و به اصطلاح کمپرسور استارت اضافه نمی‌کند و عمل اتومات کردن و استارت کردن کمپرسور که باعث اصلی مصرف برق زیاد است در سیستم‌های اینورتر اتفاق نمی‌افتد.

اینورتر در واقع با تغییر فرکانس و ولتاژ برق باعث کاهش مصرف شده و تمام عملکرد دستگاه هوشمند می‌باشد. کمپرسورهای اینورتر عمدتا با گاز جدید R410 که سازگار با محیط زیست است کار می‌کند و درنتیجه راندمان دستگاه بالاتر می‌باشد. آینده از آن سیستم اینورتر با مبرد R410 است.

شرکت‌های سازنده معمولا پنل داخلی کولر گازی‌های اینورتر را زیباتر می‌سازند تا خریداران بیش‌تر تمایل به خرید داشته و انگیزه‌ای برای خریداران باشد. اینورتر دارای گرمایش کامل تا منهای 15 درجه زیر صفر است. اسپلیت‌های اینورتر یک یا چند پنله با یونیت‌های داخلی دیواری، کاستی، زیرسقفی و کانالی سرد و گرم تولید می‌گردند. کولرهای گازی مدل اینورتر بین 40 الی 60 درصد کم مصرف‌تر می‌باشند هر چند قیمت خرید بالاتری دارند.

 

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir