loader-img
loader-img-2
توصیه‌های ایمنی در مورد نصب و استفاده از بخاری گاز سوز


1- قبل از راه‌اندازی بخاری اطمینان حاصل شود که لوله‌ی دودکش تمیز و عاری از هرگونه گرفتگی باشد. مکش دودکش را به این روش می‌توان کنترل نمود: شعله کبریتی را نزدیک دهانه دودکش بگیرید اگر شعله به طرف دودکش متمایل شود دودکش از قدرت کشش خوبی برخوردار می‌باشد.

2- قطر دودکش داخل دیوار نباید کم‌تر از قطر دودکش بخاری باشد. انتهای لوله دودکش باید حدود 60 سانتی‌متر از بلند ترین نقطه‌ی ساختمان در پشت بام، بلندتر باشد و در انتهای آن نیز باید کلاهکی قرار داده شود که باد گازهای حاصل از احتراق را به داخل بخاری برگشت ندهد.

3- جهت اتصال بخاری به سیستم لوله کشی گاز از شیلنگ مخصوص گاز و یا لوله مسی و آلومینیوم (از نوع نیمه سخت) استفاده شود، حداکثر طول شیلنگ از 5/1 متر و لوله مسی از 2 متر نباید بیش‌تر گردد در ضمن عبور شیلنگ گاز از داخل دیوار، سقف و کف اتاق غیر مجاز است. بهتر است از حداقل تعداد زانویی و لوله در نصب استفاده شود.

4- حداقل فاصله بخاری از دیوار باید 30 سانتیمتر و مکان قرارگرفتن بخاری مسطح بوده و بخاری کاملا تراز باشد.

5- در صورت استفاده از کپسول، باید حداقل فاصله یک متری بین کپسول و بخاری رعایت و از خواباندن کپسول جدا خودداری شود. کپسول باید مجهز به رگلاتور استاندارد شده فشار ضعیف باشد و نازل (ژیگلور) مشعل اصلی ویژه گاز کپسول بوده و شعله پیلوت تنظیم گردد.

6- پس برقراری جریان گاز باید کلیه اتصالات را با کف صابون نشت یابی نمود و این کار را هرچند ماه یکبار تکرار کرد.

7- وسایل گازسوز و از جمله بخاری گازسوز برای سوختن نیاز به اکسیژن کافی دارند، لذا از کیپ بستن درب و پنجره‌های اتاق خودداری نمایید درضمن بخاری نباید در مقابل جریان شدید هوا باشد.

8- جهت حفظ طول عمر شیشه بخاری، شعله را به آرامی و بتدریج کم و زیاد کنید و از پاشیدن آب به روی شیشه و بدنه بخاری جدا خودداری نمایید.

9- در صورت قطع ناگهانی جریان گاز و خاموش شدن بخاری حدود 10 دقیقه صبر نمایید و مجددا بخاری را روشن کنید اگر موفق به روشن کردن شمعک با جرقه زن نشدید می‌توانید دریچه کوچک منبع حرارتی را باز نمایید و با استفاده از کبریت یا فندک الکتریکی دستی ، شمعک را روشن کنید.

2020 © Copyright - almaatech.ir