loader-img
loader-img-2
تفاوت کولر گازی اسپلیت، قابل حمل و پنجره‌ای
 
 

تفاوت کولر گازی اسپلیت (دیواری)، قابل حمل (پرتابل) و پنجره‌ای

سیستم کاری تمامی کولرهای گازی به یک صورت بوده و همگی از یک روش برای خنک کردن محیط استفاده می‌کنند و تمامی کولرهای گازی به طور عمده برای خنک کردن هوای یک اتاق استفاده می‌شوند و به راحتی به کمک ریموت کنترل کولر گازی در هر سه نوع اسپلیت، قابل حمل و پنجره‌ای قابل استفاده هستند.

با این حال برای انتخاب بهترین گزینه باید تفاوت آن‌ها را باهم بدانید.


اندازه

کولر گازی اسپلیت به دو قسمت تقسیم می‌شود، یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور آن است تا بتوانید در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به‌کارگیری شود البته این نوع از کولر فضای بیش‌تری را نسبت به کولر گازی‌های پنجره‌ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد با این حال اگر به فضای درون اتاق اهمیت بیش‌تری می‌دهید کولر قابل حمل بدترین انتخاب هست زیرا فضای زیادی از زمین کنار پنجره را اشغال می‌کند.


طراحی

از نظر طراحی بدنه داخلی کولر گازی اسپلیت با در نظر گرفتن اینکه فضای کمی را اشغال می‌کند و معمولا بر روی دیوار نصب می‌شود بهتر از همه به نظر می رسد ولی با توجه به اینکه یک قسمت از آن در بیرون نصب می‌شود خیلی زیبا به نظر نخواهد رسید بنابراین اگر به محیط بیرون اهمیت می‌دهید بهتر است کولر گازی پرتابل را انتخاب کنید.


نصب

اگر یک کولر گازی اسپلیت خریداری کرده‌اید باید با یک متخصص برای نصب آن تماس بگیرید و چون هم قسمت داخلی و هم خارجی آن بر روی دیوار نصب می‌شوند و این کار به دلیل تخصصی بودن فقط از عهده نصاب متخصص آن بر خواهد آمد و نوع و محل نصب نیز تأثیر بسزایی در میزان کارکرد و سرمادهی کولر گازی ایفا خواهد کرد همچنین هزینه بیش‌تری را نسبت به نصب کولر قابل حمل و پنجره‌ای باید بپردازید. شما می‌توانید کولر گازی قابل حمل و پنجره‌ای را خودتان نصب کنید.


سر و صدا

کولر گازی دیواری یا اسپلیت به دلیل اینکه کمپرسور آن خارج از اتاق است کم‌صدا ترین گزینه برای انتخاب است و کولر گازی های قابل حمل و پنجره ای به دلیل این که کمپرسورشان جدا از هم نیست و در محل استفاده قرار خواهد گرفت سر و صدای بیش‌تری دارند. البته ناگفته نماند که میزان سروصدای کولر گازی‌های قابل حمل بسته به مدل آن‌ها متفاوت می‌باشد.


ظرفیت

این واقعیت وجود دارد که در سیستم اسپلیت به دلیل اینکه دستگاه سردکن آن جدا از کمپرسور است این امکان را به تولیدکنندگان داده که کولر گازی‌هایی با قدرت بالاتر بسازند. که بتواند محیط بیش‌تری را تهویه کند و که در مقایسه با کولر گازی پنجره‌ای و قابل حمل این ظرفیت بسیار بالا بوده و چشم‌گیر است.


در آخر کولر پنجره‌ای نسل قدیمی‌تری از کولر گازی است که شرکت‌های تولید کننده در حال حاضر رغبت بسیار بسیار کمی به تولید آن دارند و کولر گازی پرتابل هم مطمئناً مورد نیاز مکان‌هایی است که به هیچ عنوان امکان نصب کولر گازی وجود ندارد مکان‌هایی مانند فروشگاه‌هایی که از تهویه مناسبی برخوردار نبوده و در زیر همکف و … واقع شده‌اند اما استاندارد ترین وسیله تهویه مطبوع در این میان کولر گازی دیواری یا اسپلیت است که تمام تمرکز شرکت‌های تولید کننده برای تولید و افزایش امکانات در این کولر گازی به کار برده شده است پس اگر شما محدودیت خاصی ندارید توصیه ما به شما کولر گازی دیواری است.
البته با در نظر گرفتن تفاوت‌های هر سه نوع کولر گازی یکی را که بهتر به کارتان می‌آید انتخاب کنید.

برای مشاهده لیست کولرهای گازی اینجا کلیک کنید.

در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.
 

2020 © Copyright - almaatech.ir