منظور از چیلر دو اثره چیست؟


در چیلر جذبی تک اثره که بخار مبرد تشکیل شده در ژنراتور مستقیما توسط آب برج خنک کن خنک می‌شود و به میزان بیش‌تری انتقال حرارت در برج خنک کننده نیاز دارد.
برای استفاده ازاین گرمای تلف شده بخار آب در چیلرهایی با بازدهی بیش‌تر، چیلرهای جذبی دو اثره به وجود آمدند. چیلرهای جذبی دو اثره از این گرمای تلف شده برای گرم کردن محلول آبی لیتیم برماید و تبخیر آب در یک مرحله دیگری استفاده می‌کنند.

بدین صورت که از بخار مبرد تبخیر شده از محلول لیتیم برماید در ژنراتور اولیه برای گرمایش مجدد محلول استفاده می‌شود. اگر دمای بخار مبرد و محلول گرم شده در یک ژنراتور با هم برابر باشد امکان تبادل حرارتی بین آن‌ها وجود نخواهد داشت.

بنابراین جهت استفاده از این گرمای اضافی به طور موثر،‌ در چیلرهای دو اثره ژنراتور دیگری به نام ژنراتور دمای پایین در نظر گرفته شده است که در آن آب گیری و تغلیظ محلول با دمای جوش پایین‌تر در فشار پایین‌تر اتفاق می‌افتد.

به بیان دیگر چیلر جذبی دو اثره با فشار بخاری برابر 0.8 مگا پاسکال بیش‌تراز فشار بخار مصرفی چیلرهای تک اثره (0.15 مگا پاسکال) کار می‌کنند.

چیلرهای جذبی دو اثره انرژی کمتری نسبت به نوع تک اثره مصرف می‌نمایند لذا،‌ بازده بیش‌تری دارند.در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

2020 © Copyright - almaatech.ir