راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید بهترین کولر گازی

کولر گازی یکی از تجهیزات کاربردی در زندگی روزمره مناطق گرمسیر می باشد. در صورتی که در انتخاب نوع دستگاه و کیفیت آن به درستی عمل نکنید همیشه به مشکل برمیخورید و مجبور به پرداخت هزینه های زیادی خواهید بود که در این مقاله ما تمامی مواردی که در انتخاب کولر گازی باید بدانید را توضیح می دهیم و حتی در صفحه فروشگاه مهاجر پیشنهاد می دهیم که محصولات تمامی برندهای کولر گازی را مشاهده نموده و در صورت نیاز خرید خود را انجام دهید.

با وجود تکنولوژی های جدید کولرهای گازی اینورتر مصرف برق نیز بسیار کاهش یافته و دیگر دغدغه هزینه مصرف انرژی را نیز نخواهید داشت.

 

نکته مهم در خرید کولر:

برای محیط های بزرگ خرید کولر باید بر اساس نظر کارشناسی که همه مسائل را در نظر می گیرند صورت بگیرد. در این میان کارشناسان بر اساس منطقه، آب و هوا، متراژ و ... کولر مناسب را پیشنهاد می دهند که در ادامه ما همه این نکات کارشناسی را برای شما توضیح داده ایم که اگر به خوبی مطالعه نمایید می توانید تصمیم درست و کولر مد نظر خود را انتخاب کنید در غیر این صورت از کارشناسان ما به صورت آنلاین در همین سایت به صورت رایگان کمک بگیرید.

 

فاکتورهای اولیه در انتخاب کولر:

فاکتورهای کلی برای خرید کولر گازی و استفاده بهینه از آن، شامل نکات زیر می باشد که باید بیشتر توجه نمایید زیرا باعث هدر رفت زمان و هزینه های زیاد می شود.
 

 1. متراژ محل مورد نظر
 2. تعداد پنجره‌ها
 3. ساعات استفاده از کولر گازی
 4. تعداد افراد ساکن در محیط اطراف کولر گازی
 5. کاربری مکان

هر یک از این موارد در انتخاب نوع کولر گازی و مصرف آن بسیار اهمیت دارد و اگر نتوانستید این موارد را دقیق به دست آورید می توانید از بخش چت آنلاین همین سایت از کارشناسان ما سوالات خود را بپرسید و سریع دست به کار شوید.

 

راهنمای انتخاب نوع کولر گازی در خرید:

کولر گازی‌های موجود در بازار ایران معمولا در مدل های زیر هستند:
 

 1. کولر گازی اسپلیت تک پنل
 2. کولر گازی اسپلیت چند پنل (مولتی اسپلیت)
 3. کولر گازی اسپلیت کنجی
 4. کولر گازی پرتابل
 5. کولر گازی پنجره‌ای
 6. کولر گازی ایستاده
 7. کولر گازی اسپلیت کنسولی، سقفی زمینی
 8. کولر گازی اسپلیت سقفی کانالی (Ceiling Concealed Duct)
 9. کولر گازی اسپلیت کانالی (Ducted Split)
 10. سیستم‌های پیشرفته (VRF,MDV,DVM)

 

اطلاعاتی که باید درباره یک کولر گازی داشته باشید عبارتند از:

1. توان گرمایش وسرمایش هر پنل

2. نوع کمپرسور کولر گازی:

الف: سیلندر پیستونی مخصوص هوای معتدل
ب: سیلندر پیستونی (تروپیکال) مخصوص هوای استوایی
ج: روتاری مخصوص هوای معتدل
د: روتاری (تروپیکال) مخصوص هوای استوایی

پیشنهاد ما برای شهر مشهد، تهران، کرج، قزوین و تبریز روتاری مخصوص هوای معتدل است. بخاطر اینکه هوای مشهد در اوج گرما در تابستان از 45+ بیش‌تر تجاوز نمی‌کند و مصرف برق کمپرسور کولر گازی مخصوص هوای معتدل کم‌تر از تروپیکال می‌باشد. کمپرسورهای تروپیکال تا دمای 67+ به خوبی کار می‌کنند و برای شهرهای جنوبی ایران مانند: اهواز، بندر عباس، کیش و ...مورد نیاز می‌باشد. کمپرسورهای پیستونی کولر گازی به علت مصرف برق فوق العاده بالا به نسبت روتاری پیشنهاد نمی‌گردد، ولی مقاومت و قدرت در برابر گرما یکی از مزایای مهم کمپرسور پیستونی می‌باشد.

3. برق مصرفی بر حسب آمپر و توان مصرفی کل برحسب وات:

4. ابعاد و وزن کولر گازی

5. رده‌ی انرژی کولر گازی

6. میزان صدای کولر گازی در هنگام کار و ...

7. شروع ضمانت نامه‌های کولر گازی اغلب شرکت‌ها دارای سه گزینه است:

الف: از تاریخ صدور فاکتور
ب: از تاریخ نصب کولر گازی
ج:از تاریخ تولید کولر گازی

شما بهتر است که گزینه‌ی دوم را انتخاب کنید.

 

گروه آب و هوایی ایران عبارتند از:

برای شهرهای معتدل و مرطوب
برای شهرهای گرم و خشک
برای شهرهای گرم و مرطوب

برای هر کدام از گروه های آب و هوایی سه حالت وجود دارد که عبارتند از:

دسته‌ی اول: معتدل و مرطوب
اماکن مسکونی: برای هر متر مربع 400 تا 500 بی‌تی‌یو
اماکن اداری: برای هر متر مربع 500 تا 700 بی‌تی‌یو
اماکن تجاری: برای هر متر مربع 700 تا 1000 بی‌تی‌یو


دسته‌ی دوم: گرم و خشک
اماکن مسکونی: برای هر متر مربع 500 تا 600 بی‌تی‌یو
اماکن اداری: برای هر متر مربع 600 تا 800 بی‌تی‌یو
اماکن تجاری: برای هر متر مربع 800 تا 1000 بی‌تی‌یو


دسته‌ی سوم: گرم و مرطوب
اماکن مسکونی: برای هر متر مربع 600 تا 800 بی‌تی‌یو
اماکن اداری: برای هر متر مربع 800 تا 1000 بی‌تی‌یو
اماکن تجاری: برای هر متر مربع 1000 تا 1200 بی‌تی‌یو

 

مقدار بی‌تی‌یو به عوامل آب و هوایی و رعایت استانداردهای مبحث 19 ملی ساختمان نیز مربوط می‌باشد.

عواملی نظیر:
عایق بندی پنجره‌ها که ممکن است یک جداره و یا دو جداره باشند.
عایق بندی سقف و دیوار
ساختمان رو به آفتاب باشد یا خیر و عوامل دیگر که ممکن است در ساختمان نقش قابل توجهی ایفا کند.

البته به این نکته توجه کنید در همه‌ی موارد بالا استثناء هم وجود دارد و بایستی به میزان رفت و آمد نفرات در هر متر مربع و یا گرمایش سایر دستگاه‌ها مانند لامپ، اجاق گاز، یخچال و ... توجه کرد و بهتر است کارشناس قبل از خرید و نصب کولر گازی از محیط بازدید به عمل آورد.

 

راهنمای خرید بهترین مارک کولر گازی ایرانی:

خیلی از اشخاصی که قصد خرید کولر گازی را دارند، به دلایل مختلفی تصمیم به خرید کولر گازی ایرانی میگیرند و برای یافتن بهترین برند کولر های گازی ایرانی شروع به پرس وجو می کنند. به همین منظور ما نیز درباره راهنمای خرید کولر گازی ایرانی و اینکه بهترین مارک کولر گازی ایرانی چیست؟ از کارشناسان متخصص و با تجربه خود تحقیق نمودیم و  تعدادی از این برندهای مورد تایید را معرفی نمودیم.

 

راهنمای خرید کولر گازی از شرکت های تولید خارجی(وارداتی):

راهنمای خرید کولر گازی اجنرال(OGENERAL)

اجنرال یکی از پرفروشترین و اولین ها توسط تولید کنندگان کولرهای گازی می باشد که نه تنها در خاورمیانه، هند، بلکه در کشورهای پرکاربرد جهان از جمله ایران محبوب شده و کاربردهای زیادی دارد که بیشتر مورد توجه خریداران قرار گرفته است. از کاربردهای آن می توان به این اشاره کرد که دمای اتاق را طوری تنظیم می کند که از یک درجه خاص کمتر نشود که این باعث اطمینان در کاهش مصرف برق و تنظیم دمای اتاق می شود.

 

راهنمای خرید کولر گازی ال جی(LG)

ال جی یک از برندهای معروف در کلیه مارک های تجهیزات لوازم خانگی می باشد که در سیستم های تهویه مطبوع نیز بسیار پرفروش و دارای طرفداران زیادی می باشد و بیشترین تولید خود را در انواع کولرهای گازی اسپلیت، پنجره ای، پرتابل، ایستاده و... را دارد. قیمت و کیفیت کولرهای ال جی نسبت به بقیه برندها مناسبتر می باشد و بعد از اجنرال در رتبه دوم خریداران قرار گرفته است.

 

راهنمای خرید کولر گازی سامسونگ(SAMSUNG)

سامسونگ نیز همانند رقیب پایه بازار خود همان ال جی، در زمینه سیستم های تهویه مطبوع از شهرت و جایگاه خوبی برخوردار است. سامسونگ با طراحی های جدید و خلاقانه در زمینه کولرهای گازی در مناطق گرمسیر سعی کرده است تا رضایت مشتریان خود را جلب نماید. و اولین شرکتی بود که توانست به طراحی مثلثی بدون باد یا wind-free دست یابد و از این طریق امکان سرمایش بدون پرتاب باد مستقیم را فراهم نمود. حالت خنک کنندگی سریع، کنترل هوشمند، صرفه جویی در مصرف انرژی، فیلترهای فول HD، حالت خواب پیشرفته، و بازدهی بالا  در کنار طراحی بسیار زیبا از جمله ویژگی های کولر گازی های پرقدرت سامسونگ است که بعد از ال جی در رتبه سوم خریداران کولرها قرار گرفته است.

 

راهنمای خرید کولر گازی گرین(GREEN)

گرین به دلیل ترکیب خوب، صرفه جویی در انرژی، کیفیت، راندمان بالا و هزینه رشد قابل توجهی کرده است. NGREE هم اکنون یکی از بزرگترین تولید کنندگان کولرهای گازی است که ویژگی های منحصر به فرد کولر گرین می توان به فن 7 سرعته در یونیت داخلی اسپلیت گری، پرتاب باد 4 جهته  و… اشاره کرد.

 

راهنمای خرید کولر گازی ایساتیس(Isatis)

ایساتیس 20 سال است که در زمینه تولید انواع سیستم های گرمایشی مانند پکیج دیواری و همچنین سیستم های سرمایشی مانند کولر گازی فعالیت مستمر دارد. کولر گازی های isatis مانند کولرهای snowa در دو مدل فقط سرمایش و سرمایشی-گرمایشی در ظرفیت های متنوع تولید می شوند و به این ترتیب قدرت انتخاب زیادی را به مشتری متناسب با نیاز خود می دهد. کولرهای گازی ایساتیس از تکنولوژی های روز دنیا عقب نمانده و ویژگی قابلیت برقراری ارتباط از طریق WiFi را نیز فراهم کرده است. در کنار کیفیت بالا و مصرف انرژی مناسب، کمپرسورهای کولر گازی های ایساتیس از 5 سال گارانتی برخوردار هستند.

 

راهنمای خرید کولر گازی گری(GREE)

این شرکت در سال 1989 تأسیس گردید و به دلیل ترکیب خوب، صرفه جویی در انرژی، کیفیت، راندمان بالا و هزینه رشد قابل توجهی کرده است. GREE هم اکنون یکی از بزرگترین تولید کنندگان کولرهای گازی از جمله اسپلیت و هیت پمپ ها با کیفیت خیلی خوب می باشد. از ویژگی های منحصر به فرد کولر گری می توان به فن 7 سرعته در یونیت داخلی اسپلیت گری، پرتاب باد 4 جهته  و… اشاره کرد. مدل های جدیدتر کولر گازی گری قابلیت کنترل با استفاده از نصب اپلیکیشن گری در دستگاه های هوشمند را نیز دارند. کولر گازی گری از جمله کولرهای مناسب برای شرایط آب و هوای گرمسیری است.

 

راهنمای خرید کولر گازی وستن ایر(WESTEN AIR)

شرکت وستن ایر نیز یکی دیگر از سیستم های تهویه مطبوع و کولر گازی است که دارای نمایندگی معتبر و سیستم های کم مصرف وارد بازار ایران شده که بیشتر مورد توجه کارشناسان قرار گرفته و از ویژگی های وستن ایر می توان به کمپرسور اینورتر، بهینه سازی مصرف انرژی، فیلترهای تصفیه هوا، پرتاب باد خوب،  قیمت مناسب، گارانتی و خدمات پس از فروش آن اشاره کرد.

 

راهنمای خرید کولر گازی از شرکت های تولید ایرانی:

شرکت های تولید محصولات کولر گازی داخلی با وجود تکنولوژی های به کار رفته بسیار پر فروش تر و دارای طرفداران زیادی می باشد که در ادامه این برندها را لیست نموده ایم که می توانید راهنمایی های هر کدام را مشاهده نمایید.

راهنمای خرید کولر گازی ایران رادیاتور(Iran Radiator)

شرکت ایران رادیاتور بیش از سه دهه است که در زمینه تولید وسایل تهویه مطبوع گرمایشی از جمله آبگرمکن و پکیج دیواری فعالیت موفق دارد. ایران رادیاتور، از سال 1390 اقدام به فعالیت در زمینه تجهیزات تهویه مطبوع همچون کولر گازی نموده است. کولر گازی ایران رادیاتور یکی از بهترین کولر گازی های ایرانی است که در تولید آن ها از کمپرسور روتاری با BTU های 9000 تا 30000 استفاده شده است. این کولرها مناسب مناطق با آب و هوای معتدل و خنک مانند شمال ایران هستند و برای مناطق گرمسیری پاسخ گو نمی باشند. کولر گازی ایران رادیاتور دارای ظاهر زیبا و کیفیت بالا بوده و به دلیل تولید داخلی بودن قیمتی مناسب داشته و از همه مهمتر گارانتی و خدمات پس از فروش کولر توسط شرکت ایران رادیاتور تضمین می شود. قطعات این شرکت نیز به راحتی در دسترس بوده و قیمت مناسبی دارد.

 

راهنمای خرید کولر گازی اسنوا(Snowa)

اسنوا یکی دیگر از برندهای خوب ایرانی است که  علاوه برا اینکه از کمپرسور روتاری استفاده می نماید که برای مناطق معتدل مناسب است از کمپرسور پیستونی و روتاری(اینورتر و معمولی) استفاده می کند که برای مناطق گرمسیر نیز مناسب تر است. کولر گازی های اسنوا با ظرفیت های 9000  تا 48000 BTU تولید می شوند بنابراین امکان انتخاب بسیار خوبی متناسب با متراژ می باشد. از ویژگی های خوب دیگر نیز می توان به راندمان بالا، فیلترهای قابل شستشو برای تصویه هوا، قیمت مناسب، مصرف انرژی بهینه، طراحی زیبا، تمیزکنندگی خودکار کمپرسور و گارانتی را نام برد.

 

 

نکات فنی در هنگام خرید کولر گازی:

 1. در انتخاب نوع و قدرت یک کولر گازی ابعاد اتاق شما بسیار مهم است. گاهی شما برای یک اتاق کوچک کولر گازی با قدرت بالایی خریداری می‌کنید و بعد مجبور هستید که همیشه آن را در حالت کم قرار دهید و یا از شدت سرمایش اذیت شوید.
 2.  یک مارک مشهور همه چیز نیست زیرا در تجهیزات سرمایشی و گرمایشی تولیدات داخلی بسیار بهتر عمل می کنند نسبت به برندهای خارجی.

 3. واحد اندازه گیری قدرت دستگاه کولر گازی با بی‌تی‌یو (BTU) محاسبه می‌گردد که بر اساس این واحد اندازه گیری می توانید ظرفیت لازم برای خرید دستگاه خود را برای محیط مورد نظر به کار بگیرید.
 4. چه به بازار بروید و چه اینترنتی کولر گازی مورد نظر را تهیه کنید، حتما باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید، بدانید که امضا کردن فرم تحویل کولر گازی پس از نصب، یعنی تایید صحت نصب و سلامت کولر گازی پس هر کاری لازم است تا پیش از امضای برگه انجام دهید.
 5. کولرهای گازی که به صورت قاچاق وارد شده‌اند، سریال ساخت دستگاه با تیغ از روی کارتون بریده شده و یا مخدوش است و فاقد گارانتی هستند. البته که کمی ارزان‌تر هستند ولی خرید آن‌ها ریسک می باشد، پس کولر گازی بدون ضمانت نامه نخرید.
 6. متاسفانه در ایران داشتن ضمانت نامه برای کالا اجباری نیست و فقط مزیت یک کالا محسوب می‌شود. این مساله باعث می‌شود گاهی مندرجات بعضی از ضمانت نامه‌ها آن قدری دو پهلو و گنگ باشد که مصرف کننده به کم‌ترین حقوق خود برسد.
 7. قیمت کولر گازی‌های اعلام شده از سوی شرکت‌های داخلی یا خارجی، به قیمت درب کارخانه، عمده فروش و مصرف کننده تقسیم می‌شود.
 8. مواظب هزینه‌های پنهان بعد از خرید کولر گازی باشید. نصب اکثر کولر گازی‌ها رایگان است ولی هزینه‌هایی مانند لوله، آهنگری و... برعهده‌ی خریدار است.
 9. از فروشنده بخواهید نزدیک‌ترین محل نمایندگی نصب و خدمات پس از فروش کولر گازی خریداری شده را زیر فاکتور قید کند. چرا که در صحت و سهولت ارتباط و نصب سریع کولر موثر است.
 10. تعداد مراکز نصب سرویس خدمات پس از فروش شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده کولر گازی مزیتی است نسبت به رقبا.
 11. داشتن دفترچه راهنمای فارسی و یا CD راهنمای استفاده از کولر گازی و یا خدمات دوره‌ای رایگان، می‌تواند مزیتی برای انتخاب مارک مورد نظر باشد.
 12. کنترل از راه دور و پنل کولر گازی (در کولرهای اسپلیت) توسط برخی از شرکت‌ها ضمانت نمی‌شود و یا ضمانت کمپرسور کولر گازی در مدت گارانتی، با قید شرط و اما و اگر است. عبارت «بدون قید و شرط کمپرسور گارانتی می‌شود» تضمین کننده‌ی منافع شما است.
 13. مقررات بعضی از شرکت‌های نصب کننده‌ی کولر گازی به این صورت است که شماره سریال درج شده روی کارتن یونیت داخلی و یونیت خارجی کولر گازی را از شما می‌خواهند. بهتر است تا رسیدن کولر گازی، شماره سریال‌ها را از فروشنده گرفته و به خدمات پس از فروش جهت نوبت گیری نصب اعلام کنید.
 14. استفاده از مواد ضدزنگ در کولر گازی‌های اسپلیت باعث طولانی شدن عمر دستگاه وشبکه‌ی کندانسور و تبادل سریع گرما و سرما می‌شود و در کاهش مصرف برق و راندمان نهایی تاثیر متقابل دارد.
 15. موتور برخی کولرهای گازی برای مناطق جغرافیایی ساخته شده‌اند. مثلا برخی از آن‌ها ویژه‌ی مناطق گرم و مرطوب هستند که قیمت بالاتری دارند، مانند کولرهای گازی با کمپرسور پیستونی تروپیکال. اگر شما در جایی مثل مشهد زندگی می‌کنید نیازی به این گونه کولرها ندارید. پس قبل از خرید، نوع استفاده را تعیین کنید تا دچار ضرر نشوید.
 16. برق مصرفی کولر گازی‌های پنجره‌ای 2 برابر کولر گازی‌های اسپلیت است. اگر با حوصله و تحقیق کولر گازی را انتخاب کنید حتی اگر کمی گران‌تر باشد که رده‌ی برق مصرفی آن A باشد، در طول چند سال این مبلغ از پرداخت قبض جبران خواهد شد.

 

بی تی یو BTU چیست؟

British Thermal Unit: واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تاسیسات برودتی و حرارتی می‌باشد. در تعریف هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر یک درجه از 60 درجه‌ی فارنهایت به 61 درجه‌ی فارنهایت برساند.

 

توصیه‌هایی برای استفاده‌ی صحیح کولر گازی:

بزرگ‌ترین عامل گرم شدن اتاق‌ها معمولا آفتاب است. این گرما به سرعت از راه شیشه و پنجره‌ها و به آهستگی از طریق دیوارهای خارجی و سقف به اتاق تحمیل می‌شود. با استفاده از موارد ذیل می‌توان مقدار گرمایش تحمیلی را کاهش داد.
1. استفاده از پرده یا کرکره‌ی داخلی
2. استفاده از سایه‌بان
3. استفاده از شیشه‌های رفلکس
4. عایق کاری سقف و دیوارهای خارجی اطراف محل نصب کولر گازی


دومین منبع بزرگ بار گرمایی اتاق‌ها معمولا وسایل الکتریکی از قبیل رایانه‌ها، مانیتورها، دستگاه‌های کپی، چراغ‌های روشنایی و... می‌باشند که این نوع بار در ادارات محسوس است. یک راه کاهش از این بار، خاموش کردن آن‌ها در مواقع بیکاری است. راه دیگر این است که برای روشنایی به جای لامپ‌های شیشه‌ای از لامپ‌های فلورسنت که اتلاف گرمای کمتری دارند استفاده شود.
 

 

نتیجه گیری:

بازار پر است از انواع کولرها با برندهای مختلف که برای انتخاب خوب باید بتوانید راهنمایی های گفته شده در بالا را مد نظر قرار دهید زیرا همیشه برند یا قیمت مشخص کننده یک کولر خوب نیست زیرا کولر را بر اساس متراژ، آب و هوای منطقه و محیط مورد نظر با ظرفیت به کار گرفته شده انتخاب و خرید می نماییم.

 

حالا کولر آبی بخریم یا کولر گازی؟

حال نوبت خرید کولر گازی است. کوتاه‌ترین، بهترین و معمول‌ترین روش خرید کولر گازی پس از مشاوره و جمع آوری اطلاعات و تصمیم گیری نهایی به صورت آنلاین و تلفنی است. فقط کافی است اطلاعات لازم، شامل متراژ محل، تعداد پنجره، ساعات استفاده از کولر گازی و تعداد نفرات ساکن در محیط و ... را به کارشناسان فروش ما اطلاع بدید. بقیه‌ی کارها به صورت خودکار انجام می‌گیرد.
 

برای مشاهده مشخصات فنی و قیمت تمامی محصولات کولر گازی به لینک زیر مراجعه نموده و در صورت نیاز خرید خود را انجام دهید.

خرید کولر گازی

 

 

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir