نحوه عملکرد سیستم خنک کننده در کولر گازی


در این مقاله قصد داریم نکاتی را در مورد سیستم خنک کننده در کولر گازی ارائه دهیم. به طور کلی وظیفه کولر گازی خنک سازی محیط اطراف از طریق حذف گرما است. در واقع کولر گازی هوای گرم محیط را گرفته و طی فرآیندهایی آن را به هوای خنک تبدیل می‌کند و به محیط باز می‌گرداند. در سیستم خنک کننده کولر گازی، فرآیندهای زیر رخ می‌دهد:

در ابتدا با ورود گاز فرئون به صورت سرد به داخل کمپرسور، دما و فشار گاز افزایش می‌یابد. سپس این گازها که حال به صورت گرم هستند، به کویل‌ها در کولر گازی منتقل می‌شوند و در این قسمت حرارت آن‌ها از بین رفته و به حالت مایع در می‌آیند. در گام بعدی، فرئون که اکنون به صورت مایع در آمده است با ورود به شیر انبساط، تبخیر می‌شود. در این فرآیند فشار فرئون کاهش یافته و به صورت گاز سرد حضور پیدا می‌کند. این گازها وارد کویل‌ها می‌شوند و با جذب دمای موجود در محیط موجب خنک شدن هوای اطراف کولر گازی می‌شوند. به منظور روانسازی کمپرسور، همراه با فرئون، مقداری روغن سبک نیز وجود دارد.

انواع کولر گازی با داشتن فیلترهایی ذرات گرد و غبار موجود در هوا را به دام انداخته و از این رو هوای داخل را خنک و تمیز نگه می‌دارند. این نوع کولرها در واقع موجب مطلوبیت هوای داخل می‌شوند و رطوبت اضافی را نیز از هوا حذف می‌کنند.

البته این تنها نگاهی جزئی به ساختار خنک سازی محیط توسط کولر گازی است که در این مقاله ذکر شد.در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

2020 © Copyright - almaatech.ir