سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت

داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت یکی از سیستم‌های تهویه مطبوع در دنیا می‌باشد. یکی از ویژگی‌های بارز داکت اسپلیت، استفاده ارزان از گرمایش این سیستم و تهویه کل فضا است.
سیستم‌های تهویه مطبوع خانگی در طرح‌های مختلف شامل سیستم‌های بزرگ مرکزی که توسط کمپرسورهای بیرونی هدایت می‌شوند به واحد‌های کوچک پلاگین متصل می‌شوند که روی یک طبقه ایستاده یا در یک پنجره نصب می‌شوند. سیستم‌های تهویه مطبوع قطعات کار مشابه، از جمله مبرد، کمپرسور، کندانسور، شیر برقی و یک سیم پیچ بخار دارند. همه این‌ها با هم کار می‌کنند تا گرما و رطوبت را از داخل خانه به خارج انتقال دهند.


سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت

سیستم اسپلیت کانالی، که به نام داکت اسپلیت شناخته می‌شود، معمولا سیستم داکت اسپلیت در آپارتمان‌های مسکونی‌، اداری، ویلا، برج و ... مناسب می‌باشد.


اجزای اصلی سیستم مرکزی:

یک کابینت فلزی در فضای باز که حاوی خازن و کمپرسور است؛
کابین داخلی که حاوی اواپراتور است.
در بسیاری از سیستم‌های داکت اسپلیت، کابینه داخلی شامل کوره یا قسمت داخلی پمپ گرما است. سیم پیچ اواپراتور تهویه مطبوع در کابینه یا کانال اصلی این کوره و پمپ گرما نصب شده است.
اگر خانه شما در حال حاضر سیستم تهویه مطبوع ندارد، سیستم داکت اسپلیت اقتصادی‌ترین سیستم مرکزی برای نصب است.
سیستم‌های داکت اسپلیت (Mini splits) دارای سیستم‌های مجهز به سیستم خنک کننده می‌توانند در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و سازمانی کاربرد بالایی داشته باشند.
مزایای اصلی داکت اسپلیت (Mini splits) اندازه‌ی کوچک و انعطاف پذیری آن‌ها برای منطقه بندی یا گرمایش و خنک سازی اتاق‌های فردی است. بسیاری از مدل‌ها می‌توانند تا چهار واحد کنترل هوای داخلی (برای چهار منطقه یا اتاق) به یک واحد در فضای باز متصل شوند. این تعداد بستگی به میزان گرمایش یا خنک سازی مورد نیاز برای ساختمان یا هر ناحیه دارد (که به نوبه‌ی خود تحت تأثیر ساختمان قرار گرفته است). هر یک از این مناطق دارای ترموستات خاص خود است.
سیستم اساسا به سیستم‌های انبساط مستقیم، سیستم تمام آب، سیستم تمام هوا، سیستم پمپ حرارتی و سیستم هوا - آب تقسیم می‌شوند و در اشکال و اندازه‌های مختلف، با همه جوانب مثبت و منفی وجود دارد. شایع‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع عبارتند از: سیستم تهویه مطبوع پنجره‌ای، سیستم‌های قابل حمل، سیستم داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی و سیستم مجزا.


تهویه مطبوع مرکزی چیست؟

شایع‌ترین روش برای سرد کردن یک خانه استفاده از سیستم مرکزی است. این سیستم شامل یک واحد خنک کننده خارجی است که خارج از خانه‌ی شما نشسته و همچنین یک سیم پیچ تبخیری را که معمولا به بالای کوره شما متصل است و هوا را در داخل خانه‌ی شما خنک می‌کند، و گرما را خارج می‌کند. در نهایت کوره یا دستگاه هوا و AC با استفاده از فن کار می‌کند تا هوای سرد را از طریق مجراهای خانه به داخل بیاورد. به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی که با سیستم کوره یکپارچه شده است، می‌توانید از فیلتر کوره و هر دستگاه تصفیه‌ی هوای اضافی که اضافه کرده‌اید، استفاده کنید. با این روش می‌توانید هوا را در سراسر خانه خنک نگه دارید.
سیستم تهویه مطبوع مرکزی در هتل‌ها، ساختمان‌های بزرگ، فرودگاه‌ها، مراکز خرید و ... استفاده می‌شود.
چگونه سیستم مرکزی کار می‌کند؟
یک سیستم مرکزی با استفاده از کوره خود یا فن هواساز کار می‌کند تا هوای گرم را از طریق مجرای خانه بیرون بیاورد. همان‌طور که هوا در سرتاسر سیم پیچ اواپراتور، که عموما در بالای کوره قرار دارد، نفوذ می‌کند، گرما خارج می‌شود، آن را خنک نگه می‌دارد. کندانسور این گرما را خارج می‌کند، خنک کننده‌ی مبرد، پس از آن به داخل خانه منتقل می‌شود تا فرآیند را دوباره شروع کند.


 کدام نوع سیستم را انتخاب کنیم؟

روند انتخاب یک تهویه مطبوع دارای سه مرحله‌ی اصلی است؛
1. ظرفیت خنک سازی واحد مورد نیاز خود را مشخص کنید.
2. قبل از انتخاب مدل خود، عوامل دیگر، از جمله اندازه‌ی فیزیکی، عملکرد، سر و صدا، زیبایی شناسی و هزینه را متعادل کنید.


در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

2020 © Copyright - almaatech.ir