بررسی کامل مزایا و معایب مینی چیلر
 
 

مینی چیلر هوا خنک ترکیبی از یک سیستم چیلر کامل و واحد فن کویل است. بازه‌ی ظرفیت آن معمولا بین 30000 تا 150000 BTU/hr است که آن را برای استفاده در مواردی مثل اتاق‌های اداری، آپارتمان‌های مسکونی، هتل‌ها، رستوران‌های، کافه‌ها و ... مناسب می‌سازد. در این مقاله مزایا و معایب مینی چیلر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.


  - مزایای مینی چیلر:

1- به دلیل ابعاد کوچک، مینی چیلر فضای کم‌تری اشغال می‌کند و انعطاف پذیری آن به گونه‌ای است که می‌توان در کاربردهای گوناگون استفاده نمود.

2- مقدار ماده‌ی مبرد موجود در مدار آن نسبت به مولتی اسپلیت‌ها کم‌تر است و ضمن کاهش قیمت، اثرات مخرب زیست محیطی کم‌تری دارد.

3- از برج خنک کننده و تجهیزات آن که در چیلرهای بزرگ آب خنک استفاده می‌شود، بی‌نیاز است.

4- قابلیت لوله کشی در فواصل طولانی در آن وجود دارد.

5- قابلیت استفاده از یک مینی چیلر به جای چندین کولر گازی برای خنک سازی فضاهای بزرگ

6- توانایی کنترل دقیق دما

7- به طور معمول در مینی چیلرها از کمپرسور اسکرال استفاده می‌شود که نسبت به سایر کمپرسورها اصطکاک، صدا، لرزش و نیز قیمت کم‌تری دارد.

8- عدم نیاز به موتور خانه

9- مینی چیلر توانایی سرمایش در تابستان و گرمایش در زمستان را دارد.

10- برای افزایش بازدهی و قدرت گرمایشی مینی چیلر در زمستان، برخی از سازندگان با قرار دادن یک مشعل (شعله) آب را گرم می‌کنند تا آب گرم بیش‌تری در فن کویل جریان یابد.


  - معایب مینی چیلر:

1- عدم توانایی در رطوبت زنی در مناطق خشک (در چیلرهای بزرگ، آب سرد شده به دستگاهی به نام هواساز فرستاده و می‌توان قابلیت رطوبت زنی به هوایی که از اطراف لوله‌های آب سرد عبور می‌کند و خنک می‌شود را افزود)

2- بازدهی مینی چیلر نسبت به چیلر کم‌تر است.

3- عدم پاسخ‌گویی به نیازهای سرمایشی و گرمایشی اماکن بزرگ

 

 

 

 

برای مشاهده لیست مینی چیلرها اینجا کلیک کنید.

در پایان در صورت بروز هر سوال و یا ابهامی می‌توانید با شماره تلفن‌های 88323241-021 | 88320448-021 | 88323528-021  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.
 

2020 © Copyright - almaatech.ir