راهنمای انتخاب گرم‌کننده‌های سونا


سونا وسیله‌ای آرامش‌بخش در منزل شما است، ولی بدون گرم‌کننده، سونای منزل شما جایی گرم‌ونرم نخواهد. اولین انواع سونا با بخاری‌های چوبی گرم می‌شدند. ولی با تکنولوژی مدرن، اکثر سوناهای امروزی با بخاری‌برقی گرم می‌شوند. اگر در آینده‌ی نزدیک، قصد خرید سونا دارید، نکات و پیشنهاد‌هایی در ادامه وجود دارد که باید آن‌ها را مدنظر داشته باشید.


فضای در دسترس را بررسی کنید
اولین چیزی که باید در هنگام انتخاب بخاری سونا به آن فکر کنید، میزان فضای در دسترس است. لازم است گرم‌کننده‌ای انتخاب کنید که با اندازه سونای شما متناسب باشد. بخاری طراحی‌شده برای سونای بزرگ‌تر، ممکن است خطرناک باشد زیرا گرمای بیش‌ازحد تولید می‌کند و همچنین بخاری که به‌اندازه کافی بزرگ نیست گرمای مؤثر برای سونا را تولید نمی‌کند. بخاری‌های کوچک که برای سوناهای کوچک‌تر طراحی‌شده‌اند، برای ایجاد فضای بیش‌تر معمولاً بر روی دیوار نصب می‌شوند. گرم‌کننده سوناهای بزرگ، معمولاً به‌تنهایی درون سونا قرار داده می‌شوند و فضای بیش‌تری را گرم می‌کنند.


از محصولات تولیدکننده‌های معتبر استفاده کنید
امروزه بخاری‌های مختلفی در بازار یافت می‌شود. این امر مهم است که از محصولات تولیدکننده‌های مشهور استفاده کنید. حتماً از شرکت‌های استاندارد و دارای خدمات پس از فروش اقدام به خرید کنید و قبل از تصمیم نهایی، در مورد تولیدکننده‌ها کاملا تحقیق کنید. یک بخاری سونا که به‌خوبی تولید نشده می‌تواند یک خطر بالقوه باشد. پس بسیار مهم است که از شرکت‌های معتبر خرید کنید.


از کنترل‌های مناسب خودتان استفاده کنید.
این نکته نیز مهم است که شما دوست دارید چه نوع کنترلی بر روی بخاری سونای شما وجود داشته باشد. در برخی بخاری‌های سونا، کنترل بر روی خود بخاری قرار دارد درحالی‌که در برخی دیگر، کنترل بر روی دیوار نصب سوار می‌شود. برخی بخاری‌های با قابلیت کنترل از راه دور نیز در بازار وجود دارند. در انتخاب هرکدام از انواع سیستم‌ها باید دقت کنید که حتما امکان خاموش شدن خودکار در دستگاه وجود داشته باشد. سونا باید پس از یک ساعت به‌طور خودکار خاموش شود تا از هرگونه خطر احتمالی ناشی از خواب‌رفتگی شخص درون آن پیش‌گیری شود. در برخی از انواع کنترل‌ها، تایمرهای قابل‌برنامه‌ریزی هم وجود دارد. این تایمرها سونا را تا قبل از اینکه شما وارد آن شوید گرم می‌کنند پس لازم نیست که برای گرم شدن صبر کنید.
سونا روش بسیار خوبی برای آرامش بخشی است. با بخاری مناسب، می‌توانید از گرما و راحتی آن لذت ببرید. تنوع زیادی در انواع گرم‌کننده‌ها وجود دارد که انتخاب گزینه مناسب در میان آن‌ها کاری سخت و زمان‌بر است. این پیشنهادات را هنگام جست‌وجو در خاطر داشته باشید تا بخاری سونای مناسب را برای منزل خود تهیه کنید.

2020 © Copyright - almaatech.ir