loader-img
loader-img-2
مزایای کولرهای آبی با پد سلولزی نسبت به کولر آبی معمولی

پد سلولزی دارای ساختاری یکنواخت است بنابراین سطح تماس بسیار بزرگی بین آب و هوا ایجاد می‌شود، ضمن اینکه تراکم بالای این پدها باعث می‌شود آب بیش‌تری جذب آن‌ها شود و در نتیجه توانایی بیش‌تری در خنک کردن هوا دارند. (راندمان تبخیری یک کولر با پدهای سلولزی 80 درصد است در حالیکه یک کولر آبی با پوشال دارای راندمان کم‌تری می‌باشد)

پدهای سلولزی خاصیت ضد قارچی دارند، بنابراین مانع رشد و انتقال قارچ و باکتری به داخل محیط منزل می‌شوند.

پدهای سلولزی نیاز به تعویض سالیانه ندارند و در حدود 4 تا 5 سال عمر می‌کنند بنابراین مشکلات تعویض پوشال در شروع هر فصل گرما را ایجاد نخواهند کرد.

به دلیل تراکم بالا، اجازه ورود گرد و غبار و ذرات ریز را به درون پروانه موتور و نهایتا محیط خانه نمی‌دهند. از این رو متخصصان استفاده از کولرهایی با پد سلولزی را به جای کولرهای پوشالی به افرادی که در مناطق آلوده آب و هوایی (مانند شهرهای غربی کشور که با پدیده ریزگردها مواجه هستند) زندگی می‌کنند، پیشنهاد می‌دهند.

پدهای سلولزی مانند پوشال‌ها تولید خرده ریزه نمی‌کنند و در نتیجه هنگام تعویض و جابجا کردن، مشکلات تنفسی برای تعویض کننده ایجاد نمی‌کنند. از طرف دیگر بعد از نصب و پس از روشن کردن کولر، خرده‌ها با جریان هوا وارد محیط نمی‌شوند. چه بسا در محیطی که با کولر آبی خنک می‌شود، افرادی با مشکلات تنفسی وجود داشته باشند.

منظم نبودن ضخامت پوشال در تمامی قسمت‌ها باعث می‌شود تا ذراتی روی پوشال رشد کنند. این ذرات می‌توانند بوی نامطبوعی از خود تولید کرده و به محیط منتقل کنند. در مورد پدهای سلولزی بوی نامطبوع ناشی از رشد این ذرات وجود ندارد چرا که ضخامت پد در همه جای آن یک‌سان است.

در پدهای سلولزی به دلیل وجود شیارهای منظم، ریزش آب از اطراف پوشال و در نتیجه هدر رفتن آب را نخواهیم داشت. بلکه همین شیارها باعث افزایش میزان خنک کنندگی خواهند شد.


البته باید این نکته را هم در نظر داشت که کولرهای سلولزی از کولرهای پوشالی گران‌تر هستند و نسبت به نمونه هم‌قدرت خود در کولرهای معمولی 30 تا 40 درصد هزینه بیش‌تری بر مشتری تحمیل می‌کنند هستند و ضمنا همه جا نمی‌توان به راحتی آن‌ها را پیدا کرد!

2020 © Copyright - almaatech.ir