loader-img
loader-img-2
آشنایی با فیلترهای دیاتومه برای آب استخر

یک استخر دارای تجهیزات مهمی می باشد که که وجود آن برای عملکرد بهتر استخر ضروری می باشد برای آشنایی با آنها می توانید مقاله تجهیزات ضروری برای یک استخر را مطالعه نمایید. اما به طور کلی سه نوع فیلتر تصفیه آب استخر وجود دارد که کارآمدترین آن‌ها فیلتر دیاتومه است. برای آشنایی با این فیلترها این مقاله را مطالعه بفرمایید:

عملکرد این فیلتر در مقایسه با دیگر فیلترها چگونه است؟

قطر دانه‌های فیلتر شنی بین 40 تا 100 است، که بیش‌تر آشغال‌های بزرگ استخر را تصفیه و قطر دانه‌های فیلترهای کارتریجی 10 تا 25 میکرون است که بسیار کارآمدتر است. در مقابل، فیلترهای دیاتومه می‌توانند آشغال‌هایی با قطر 3 میکرون را نیز از آب تصفیه کنند که با چشم غیر مصلح قابل‌دیدن نیستند. درنتیجه اگر از فیلترهای دیاتومه استفاده کنید آب استخر شما بسیار زلال‌تر خواهد بود.

 

فیلتر دیاتومه هرچند وقت یک‌بار نیاز به تعویض دارد؟

تعویض ماهیانه این فیلتر برای تمیز نگه‌داشتن آب استخر کفایت می‌کند. هرچند اگر استفاده از استخر زیاد باشد، تعویض فیلتر باید در بازه‌ی زمانی کوتاه‌تری صورت گیرد.

 

چطور می‌توان تشخیص داد که زمان تعویض فیلتر رسیده است؟

در طی زمان استفاده از این فیلتر، چربی‌ها و آشغال‌های موجود در استخر در فیلتر تجمع می‌کنند. زمانی که فیلتر به این حالت رسید و پر از آشغال شد نیاز به تعویض دارد.

 

فیلتر دیاتومه

 

برای تصفیه کامل آب استخر، فیلتر باید چه مدت‌زمانی کار کند؟

برای عملکرد مناسب در هر شبانه‌روز به مدت هشت ساعت فیلتر باید کار کند.

 

فیلتر کارتریجی یا دیاتومه؟

از لحاظ میزان تمیز کردن آب، فیلتر دیاتومه عملکرد بهتری نسبت به مدل کارتریجی دارد، اما در عوض به مراقبت و صرف هزینه بیش‌تری نیاز است. بنابراین در زمان انتخاب باید بدانید که به دنبال تصفیه بهتر آب هستید و یا به دنبال نگهداری و سرویس کم‌تر.

 

شیر شستشوی برعکس فیلتر چیست؟

یکی از ویژگی‌های این نوع فیلتر این است که قابلیت پاک‌سازی آب در جهت عکس ورود آن را ممکن می‌کند، و باعث از هم پاشیدن آشغال‌های فشرده‌شده و تجمع کرده در فیلتر می‌شود.

 

چه زمانی لازم است فیلتر را شستشوی برعکس داد؟

جواب این سوال به این عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلاً اینکه چه تعداد شناگر از استخر استفاده کرده‌اند، پمپ استخر چه سرعتی دارد، سایز فیلتر چقدر است و ... . به‌طورمعمول زمانی که فشار فیلتر به حد خاصی که در دفترچه راهنمای فیلتر ذکرشده (که معمولاً 10 تا 15 psi بیش‌تر از فشار یک فیلتر نو است) رسید، فیلتر باید شستشوی برعکس داده شود. 

 

دیدگاه شما

2020 © Copyright - almaatech.ir