loader-img
loader-img-2
آشنایی با سیستم بهینه‌سازی انرژی BEMS


این سیستم تمامی روشنایی‌های ساختمان و سیستم سرمایش و گرمایش و پریزهای خاص را تحت پوشش قرار می‌دهد و با خارج نمودن مصرف‌کنندگان غیرضروری و خاموش نمودن روشنایی‌ها در هنگام عدم حضور ساکنین، به‌صورت کاملاً هوشمندانه باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود. این سیستم به‌صورت اتوماتیک شعار لامپ اضافه خاموش را بدون خطای انسانی و به کمک تکنولوژی ممکن می‌نماید و سهم زیادی در کاهش مصرف انرژی دارد. این سیستم همچنین در مقابل ولتاژهای مخرب و نشتی جریان کاملاً حساس بوده و با تشخیص نشتی جریان برق و نشتی گاز و آب فرمان‌های لازم را از طریق خطوط تلفن صادر نموده و همزمان دستور قطع ورودی‌های آب، برق و گاز را صادر می‌نماید.

دیگر مزیت بسیار مهم این سیستم افزایش ایمنی افراد و تجهیزات است. درصورتی‌که تماسی بین افراد و جریان برق صورت گیرد BEMS دستور قطع برق را صادر می‌نماید تا از برق‌گرفتگی افراد جلوگیری شود. همچنین در هنگام زلزله امواج درونی زمین به دودسته تقسیم می‌شوند. موج غیر مخرب P که با سرعت بیش‌تری نسبت به موج S حرکت می‌کند. با توجه به بالا بودن سرعت موج P نسبت به موج S به‌تناسب فاصله مکان موردنظر از مرکز زلزله موج P چند ثانیه زودتر به محل واقعه رسیده و دستگاه با دادن هشدارهای صوتی افراد را از وقوع زلزله مطلع می‌سازد و ضمناً دستور قطع آب، برق و گاز را صادر می‌نماید.

از دیگر خدمات هوشمند تابلوی مدیریت انرژی BEMS این است که با تلفن و از راه دور لامپ‌ها و تجهیزات الکتریکی را می‌توان فعال یا غیرفعال کرد. این سیستم قابلیت نظارت بر ولتاژ برق شهری و قطع مصرف‌کننده‌ها در صورت غیرمجاز بودن آنان را نیز دارد. با استفاده از قابلیت‌های این سیستم می‌توان برای کودکان و افراد مسن و بیمار در منزل، مراقبت‌های ویژه صوتی و حرکتی برقرار کرد.

2020 © Copyright - almaatech.ir