راهنمای تهیه چیلر مناسب
 
 

راهنمای خرید چیلر و نکاتی که باید در هنگام خرید رعایت کرد
چگونه می‌خواهید یک چیلر مناسب انتخاب کنید؟ زمانی که قصد خرید چیلر دارید، پارامترهای بسیاری وجود دارد که سازنده‌ی چیلر متناسب با هر پروژه‌ای باید آن‌ها را بررسی کند.

 
 

  - در نظر گرفتن پارامترهای خنک کاری:

1. نوع فرآیند سرمایش محیط یا تجهیزاتی که قرار است خنک شوند
2. کم‌ترین درجه‌ی حرارت مورد نیاز در محیط یا فرآیند
3. حداکثر جریان آب سرد مورد نیاز
4. ثابت یا متغیر بودن میزان جریان آب سرد
5. حداکثر فشار آب مورد نیاز


  - در نظر گرفتن تجهیزات:

1. آیا از قبل تاسیسات برج خنک کننده وجود دارد؟ اگر وجود دارد، ظرفیت آزاد آن چقدر است؟
2. اگر به سیستم خنک کاری در مناطقی که به دلایلی آب کافی در دسترس نیست، دسترسی وجود نداشته باشد، از چیلر هوا خنک استفاده می‌شود.
3. اگر مشکل تامین برق فشار قوی یا خرید تجهیزات گران بهای آن وجود دارد، بهترین گزینه چیلر گازی GHP (گاز لوله کشی شده شهری) است که به برق فشار قوی نیازی ندارد و مصرف برق آن بسیار اندک است.


  - در نظر گرفتن فاکتورهای خرید:

1. قطعات چیلر
مهم‌ترین قطعات چیلر مانند کمپرسور، پمپ و تجهیزات الکترونیکی از تولید کنندگان معتبر بین‌المللی تامین گردد. برای مثال کمپرسور از برندهای معتبر مانند کوپلند ، بیتزر و ... تامین شود. و نیز اینکه جنس فریم‌ها، پنل‌ها، پمپ، مخزن ذخیره، اواپراتور و در برخی موارد لوله‌های آب از فولاد ضد زنگ باشد.

2. راندمان چیلر
همانطور که به قیمت تمام شده هنگام خرید چیلر توجه می‌کنید، باید به هزینه‌هایی که در طول زمان جهت مصرف انرژی آن پرداخت خواهید کرد نیز فکر کنید. چیلری تهیه کنید که راندمان مناسبی داشته باشد. برای سنجش بازدهی آن از EER که مخفف کلمات Energy Efficiency Ratio است، استفاده می‌شود. هر چه EER بیش‌تر باشد از نظر راندمان بهینه‌تر است و به مقدار انرژی کم‌تری جهت کار کمپرسور نیاز است.

3. عملکرد چیلر
کنترلرهای چیلر باید به راحتی قابلیت خوانده شدن و کار داشته باشد و به اصطلاح User Friendly باشد.

4. نگهداری
جانمایی قطعات اصلی به گونه‌ای باشد که دسترسی راحتی برای بازرسی، سرویس و تعویض وجود داشته باشد.

5. مدت زمان و شرایط گارانتی
هر گاه تصمیم به خرید چیلر دارید، در واقع یک انتخاب بین قیمت و کیفیت آن دارید. چیلری بخرید که بهترین قیمت را در هزینه اولیه داشته باشد و همین‌طور هزینه‌های جاری آن در آینده حداقل ممکن باشد.

 
در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.
 

2020 © Copyright - almaatech.ir