در انتخاب رادیاتور به این نکات دقت کنید


اولین مورد محاسبه دقیق بارهای حرارتی و حرارت مورد نیاز محل مورد نظر توسط یک کارشناس است که این محاسبه می‌تواند هزینه‌های اضافی شما را کاهش دهد.

مورد بعد اینکه سعی کنید رادیاتورها را در قسمت‌هایی از ساختمان که سرما ورود پیدا می کند به ساختمان تعبیه کنید، مثل زیر پنجره‌ها و نزدیک جداره‌های خارجی بنا همچنین فاصله حداقلی رادیاتور با دیوار و کف را حفظ کنید، چون عدم رعایت این فاصله باعث کاهش راندمان رادیاتور می‌شود.

در انتخاب شیرها دقت کنید و بدانید که اگر از شیرهای ترموستاتیک استفاده کنید، هزینه قبوض شما کاهش پیدا می‌کند و به عمر موتور خانه و پکیج تان هم افزوده می شود، همچنین اگر شما شیر هواگیری خودکار نصب کنید، عمل هواگیری به سهولت انجام می‌شود و خطر نشت آب به مبلمان و اثاثیه را کاهش می‌دهد. هواگیری مناسب باعث افزایش عمر کلیه تجهیزات می شود.
دقت کنید که تمیز کردن سطوح رادیاتورها باعث افزایش راندمان حرارتی آن و کاهش دوده زدن و سیاه شدن دیوار اطراف رادیاتور می شود، همچنین سعی کنید تا جایی که ممکن است فضای اطراف رادیاتور باز باشد تا هوا بهتر گردش کند. یکی دیگر از مزایای رادیاتوراستفاده از رادیاتورهای حوله خشک کن در فضاهایی مانند حمام و سرویس بهداشتی است که هم رطوبت را کم می کند و هم حوله البسه نم دارتان را می توانید خشک کنید و امروزه هم مدل های دکوراتیو زیبایی در بازار وجود دارد که شما می‌توانید متناسب با دکور حمام خود حوله خشک کنی انتخاب کنید.
در ضمن حتما حواستان باشد که هر وسیله ای که می‌خرید از جمله رادیاتور باید پشتیبانی خدمات و گارانتی تعویض مناسبی داشته باشد.

2020 © Copyright - almaatech.ir