خرید کولر گازی

معرفی و خرید بهترین کولر گازی کم مصرف

خرید کولر گازی یکی از مهمترین وسایل خانه است که برای آسایش و راحتی یک خانواده در خانه یا کارکنان یک محیط کاری بسیار مهم است. انتخاب برند و مدل کولر گازی با وجود انواع مختلف برندها میتواند کار آسانی نباشد و ممکن است برای شما سوالات زیادی به وجود بیاید که، مراحل خرید بهترین کولر گازی؟ کولر گازی چی بخرم؟ بهترین برند کولر گازی کدام است؟ 

 

1. چه نوع کولر گازی بخریم؟

به طور کلی خرید انواع کولر گازی شامل موارد زیر است:

کولر گازی پنجره ای:

کولر گازی پنجره‌ای باید به هوای آزاد دسترسی داشته باشد به همین علت بر روی یک پنجره نصب می‌شود. همچنین ساده‌ترین نوع از کولرهای گازی است که از گذشته تا به حال مورد توجه خریداران کولر گازی پنجره ای بوده است. امروزه بر خلاف گذشته که اغلب از کمپرسورهای رفت و برگشتی استفاده می‌شد از  کمپرسورهای اینورتر استفاده می‌شود که تاثیر زیادی بر کاهش  سر و صدا داشته است همچنین میزان مصرف انرژی نیز در کولرهای گازی به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرد. از معایب این کولر گازی این است که ممکن است ظاهر مناسبی برای ساختمان‌ها نداشته باشد. زیرا برای هر اتاق لازم است از یک کولر گازی استفاده کرد و مشکل دیگر آن نداشتن حالت گرمایش است و از مزایای آن قیمت مناسب و نحوه نصب آسان آن می‌باشد.

کولر گازی پرتابل:

خرید این نوع کولر گازی به علت دارا بودن قابلیت حمل در مکان های مختلف به کولرگازی های قابل حمل نیز مشهور هستند. این نوع کولرگازی به صورت ایستاده و در زیر آن چرخ های تعبیه شده که حمل آن را آسان می‌کند و می‌تواند بسیاری از مشکلات ناشی از اسباب‌کشی‌های مکرر و اجاره‌نشینی را  نیز بر طرف کند. زیرا سیستم‌های تهویه مطبوع هر ساختمان دیگر قابلیت جا به جایی را ندارد. اما کولرهای گازی پرتابل این امکان را در اختیار خریدار قرار می‌دهد. همچنین میتوان از آن‌ها در چادرهای صحرایی و اردوگاه‌های موقتی استفاده کرد.

کولر گازی ایستاده:

خرید کولر گازی ایستاده از نظر مکانیزم خنک سازی و محل قرار‌‌گیری پنل‌های داخلی و خارجی مشابه اسپلیت ساده می‌باشد با این تفاوت که دارای فن قوی تری هستند و استفاده از کولرهای گازی ایستاده بیشتر در سالن‌های بزرگ و مکان‌های پر رفت و آمد کاربرد دارد. طراحی این کولرها به صورت دو تکه بوده و یونیت خارجی آن‌ها باید بیرون از ساختمان و یونیت داخلی هم به صورت ایستاده طراحی و نصب شود یکی از معایب کولرهای ایستاده این است که مثل کولرهای پرتابل قابلیت جا به جایی ندارند و پس از نصب باید به همان صورت به کار خود ادامه دهند. از مزایای این کولر این است که برای محیط‌های بزرگ کارایی مناسبی دارد مانند مساجد، ادارات، بانک ها، سالن ها و لابی هتل ها و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کولر گازی دیواری(دو تکه یا اسپلیت):

کولرگازی اسپلیت از دو پنل داخلی و خارجی تشکیل شده که محل نصب پنل داخلی یا اپراتور، داخل ساختمان و محل نصب پنل خارجی یا کندانسور، به دلیل تولید صدا بیرون از ساختمان و در فضای آزاد می‌باشد. این نوع کولر گازی برای زمانی که تغییر مکان کمتر اتفاق می‌افتد مناسب است. کولرهای گازی اسپلیت دارای دو نوع معمولی و اینورتر می‌باشد که نوع اینورتر قابلیت های بیشتری در کنترل دما دارد. از مزایای اسپلیت‌ها قابلیت کنترل آن‌ها به کمک ریموت کنترلر بوده که مصرف انرژی کمتری هم نیز دارند. بنابراین خرید کولر گازی دیواری برای مغازه ها و مکان هایی که نیاز به راه اندازی سریع دارند، بدون دردسر زیاد مناسب می باشد.

 

2. انتخاب کولر گازی با BTU مناسب

ظرفیت و خنک کنندگی کولرهای گازی بر حسب واحد BTU اندازه گیری می‌شود. به عنوان مثال اگر کولر گازی 18000 خریده باشید یعنی 18000 BTU توان سرمایشی دارد که در زمان خرید کولر گازی بیشترین چیزی است که باید به آن دقت شود زیرا نشان دهنده میزان سرمایش دستگاه در واحد زمان است. برخی به اشتباه فکر می کنند که هرچه این واحد بیشتر باشد، دمای باد کولر نیز خنک تر است در صورتی که دستگاهی که ظرفیت بیشتری داشته باشد، میزان سرمایی که وارد محیط می کند بیشتر است.

 

3. کولر گازی اینورتر دار بخرید!

چند سالی است که فناوری اینورتر وارد دنیای کولرهای گازی شده است این تکنولوژی می‌تواند مصرف برق دستگاه را تا 60 درصد کاهش دهد  و سبب می‌شود هزینه مصرفی شما کمتر شود. و امکانات زیاد دیگری که در سری های جدید تعبیه شده بسیار کاربردی می باشند.

اینورتر چیست؟

در کولرهای گازیی که دارای موتور معمولی هستند، وقتی دمای محیط به حد مناسبی می‌رسد، موتور خاموش شده و زمانی‌که دما بالا برود، دوباره روشن می‌شود و شروع به‌کار می‌کند، اما در مدل اینورتر به گونه ای است که موتور به طور کامل خاموش نمی‌شود بلکه با دور خیلی کم کارش را ادامه می‌دهد. این کار باعث می‌شود برای استارت مجدد، نیاز به انرژی کم‌تری داشته باشد و سطح انرژی کمتری مصرف کند.

 

چرا خرید کولر گازی اینورتر بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است؟

با توجه به اینکه در کشور ما نیز هزینه های مصرف برق بالا می باشد و این مورد در خرید و انتخاب کولر بسیار مهم می باشد. با کولر گازی اینورتر مصرف انرژی بسیار کاهش یافته و مصرف کنندگان نیز به خرید آن بیشتر روی آورده اند.

 

4. بهتر است کولرگازی دارای چه کمپرسوری باشد؟

یکی از مهم‌ترین قطعه، در هر دستگاهی کمپرسور یا موتور آن است. کولرهای گازی نیز به همین صورت است پس باید بهترین کمپرسور را خریداری کنیم.

  • کمپرسور پیستونی

در کمپرسور پیستونی یا رفت و برگشتی از یک پیستون که داخل سیلندر است برای فشرده کردن مبرد استفاده می شود. ظرفیت کمپرسور پیستونی معمولا بین 16000 تا 37000 BTU و یکی از معایب آن تولید صدای زیاد است .

  • کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری دارای مکانیزم جابجایی از نوع چرخشی است و در محیط‌هایی که حجم فشار و هوا بالا است از کمپرسور روتاری به جای پیستونی استفاده می‌شود. کمپرسور روتاری با ظرفیت های 6000 تا 35000 BTU تولید می‌شود. از مزایای کمپرسور روتاری صدای کمتر و مصرف بهینه‌ی آن است.

  • کمپرسور اسکرول

کمپرسور اسکرول یا مارپیچی، به گونه‌ای است که حرکت مخالف دو مارپیچ داخلی سبب فشرده شدن گاز شده و یکی از مارپیچ ها ثابت و دیگری متحرک است و حرکت حلزونی آن سبب فشرده شدن گاز می‌شود.

 

کدام یک از کمپرسور ها برای کولر گازی بهتر است؟

کمپرسور اسکرول بهترین کمپرسور کولر گازی است زیرا عملکرد بهتری نسبت به کمپرسورهای روتاری و پیستونی دارد اما استفاده از آن کمتر بوده و کمپرسور روتاری پرکاربردتر از کمپرسورهای کولر گازی می باشد.

 

5. برچسب انرژی

مصرف برق کولرهای گازی از جمله کولر گازی پنجره‌ای خیلی زیاد است. دلیل آن هم ارزان بودن این کولرها می باشد. همچنین در مورد تامین برق مورد نیاز کولر گازی‌ خود هم از قبل اطلاع پیدا کنید. اکثر کولرهای خانگی با برق تک‌فاز کار می‌کنند و برخی هم به برق سه‌فاز نیاز دارند. برای کولرهای پنجره‌ای و اسپلیت، همان برق تک‌ فاز هم کافی است اما در کولرهای ایستاده به برق سه‌ فاز نیاز نیاز می‌باشد.

 

آیا مصرف انرژی کولرهای گازی بیشتر از کولرهای آبی است؟

با تکنولوژی های جدید و فناوری هایی که در کولر های گازی اینورتر به کار گرفته شده دیگر مصرف انرژی مثل قبل زیاد نیست و خیلی کاهش یافته است و دارای امکانات بسیار زیادی می باشد که ارزش آن را دارد که بخواهیم کولر آبی بخریم زیرا با داشتن امکاناتی که کولر گازی دارد از نظر کنترل زمان، اتوماتیک بودن و ... پیشنهاد ما خرید کولر گازی می باشد.

 

6. استفاده از یک نصاب با تجربه و حرفهای

به این دلیل که پس از نصب کولر گازی به راحتی امکان جابجایی و تغییر وجود ندارد، پس بایدکاملا دقت کنید که از نصاب‌های حرفه‌ای و کاربلد استفاده کنید.

 

7. کدام برند کولر گازی را بخریم؟

امروزه پرفروش ترین و بهترین برندهای کولر گازی شامل اجنرال،گری ، ال جی و ... می باشد.

  • کولر گازی اجنرال

طبق تجربیات و آمار به دست آمده در حال حاضر بهترین برند کولر گازی، کولر گازی اجنرال می‌باشد. کولر گازی اوجنرال با داشتن برچسب انرژی A++ به عنوان کم مصرف‌ترین کولر گازی شمارده می شود. و از ویژگی‌ها آن داشتن قطعات با کیفیت و مستحکم و موتور کم صدا است. و در شرایط گرمسیری مقاومت بسیار زیادی دارد.

  • کولر گازی ال جی

ال جی سیستم تهویه مطبوع مرکزی تولید نمی کند اما بر ساخت و تولید یونیت های تهویه مطبوع کوچک مانند اسپلیت، کولر گازی پنجره ای، کولر قابل حمل و تمرکز دارد. کولرهای ال جی با قیمت مناسب، کیفیت و قابلیت اعتماد بالا تولید می شوند و دارای مزایایی از جمله محافظت بی نظیر در برابر گرد و غبار، کنترل صدا، تشخیص کمبود گاز می‌باشد.

  • کولر گازی سامسونگ

سامسونگ در زمینه سیستم های تهویه مطبوع شهرت خوبی دارد. سامسونگ دارای طراحی های خلاقانه در زمینه کولر گازی سامسونگ اولین شرکتی بود که توانست به طراحی مثلثی بدون باد یا wind-free دست پیدا کند و از این طریق امکان سرمایش بدون پرتاب باد مستقیم را فراهم کند. کنترل هوشمند، حالت خنک کنندگی سریع، فیلتر های فول HD، حالت خواب پیشرفته، صرفه جویی در مصرف انژی و بازدهی بالا در کنار طراحی بسیار زیبا از جمله مزایای همه کولر گازی های پرقدرت سامسونگ هستند.

  • کولر گازی گری

شرکت گری یکی از بزرگترین تولید کنندگان کولرهای گازی از جمله اسپلیت و هیت پمپ ها با کیفیت خیلی خوب است. از ویژگی های منحصر به فرد کولر گری فن هفت سرعته در یونیت داخلی اسپلیت گری، پرتاب باد چهار جهته  و است. مدل های جدیدتر کولر گازی گری دارای قابلیت کنترل با استفاده از نصب اپلیکیشن گری در دستگاه های هوشمند هستند. کولر گازی گری از جمله کولرهای مناسب برای شرایط آب و هوای گرمسیری است و در حال حاضر در مناطق گرمسیری ایران نیز پرطرفدار است.

  • کولر گازی گرین

شرکت گرین نیز یکی از بزرگترین تولید کنندگان کولرهای گازی می باشد که با تکیه بر دانش فنی روز اروپا محصولات با کیفیت را تولید می نماید و با توجه به اینکه نمایندگی های معتبر و دارای کارشناسان و سرویس کاران زیادی می باشد مورد توجه خریداران قرار گرفته است. کولرهای گرین نیز دارای تکنولوژی اینورتر و هوشمند می باشد. از مزایای مهم آن قابلیت کنترل از راه دور، صدای بسیار کم و توزیع یکنواخت جریان هوا می باشد.

  • کولر گازی وستن ایر

وستن ایر نیز با استانداردهای جهانی و سلایق مصرف کنندگان توانسته جایگاه بالاتری را در بین انتخاب ها به دست آورد. گستردگی محصولات westen air در انواع اسپلیت ها، داکت اسپلیت ها، سیستم های مرکزی اینورتر، انواع مینی چیلرها و چیلرها، انواع فن کوئل ها و سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشد.با داشتن نمایندگی های معتبر و سرویس کاران متخصص نیز توانسته در ایران جایگاه خوبی را به دست آورد. بنابراین خرید این کولر نیز در کنار کولرهای گازی پیشنهاد می شود که در صورت نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید در بخش فروشگاه همین سایت نیز همه این محصولات را با مشخصات فنی و قیمت ملاحظه نمایید.

  • کولر گازی ایران رادیاتور

همانطور که از اسم آن مشخص است ایران رادیاتور ابتدا از تولید رادیاتورهای آلمینیومی آغاز کرد سپس شروع به تولید محصولات گرمایشی و در حال حاضر نیز انواع کولرهای گازی یا اسپلیت ها را تولید و در بازار مورد استفاده مصرف کنندگان قرار گرفته است. طراحی زیبا، کیفیت بالا، گارانتی مطمئن، نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش، مصرف برق دارای گرید +A و قیمت مناسب از از مهمترین مزایای این شرکت می باشد. که جهت خرید و اطلاعات بیشتر به بخش فروشگاه سایت مهاجر مراجعه نمایید.

 

آیا خرید کولر گازی برای اداره ها و شرکت های بزرگ مناسب است؟

 بله با وجود کولرهای گازی اینورتر کم مصرف مشکل مصرف زیاد برق برای ادارات و شرکت های بزرگ نیز برطرف گردیده و با توجه به اینکه یکسری از این محصولات در داخل ایران تولید یا مونتاژ می شود که در حمایت از تولید داخلی می تواند به منافع کشور باشد.

 

در این مقاله بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کولر گازی

 

نتیجه گیری:

انتخاب نوع کولر گازی را در خرید کولر گازی در نظر بگیرید سپس بر اساس آن BTU کولر گازی خود را مشخص کنید همچنین با در نظر گرفتن سلیقه و نیاز خود همچنین نکاتی مانند اینورتر دار بودن کولر مورد نظر، کم مصرف‌ بودن آن، کمپرسور،  برند دلخواه از یک نصاب مطمئن برای نصب کولر گازی خود استفاده کرده تا دچار مشکل نشوید. در صورت نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید از کارشناسان فنی همین سایت درخواست بدهید.

 

 

در همین سایت ما با کارشناسان فنی به سوالات شما درباره خرید به صورت آنلاین پاسخ می دهیم بنابراین اگر سوالی دارید حتما از بخش چت آنلاین پایین سمت راست صفحه شروع به گفت گوی آنلاین نمایید.

 

جهت مشاهده مشخصات فنی و خرید بهترین مارک کولر گازی اینورتر و کم مصرف و سوالاتی از این قبیل، به صفحه فروشگاه آنلاین خرید کولر گازی مراجعه نمایید.

 

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir