علت پرتاب آب از پنل داخلی کولر گازی چیست؟


آبریزش کولر گازی یکی از بدترین اتفاقاتی است که در زمانی که در حال استراحت و استفاده از گرمای کولر در فصل گرم سال هستید توجه شما را به خود جلب می‌کند. زمانی که این اتفاق میافتد علاوه بر خساراتی که می‌تواند به خانه شما مانند خراب کردن گچ  خراب کردن کاغذ دیواری و فرش شما وارد کند دیگر قادر به استفاده از آن نخواهید بود و باید تا برطرف شدن مشکل آن به دست تعمیرکار در گرما به سر ببرید.


اما این آب چگونه تولید شده و چرا از کنار یا زیر کولر گازی سرازیر می‌شود؟

یکی از علت‌های اصلی آبریزش کولر گازی تخلیه نشدن آب تولیدی آن است که این آب اگر به دلایل مختلف از طریق لوله درین (شیلنگ تخلیه آب) تخلیه نشود از کولر سرریز شده به داخل کولر برگشته و از آن سرازیر می‌شود با به صورت قطره قطره می‌ریزد که شایع‌ترین درخواست برای تعمیر کولر گازی است.

علت این اتفاق بسته شدن یا کیپ شدن لوله درین به دلیل تا خوردن یا بسته شدن یا لجن گرفتن است شما برای چک کردن این مشکل  و پیدا کردن عیب باید به لوله تخلیه دسترسی داشته باشید. در تمام کولر گازی‌ها این لوله تخلیه در زیر پنل داخلی آن قرارگرفته است که به دو روش می‌توانید به زیر پنل داخلی دسترسی داشته باشید.

 

 

 

روش اول بلند کردن پنل داخلی کولر گازی:

در این روش شما باید خارهای زیرین پنل را باز کرده و پنل داخلی کولر گازی را از پایین به صورت 70 درجه به سمت بالا بلند کنید و با استفاده از یک انبردست یا کاسه یا هر وسیله دیگری که اهرم می‌کنید آن را ثابت نگه داشته و کاری را که می‌خواهید روی لوله تخلیه انجام دهید را انجام داده و آن را به حالت اولیه برگردانید دقت داشته باشید که بلند کردن بیش‌ازحد پنل باعث شکسته شدن گیره بالای آن و افتادن پنل خواهد شد پس از بلند کردن بیش‌ازحد خودداری کنید.

 

 

 

 

 

 

 

روش دوم باز کردن قاب پنل داخلی کولر گازی

در این روش شما می‌توانید با باز کردن قاب جلویی پنل داخلی به زیر آن دسترسی داشته باشد البته در بسیاری از کولرها فقط با این روش قادر به دیدن و سرویس لوله تخلیه هستید در باز کردن و بستن قاب پنل داخلی بسیار دقت شود چون در صورت شکسته شدن خارهای قاب پنل داخلی در هنگام کار صدای نابهنجاری تولید کرده و مشکل ساز می‌شود.
 

 

 

 

 

2020 © Copyright - almaatech.ir