محل مناسب برای تعبیه سونای خانگی


انواع سوناهای داخل و خارج ساختمان و سوناهای قابل‌انتقال، امروزه در محدوده‌ی وسیعی از ابعاد و شکل دردسترس هستند. این سوناها را می‌توان با توجه به ویژگی‌ها و شکل آن‌ها، ساخت. درواقع، خریداران سونا امروزه انتخاب‌های زیادی دارند به شکلی که گاهی‌اوقات تصمیم‌گیری در زمینه محل تعبیه‌ی سونا، دشوار می‌شود.


محل تعبیه‌ی سوناهای داخل ساختمان:

پشت حمام
برای یک سونای داخل ساختمان، حمام یا زیرزمین مرسوم‌ترین محل‌های تعبیه به نظر می‌رسند. دارندگان سوناهای تعبیه‌شده در حمام، معمولاً از سیستم لوله‌کشی و فاضلاب و همچنین فضای خصوصی که برای حمام در نظر گرفته‌شده است، بهره‌مند می‌شوند. این‌گونه حمام‌های سونا، علاوه بر راحتی بسیار زیاد و قابلیت تنظیف و نوسازی عالی، احساس مطلوبی را برای فرد استفاده‌کننده به همراه دارند و از این رو است که بسیاری از افراد نصب واحد سونا در حمام و تنها با چند قدم فاصله از دوش را ترجیح می‌دهند.

اتاق‌های زیرزمین
هنگامی‌که محدودیت‌های طراحی اولیه‌ی ساختمان یا دیگر شرایط اجازه‌ی تعبیه‌ی سونا در حمام را نمی‌دهند، توجه بسیاری از صاحب‌خانه‌ها بلافاصله به زیرزمین جلب می‌شود. تعبیه‌ی یک سونای زیرزمینی معمولاً موجب می‌شود که اتاق‌های زیرزمین منزل بیش‌ترین کاربرد را بیابند. بدین ترتیب فضایی که شاید تنها برای انبار کردن وسایل اضافه به کار می‌رفت، تبدیل به مکانی برای دورهمی‌های لذت‌بخش و استراحت مطلوب می‌شود. البته بدیهی است که همزمان با آن‌که استفاده از سونا می‌تواند زندگی سالم را در پی داشته باشد، سونای زیرزمینی ممکن است منجر به دل‌زدگی افراد (درنتیجه راحتی بیش‌ازحد) شود.


محل تعبیه‌ی سوناهای خارج ساختمان:

اتاق موجود در حیاط پشتی
بیش‌تر سوناهای خارج ساختمان، معمولاً در حیاط خانه تعبیه می‌شوند. چیدمان ایده‌آل، معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که در حیاط پشتی یک استخر شنا هم موجود باشد که در این صورت فضای مجاور استخر، محل مناسبی برای قرارگیری سونا خواهد بود. اگر آب‌وهوا اجازه بدهد، در این صورت می‌توان از چرخه گرم و سرد کردنی که بسیاری از متخصصان و فیزیوتراپیست‌ها برای سلامتی مفید می‌دانند، بهره برد. با داشتن استخر و سونا در حیاط منزل، ممکن است شما نقش خود را در میزبانی دوستان و همسایه‌ها، بیش ازآنچه قبلاً اتفاق می‌افتاد بیابید. ترکیب استخر و سونای بیرون ساختمان، بی‌شک برای آن‌ها بسیار رضایت‌بخش و شادکننده خواهد بود.

یک کلبه‌ی روستایی در کنار دریاچه!
بسیاری از سوناهای خارج ساختمان همچنین به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که بتوان آن‌ها را در یک کلبه در کنار دریاچه تعبیه کرد تا بتوان از آب دریاچه نیز برای خنک شدن بهره برد. حتی در هوای بارانی نیز وجود این‌گونه سوناها افراد را برای بهره‌گیری هرچه بیش‌تر از مزایای چرخه‌های سرد و گرم، تشویق می‌کند. در این حالت وجود آب دریاچه امکان خنک شدن همزمان بدنی که در فضای سونا گرم شده است را به‌صورت عمیق فراهم آورده و احساس سبکی را در فرد پدیدار می‌سازد.


محل‌های جایگزین‌ برای تعبیه سونا
برای افرادی که در خانه‌ی خود حیاط، زیرزمین یا فضای حمام مناسبی ندارند، بهترین گزینه، بهره‌گیری از سوناهای قابل حمل (پورتابل) است. هنگامی‌که قصد خرید یک سونای پورتابل را دارید، حتماً به سهولت سرهم کردن و نگهداری، عدم نیاز به سیستم لوله‌کشی و کارهای تکمیلی برای نصب و همچنین نحوه نصب قطعات آن روی هم (که مطلوب‌ترین حالت آن پیچی است) دقت کنید. به دلایل واضح، سوناهای پورتابل انتخاب مناسبی برای افراد علاقه‌مند به سونا که در آپارتمان، فضاهای شهری یا خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند می‌باشد.

2020 © Copyright - almaatech.ir