loader-img
loader-img-2
تست دستگاه تصفیه آب خانگی

نصب دستگاه تصفیه آب راهی آسان و مقرون به صرفه برای حل مشکلات آب شهری است، در زیر روشی برای اطمینان از عمل‌کرد مناسب فیلترهای دستگاه تصفیه آب ارائه شده:

گام اول بررسی کردن رنگ آب است. برای این کار شیر آب خانه خود را باز کرده و با دقت به آن نگاه کنید که آب خروجی از آن شفاف و زلال باشد و یا در آن کلر وجود نداشته باشد، با نگه داشتن یک ورقه A4 در پشت جریان آب خروجی از شیر می‌توانید دقت عمل خود را بالاتر ببرید.

یک لیوان شیشه‌ای بلند را از آب فیلتر شده پر کنید و قبل از پر کردن مطمئن شوید که لیوان کاملا تمیز و شسته باشد. حال یک ورقه A4 در پشت لیوان نگه دارید و با دقت لیوان را بررسی کنید که فاقد هرگونه رنگ و رسوبی باشد.

شفاف بودن لیوان آب کاملا دلیل بر درست عمل کردن سیستم فیلتراسیون منزل شما نیست و برای اطمینان بیش‌تر باید بوی آن را نیز بررسی کرد. برای این کار لیوان آب پر شده را با دقت بو کنید. وجود بوی اندک کلر در آب مانند بویی که در استخر وجود دارد طبیعی است ولی هرگونه بوی دیگر به ویژه بوی تخم مرغ گندیده نشان دهنده این است که فیلتر شما به درستی کار نمی‌کند و باید تعویض شود.

یک بطری خالی بدون بو پیدا کرده و آن را تا نصفه با آب شیر خود که از دستگاه تصفیه رد شده پر کنید. در آن را ببندید و در جای گرمی از خانه خود برای چند ساعت به حال خود رها کنید و سپس در آن را باز کنید و آن را بو کنید، در این حالت بطری نباید هیچ گونه بوی مشکوک یا زننده‌ای بدهد.

آبی که تصفیه شده را بجوشانید و سپس آن را رها کنید تا خنک شود اگر بعد از جوشاندن، آب شور بود یا مزه بدی داشت، فیلتر دستگاه تصفیه باید تعویض شود.

یک بطری را به اندازه سه چهارم از آب تصفیه شده پر کنید سپس به اندازه نصف قاشق چای‌خوری شکر و یا یک حبه قند خرد شده به آن اضافه کنید و آن را در یک اتاق گرم به مدت 48 ساعت رها کنید، اگر آب موجود شیری رنگ و یا ابری شود، فیلتر دستگاه تصفیه باید تعویض گردد.


 

2020 © Copyright - almaatech.ir