راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولرگازی

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولرگازی:

برای بهره گیری و استفاده از کولرگازی نیاز به ریموت کنترل می باشد. که با استفاده از آن بتوانید از تمامی امکانات کولرگازی به بهترین نحو ممکن بهره مند شوید. اما سوالی که برای مصرف کنندگان پیش می آید این است که نحوه کار ریموت کنترل کولرگازی چگونه است؟ هر یک از دکمه های کولرگازی چه کاری انجام می دهند؟ ما در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

 

هر نوع کولرگازی که خریداری می کنید مجهز به یک ریموت کنترل می باشد که همراه دستگاه به مصرف کنندگان عزیز ارائه می گردد. ریموت کنترل به شما کمک می کند که تنظیمات مربوط به دستگاه را به راحتی انجام دهید. البته ریموت کنترل های هر دستگاه با برند های مختلف متفاوت است اما عملکرد اصلی آن ها یکسان می باشد.

ریموت کنترل

 

دکمه های ریموت کنترل کولر گازی:

دکمه روشن و خاموش:

دکمه روشن و خاموش که با نام های START/STOP یا on/off هم شناخته می شوند. این دکمه برای روشن کردن و خاموش کردن دستگاه استفاده می گردد.

 

دکمه Mode:

این دکمه از اصلی ترین دکمه های ریموت کنترل است که برای تنظیم حالت کار کولرگازی مورد استفاده قرار می گیرد. که چهار حالت دارد و برای استفاده از هر حالت تنها کافیست دکمه مود را فشار دهید. حالت های دکمه mode شامل موارد زیر می باشد:
 

حالت عملکرد fan: 

در فصل بهار یا پاییز که اکثرا نیازی به تولید گرم یا سرما نمی باشد و ما تنها نیاز به گردش هوا در محیط داریم از حالت fan استفاده می کنیم. در این حالت موتور دستگاه خاموش بوده و تنها فن داخلی کولرگازی کار می‌کند.

 

حالت عملکرد Auto:

این حالت به معنای عملکرد دستگاه به صورت اتوماتیک است. این حالت برای زمانی که کسی در منزل یا محیط کار حضور ندارد کاربرد خوبی دارد زیرا با قرار دادن کولرگازی به این حالت دستگاه خودش سرما و گرما تشخیص داده و بر اساس آن دمای محیط را تنظیم می نماید.

 

حالت عملکرد COOL:

از این حالت زمانی به کار می رود که لازم به تولید سرمای کافی در محیط هستیم. با انتخاب این حالت توسط دکمه mood علامتی که بر روی ریموت کنترل نمایش داده می شود یک دانه برف می باشد.
 

cool remote control

 

حالت عملکرد HEAT:

در فصل زمستان برای گرم کردن محیط از حالت heat دکمه مود استفاده می شود. این حالت برعکس حالت cool می باشد و با انتخاب آن علامت خورشید یر روی ریموت کنترل نمایش داده می شود.

heat remote control

حالت عملکرد DRY:

در این حالت فن داخلی به صورت کند کار کرده و برای زمانی که هوا رطوبت زیادی دارد و شرجی شده انتخاب مناسبی است. زیرا با انتخاب این حالت کولرگازی در حالت رطوبت گیر قرار می گیرد. با انتخاب این حالت علامت قطره آب نمایش داده می شود.

 

dry remote control

دکمه Temp:

این دکمه برای تنظیم حرارت (دما) به کار می گیرد. بهترین دما که متعدل دمای بدن انسان است دما با بازه 22 الی 25 می باشد به همین علت بهتر است کولرگازی خود را بر روی این دما تنظیم نمایید. برای کم و زیاد کردن دما از دکمه + و - استفاده می گردد.

 

دکمه Fan Speed:

این دکمه به جهت تنظیم سرعت کولرگازی بر روی ریموت کنترل تعبیه شده است که برای تنظیم هر یک از سرعت‌های کم، متوسط و زیاد دستگاه با زدن چند بار این دکمه صورت می گیرد.

 

دکمه Turbo: 

این دکمه برای زمانی اسن که می خواهید کولرگازی شما با بیشترین قدرت خود کار کند. به این دکمه حالت jet cool نیز می گویند.

 

دکمه Swing: 

برای تنظیم پره های کولرگازی به سمت بالا  یا پایین از دکمه Swing استفاده می شود. همچنین در برخی از ریموت کنترل ها نیز دکمه ای برای تنظیم پره ها به سمت راست و چپ هم وجود دارد.

 

دکمه  Timer: 

اگر می خواهید کولرگازی در زمان خاصی روشن یا خاموش شود تنها کافی است با استفاده از این دکمه زمانش را مشخص کنید تا دستگاه به صورت خودکار در آن زمان مشخص شده خاموش یا روشن گردد.

 

دکمه Set:

اگر بخواهید عملکرد timer را کنسل یا تنظیم کنید باید از دکمه SET (تنظیم) استفاده کنید.

 

دکمه Sleep:  

دکمه SLEEP را دکمه TIME UP نیز می گویند که برای خاموش کردن خودکار دستگاه از آن استفاده می شود.

 

دکمه Reset:

بعد از تعویض باتری یا قبل از تنظیم ساعت به جهت ریست کردن باید از دکمه RESET استفاده گردد.

 

دکمه clock:

برای تنظیم کردن ساعت کولرگازی از دکمه CLOCK استفاده می‌شود.

 

دکمه کنترل درجه حرارت:

برای کنترل درجه حرارت و بررسی دمای اتاق از این دکمه استفاده می شود که با فشردن آن می توانید دمای محیط مورد نظر خود را بفهمید.

 

دکمه plasma:

بعضی از کولرهای گازی مجهز به فیلتر پلاسما هستند که به کمک آن هوا از ویروس و باکتری تمیز می گردد بنابرایت برای فعال کردن این حالت دکمه PLASMA بر روی ریموت کنترل تعبیه شده است.

 

دکمه Econo: 

برای تنظیم حالت صرفه جویی در مدل های کولرگازی اینورتر از دکمه Econo استفاده می شود.

 

دکمه Dimmer: 

با فشردن دکمه Dimmer تمامی نمایشگرهای پنل داخلی دستگاه خاموش شده و سپس با فشردن هر دکمه دیگر پنل دستگاه دوباره روشن می شود.
 

ریموت کنترل کولرگازی

 

روش فعالسازی Second Remote:

کولر گازی ها می‌توانند دارای دو ریموت کنترل باشند. که یکی از ریموت کنترل ها ریموت کنترل اصلی می باشد که همراه کولرگازی است. و دیگری که ریموت اصلی نیست را Second Remote می گویند که اگر شما ریموت کنترل خود را گم کنید و یا به هر علتی خراب شود می توانید از از سکند ریموت خود استفاده کنید. این ریموت کنترل تمامی قابلیت های ریموت کنترل اصلی را داراست. 

 

قفل کودک کولرگازی:

شما می توانید در صورت نیاز از قفل کودک نیز استفاده کنید که طریقه فعال کردن آن در بیشتر مدل های کولرگازی به این شکل است که باید کلید مثبت و منفی را همزمان فشار دهید و چند ثانیه آن را نگه دارید به این صورت است که قفل کودک فعال و یا غیرفعال می شود.

 

ریموت کنترل های همه کاره:

در صورتی که ریموت کنترل کولر گازی شما خراب شده و نتوانستید مانند مدل قبلی خود را پیدا کنید می توانید از ریموت کنترل های همه کاره استفاده کنید. این نوع کنترل ها ببرای تمامی مدل ها و برند های کولرگازی قابل استفاده هستند و کارآیی آن ها با مدل اصلی تفاوتی ندارد.

 

نرم افزار کنترل کولر گازی:

یکی دیگر از راه هایی که می توانید با آن کولرگازی خود را تنظیم کنید دانلود نرم افزار ریموت کنترل کولر گازی و نصب آن بر روی تلفن همراه خود می باشد.

 

 

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir