loader-img
loader-img-2
راهنمای استفاده صحیح و نکات ایمنی در نصب پکیج شوفاژ دیواری

1- کلاهک H دودکش در پشت‌بام کنترل شود.

2- دودکش ساختمان باید مستقل و فقط مخصوص همان دستگاه پکیج شوفاژ دیواری باشد، همچنین قطر لوله دودکش داخل دیوار باید 15 سانتی‌متر باشد.

3- مطابق استاندارد طول دودکش پکیج باید دارای حداقل 4 متر ارتفاع از روی دستگاه تا کلاهک تعدیل روی پشت‌بام باشد.

4- دستگاه پکیج باید نسبت به سوراخ دودکش روی دیوار 40 سانتی‌متر پایین‌تر نصب گردد.

5- طول لوله افقی دودکش دستگاه نباید بیش‌تر از 20 سانتی‌متر باشد، همچنین باید دارای شیب مثبت به سمت بالا باشد.

6- راه‌های خروج دود و دودکش پاک شوند در ضمن اتصالات دودکش به‌هیچ‌عنوان نباید به داخل ساختمان نشتی نداشته باشد و دستگاه الزاماً باید به دودکش با کشش مناسب متصل گردد.

7- سنسور دود موجود تأمین‌کننده ایمنی می‌باشد که در مواقع برگشت دود به محیط عمل می‌نماید، بنابراین به‌هیچ‌وجه نباید سنسور دود قطع و یا تغییری در آن ایجاد شود.
در محل‌هایی که دودکش مناسب وجود نداشته و یا دودکش موجود در ساختمان از کشش مناسبی برخوردار نمی‌باشد، باید حتماً از پکیج فن‌دار استفاده شود.
دودکش مخصوص دوجداره پکیج‌های فن‌دار وظیفه تخلیه دود دستگاه به محیط بیرون و تأمین هوای تازه موردنیاز سوختن در دستگاه را از محیط بیرون برعهده دارد و باید وارد محیط آزاد شود و هرگز نباید به داخل دودکش ساختمان متصل شود.

8- هرگونه زنگ‌زدگی و رسوب از روی مبدل و نیز مشعل برداشته شود.

9- فشار آب چه در زمستان و چه در تابستان باید کنترل شود تا پایین‌تر از 1 بار نیاید. در صورت پایین بودن فشار باید با باز کردن شیر پرکن آن را به 1 رساند.

10- حرارت بدنه پکیج گرمایشی بخصوص در تابستان باید کنترل شود. در صورت مشاهده حرارت غیرعادی، مراتب را باید به متخصصین اطلاع داد.

11- برای جلوگیری از گریپاژ پمپ در تابستان، باید آن را هفته‌ای دومرتبه به مدت 30 ثانیه روشن نمود.

12- از قرار دادن هرگونه وسیله گازسوز در زیر پکیج جدا خودداری شود.

13- در صورت کم شدن دبی آب گرم نسبت به آب سرد خروجی، مراتب باید به متخصصین امر گزارش شود.

14- از قرار دادن فن‌های قوی مانند کولر و انواع هواکش در مجاورت دستگاه خودداری شود؛ زیرا این فن‌ها در فرآیند مکش هوا توسط دودکش اختلال ایجاد کرده و باعث می‌شوند گازهای خروجی از پکیج به‌صورت طبیعی از طریق دودکش تخلیه نشوند و نتیجتاً به فضای داخل خانه کشیده شوند.

15- در صورت مشاهده هرگونه اشکال فنی، پیش از هر کاری حتماً با متخصصین امر مشورت شود.


 

2020 © Copyright - almaatech.ir