استفاده بهینه از کولربرای تامین هوای سالم


سیستم‌های هواساز، کولرهای آبی و دیگر لوازم مشابه، به علت قرار داشتن در فضای باز و مکانیسم عمل ویژه خود به طور مداوم در معرض گرد و خاک، ذرات معلق و همچنین عوامل باکتریایی، ویروسی، قارچی و سایر میکروارگانیسم‌های مضر برای انسان قرار دارند.
تحقیقات انجام شده و حتی تجارب اکثریت استفاده کنندگان نشان می‌دهد که ساکنین ساختمان‌های دارای سیستم‌های هواساز و کولر‌های آبی از سردرد‌ها، گرفتگی بینی، گلودرد، عطسه، سرفه حتی گاهی تهوع و استفراغ، اختلال در تمرکز حواس و بیماری‌های عفونی مزمن تنفسی رنج می‌برند که علت آن، آلودگی این سیستم‌ها با عوامل مختلف و میکروارگانیسم‌های بیماری زا هستند.
عدم تابش کامل آفتاب به داخل کولر‌ها و وجود رطوبت، پوشال، گرد و غبار و سایر فاکتور‌ها، محیط داخلی کولر‌ها را محل مناسبی برای رشد و تکثیر عوامل بیماری زا می‌کنند.
کولرهای آبی یکی از محل‌های تجمع باکتری‌ها، قارچ‌ها و... به شمار می‌روند و این عوامل با جریان هوا به راحتی خود را به فضای داخلی منزل می‌رسانند. این مشکلات مخصوصا در ابتدای شروع استفاده از کولر است که در حقیقت‌‌ همان ابتدای شروع فصل گرما است. اشخاص و صاحبان منازل و اماکن کولرهای خود را پس از گذراندن یک دوره تقریبا 7 - 6 ماهه، دوباره آماده سازی و راه اندازی می‌کنند، چون در طول ایامی که دستگاه کار نمی‌کرده گرد و غبار و خاک به تدریج در پوشال‌ها و کف کولر جمع شده، همچنین رطوبت ناشی از بارندگی‌ها باعث ایجاد محیط مساعد و انباشته شدن آلوده کننده‌های زیادی شده که به رغم شست وشوی پوشال‌ها و داخل بدنه باز هم بخشی از آلودگی‌ها باقی مانده و آلودگی محسوسی در هوای ورودی به منازل و اماکن وجود خواهد داشت.


برای حفظ سلامتی ساکنین منازل و اماکن و مهیا کردن هوای سالم و پرهیز از هرگونه آلودگی‌های ناشی از آلودگی پوشال‌ها و بدنه داخلی کولر هم امری ضروری است و هم خیلی ساده و آسان. برای این منظور باید اقداماتی به شرح زیر صورت گیرد:

بهتر است اول پوشال‌ها تعویض و یا حداقل خوب شسته شوند، سطوح داخلی و کف کولر نیز باید با آب تمیز شسته شود.

به آب مخزن کولر از محلول ضدعفونی کننده سانوسیل که برای انسان بی‌ضرر بوده، خطرات سرطان زایی ندارد و برای محیط زیست هم مشکلی ندارد به میزان لازم افزوده شود.

مدت 15 دقیقه فقط پمپ کولر را جهت گردش کامل آب محتوی مواد ضدعفونی کننده در روی پوشال‌ها روشن می‌کنید تا پوشال‌ها خوب ضدعفونی گردند.


حال اگر می‌خواهید از کولر استفاده کنید کولر آماده است. با این عمل ساده بخش عظیمی از آلودگی‌های کولر برطرف شده و به داخل منازل و اماکن هوای تمیز و سالمی وارد خواهد شد.
برای اطمینان بیش‌تر هر ماه یک بار از محلول ضدعفونی کننده مطمین با مشخصات فوق به آب کولر اضافه نمایید.


به هر حال بدانید:

هوای شهر علاوه برآنکه حاوی انواع گرد و خاک، ذرات معلق و دودهای مختلف است ضمنا حاوی انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و... نیز هست.

کولرهای آبی و سیستم‌های هواساز، هوای آلوده به مواد فوق را از محیط با فشار به طرف داخل خود می‌کشند.

داخل کولر‌ها به جهت عدم تابش نور آفتاب و وجود رطوبت، پوشال و گردوخاک محیط کاملا مساعدی برای رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها هستند.

آلودگی‌های موجود در داخل کولر با جریان هوا می‌تواند در داخل فضای اماکن و منازل شما پراکنده شود.

بخشی از سردرد‌ها، گرفتگی بینی، گلودرد، عطسه، سرفه و ... که هنگام استفاده از هوای کولر عارض می‌گردند، ناشی از آلودگی‌های هوای حاصله از کولر است.

همه این آلودگی‌ها و مشکلات را با استفاده از محلول ضدعفونی کننده سانوسیل D9 به راحتی می‌توان از بین برد و هوای سالم و خنک برای فضای اماکن و منازل شما تامین کرد.

2020 © Copyright - almaatech.ir